Detroit zbankrutowało, ale jego hotele mają się dobrze

2013-08-04, 05:37:10

W starych, dobrych czasach, Pontchartrain Hotel w Detroit, pieszczotliwie nazywany przez mieszkańców jako Pontch, gościł prezydentów, gwiazdy wytwórni muzycznej Motown i kadrę kierowniczą przemysłu motoryzacyjnego, która napędzała gospodarkę miasta.

W 2009 roku legendarny hotel został zamknięty, po latach złego zarządzania. Od tego czasu opustoszały budynek, tkwi w panoramie miasta jako przestroga, dla tych którzy niefrasobliwie bądź bez należytej znajomości rzeczy podchodzą do biznesu.

Podobnie ma się sprawa z samym miastem Detroit, które w lipcu br. stało się największym w USA miastem, które złożyło wniosek o upadłość.

Tak, jak i miasto, Pontch próbuje powrócić na rynek, tym razem jako Crowne Plaza Detroit Downtown Convention Center, 25-piętrowy, 367-pokojowy hotel, który otwarty został 18 lipca. Stary - nowy hotel dysponuje ponad 900 metrami kwadratowymi powierzchni konferencyjnej, dwiema restauracjami, barem i elegancką kawiarnią.

Detroit może być w stanie upadłości, ale jego przemysł hotelowy jest na fali wznoszącej. W ostatnich latach otwarto tu trzy nowe hotele z kasynami. Nowy Starwood Aloft Hotel zostanie otwarty w przyszłym roku w zabytkowym budynku w Grand Circus Park, w centrum miasta. A deweloperzy zaproponowali przekształcenie historycznej remizy strażackiej naprzeciwko Cobo Convention Center, w butikowy hotel. ##

Samo Cobo Center, które jest miejscem dorocznej wystawy Północnoamerykańskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego, poddawane jest renowacji, której wartość szacuje się na  290 milionów dolarów. Eksperci branży turystycznej mają nadzieję, że wyremontowany do końca 2014 roku obiekt przyciągnie większą liczbę organizatorów konferencji i gości biznesowych.

Michael O'Callaghan, dyrektor ds. operacyjnych w Detroit Convention and Visitors Bureau, mówi, że popyt na pokoje hotelowe jest już silny, nawet bez odnowionego centrum konferencyjnego.

Obłożenie hoteli w aglomeracji Detroit wzrosło z 47,5% w 2009 roku, kiedy General Motors i Chrysler złożyły wnioski o upadłość, do 61,3% w tym roku, zgodnie z danymi STR, branżowej firmy monitorującej działalność hotelową. Wynik ten utrzymuje się na poziomie średniej krajowej, a w czerwcu 2013, poziom obłożenia hoteli wyniósł 70,3%.



www.hotelinfo24.pl