Bania latem kulturalnie i prehistorycznie

2013-07-03, 22:28:05

Bania to jedna z bardziej dynamicznych marek podhalańskiej turystyki . Nie dalej jak w grudniu 2012 w Białce Tatrzańskiej otworzono czterogwiazdkowy Hotel Bania. Za kilka dni ruszy  cykl impreza pod hasłem  „Kultura na Bani”, a od 1lipca na letnich gości Białki Tatrzańskiej czeka niezwykła interaktywna wystawa paleontologiczna sprowadzona specjalnie z odległego o 100 kilometrów DinoZatorlandu.

Wzorem latem ubiegłych rodzina Dziubasików, do której należy marka Bania, zaskakuje turystów odwiedzających Białkę Tatrzańską. Oprócz podhalańskich atrakcji krajobrazowych, których urok jest niezaprzeczalny, białczanie chcą zapewnić gościom szereg różnorodnych atrakcji. – Konsekwentnie stawiamy na rodzinny wypoczynek.  Wszystkie atrakcje są dobierane w taki sposób, aby rodzice z dziećmi mogli aktywnie spędzić czas. Aktywność wyznaczają w Białce możliwości sportu i rekreacji, ale także zabawy połączonej z edukacją i żywego kontaktu z kulturą i folklorem Podhala – mówi Paweł Dziubasik, właściciel Hotelu**** Bani Thermal &Ski.##

Zimowe możliwości sportu i rekreacji na Podhalu znają wszyscy miłośnicy nart i snowboardu. Latem Białka Tatrzańska, to przede wszystkim kompleks basenów termalnych, trasy rowerowe i spacerowe oraz bardziej ekstremalne atrakcje Kotelnicy Białczańskiej, czyli zjazdy rowerowe i na monsterrollerach, czyli specjalnych terenowych hulajnogach.

U podnóża Kotelnicy Hotel Bania przygotował dwie zasadniczo różne od siebie atrakcje, do której dostęp mają wszyscy letni goście Białki Tatrzańskiej. Pierwsza z nich jest dość sporych rozmiarów, a inspiracja pochodzi sprzed kilku tysięcy lat. Mowa o interaktywnej wystawie prehistorycznych gadów, która jest połączona ze świetnie przygotowaną ścieżkę edukacyjną i stanowiskami dla małych archeologów. To atrakcja, która z pewnością pochłonie i młodych i starszych miłośników paleontologii.  – Edukacyjne parki rozrywki to coś, czego z pewnością brakuje na Podhalu, ale nie w Białce Tatrzańskiej. Przynajmniej nie w trakcie tego lata. Postanowiliśmy wypożyczyć z niedalekiego Zatoru część ekspozycji słynnego DinoZatorlandu. To kilkanaście eksponatów dinozaurów o naturalnych rozmiarach, które robią olbrzymie wrażenie. – mówi Dziubasik.

Jeśli ktoś z gości Białki Tatrzańskiej będzie odczuwał niedosyt emocji rekreacyjno-edukacyjnych, w odwodzie jest spotkanie z kulturą, a konkretnie „Kulturą na Bani”. To nazwa cyklu imprez, w czasie którego prezentowane są przedsięwzięcia spod znaku teatru, muzyki, kabaretu, a całość połączona jest góralskim folklorem. – W tym roku przed scenę Kultury na Bani zapraszamy w każdy czwartek, który rezerwujemy dla Teatru Ludowego z Bukowiny oraz w każdą sobotę, którą z kolei dedykujemy muzyce i kabaretowi z Podhalem w tle. – wyjaśnia Dziubasik.

Białka Tatrzańska w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniła się nie poznania. Z małej urokliwej miejscowości stała się ważnym punktem tatrzańskich wakacji Polaków. Niewątpliwy udział w tych zmianach ma rodzina Dziubasików i marka Bania, którą od lat konsekwentnie jest rozwijana i promowana.

W czasie tegorocznych wakacji z pewnością zaskoczy tych, którzy po raz pierwszy odwiedzą tę niezmiennie małą i urokliwą miejscowość, a także tych, którzy już poznali Białkę i nie potrafią sobie wyobrazić podhalańskiego lata bez spaceru u podnóża Bani.

---

Kultura na Bani rozpocznie się w czwartek 4 lipca o godz. 20.00 spektaklem ” Lykorz mimo własnyj woli” Teatru Ludowego z Bukowiny. W sobotę o 20.00 wystąpi z kolei Regionalny Zespół Góralski z Pyzówki. Wstęp na imprezę jest wolny.

Scena Kultury na Bani znajduje się w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowej 181

Źródło: PR Pan Pikto - 3.07.2013


www.hotelinfo24.pl