Dziedzictwo Kulinarne Opolskie bogatsze aż o 11 nowych członków

2013-08-05, 18:15:28

Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego powiększyła swoje portfolio aż o 11 nowych członków, wśród których znalazły się między innymi: restauracja, spółdzielnia mleczarska, producent mąk razowych i browar. W skład sieci wchodzi więc obecnie 46 członków – informuje Polska Agencja Prasowa

Regionalna Sieć Dziedzictwo Kulinarne Opolskie zainaugurowała swoją działalność w 2010 roku, kiedy to w jej skład weszli rolnicy, producenci, przetwórcy żywności, restauracje, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, sklepy i punkty gastronomiczne. Zadaniem sieci jest pomoc w promocji żywności wysokiej jakości.

Nowi członkowie organizacji to:

- Browar Słociak w Sławicach pod Opolem produkujący pięć lokalnych piw, który liczy na rozreklamowanie firmy zarówno wśród turystów poszukujących lokalnych piw oraz tradycyjnej śląskiej kuchni, jak i np. przedstawicieli biznesu, którzy lokalne piwa zechcą potraktować np. jako prezent dla partnerów.

- Restauracja i Winiarnia Strych z Opola - "W ramach serwowanego u nas od rana do południa opolskiego bufetu śniadaniowego podajemy produkty wytwarzane właśnie przez członków sieci" - mówi Monika Słocińska-Klon z restauracji Strych. ##

- BioLife z Biadacza-Kamieniska k. Kluczborka, producenci ekologicznych płatków zbożowych i mąk razowych wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Listę 11 nowych członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego uzupełniają: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Praszki, piekarnia Jan Kuzaj z Wojciechowa, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Wacław" z Żytniowa produkujące wyroby wędliniarskie, "Eko-Gościniec w sadzie" z Przewozu w gm. Cisek, wytwórnia barszczu z Odcinka w gm. Rudniki, Gospodarstwo Sadowniczo-Ogrodnicze z Brzezin k. Praszki oraz gospodarstwo agroturystyczne "Tawerna pod kotwicą" rodziny Kubiciel z Kadłuba Wolnego.


Źródło: PAP – 05.08.2013



www.hotelinfo24.pl