Festiwal Piwny w Starej Zajezdni na Kazimierzu

2013-09-10, 18:04:28

W piątek, 13 września br. w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva (ul. Św. Wawrzyńca 12) rozpoczyna się pierwsza edycja festiwalu Kazimierz Loves Beer. Główną atrakcją wydarzenia będzie możliwość spróbowania kilku rodzajów piwa warzonego na miejscu, specjalne menu festiwalowe i muzyka na żywo.

Pomysł na organizację nowego festiwalu w Krakowie jest prosty. Organizatorzy ze Starej Zajezdni chcą, aby Kazimierz Loves Beer Festiwal był czymś więcej niż świętem piwa, muzyki i dobrego jedzenia. To święto piwa z Kazimierza i ma stanowić lokalną odpowiedź na niemiecki Oktoberfest.
 
W minibrowarze Starej Zajezdni warzone są cztery rodzaje niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa: jasne, ciemne, pszeniczne i miodowe. Podczas festiwalu pojawi się również specjalna, limitowana wersja tego alkoholu. Goście na własne oczy mogą zobaczyć kadzie, w których gotowany jest słód, poczuć zapach produkowanego napoju i porozmawiać z piwowarami.

- Piwo ze Starej Zajezdni jest warzone w miejscowym minibrowarze od niemal roku. Chcemy, aby Kazimierz kojarzył się z dobrym lokalnym piwem. Stara Zajezdnia skończyła w tym roku 100 lat i ma wystarczająco dużo atutów, aby gościć prawdziwych smakoszy piwa oraz dobrego jadła, zarówno   Krakowa, jak i z zagranicy. Co więcej, w naszej hali piwnej będzie można biesiadować przy wpadającej w ucho muzyce na żywo. Oto nasz pomysł na Kazimerz Loves Beer Festival - mówi Wojciech  Niemczewski, Dyrektor Starej Zajezdni Kraków by DeSilva.

O kulinarne doznania tradycyjnie zadba szef kuchni Marcin Antoniewski, który na czas trwania festiwalu przygotował specjalne menu. Warto skosztować dań ukrytych pod swojsko brzmiącymi nazwami: Kiełbacha Browarnika, Apetyczna Helga czy Brzuchaty Piwowar. Całe menu jest dostępne na: www.facebook.com/starazajezdnia oraz www.starazajezdniakrakow.pl.
 
Każdego dnia festiwalu będzie można posłuchać muzyki na żywo – wystąpią zespoły krakowskiej sceny muzycznej. Aby jednak gościom festiwalu przybliżyć klimat monachijskich biesiad piwnych, organizator zaprosił również zespół Tyrolia Band, w którego repertuarze można znaleźć melodie bawarskie, austriackie czy szwajcarskie. Organizatorzy serdecznie zapraszają na pierwszą edycję tego wydarzenia i zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc. ##

Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva to miejsce z niezwykłym klimatem, przyjaznym także kibicom, gdzie na dużych ekranach można obejrzeć ważne wydarzenia sportowe. Atutem Starej Zajezdni jest największa powierzchnia w Krakowie dla nawet 800 osób. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.starazajezdniakrakow.pl.

Spółka Hotele De Silva Sp. z o.o. powstała w 2006 roku. Zarządza własnymi hotelami i hotelami innych właścicieli. Oferuje różne możliwości współpracy z inwestorami, w szczególności umowy o zarządzanie działalnością hotelową. Spółka czerpie z dwóch różnych hotelarskich koncepcji: amerykańskiej przyjazności produktu i usług oraz francuskiej ekonomiki zarządzania. Aktualnie w sieci DeSilva jest 6 obiektów hotelowych: w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie oraz Katowicach. W planach spółki na kolejne lata jest otwarcie hoteli w innych miastach Polski. Według firm doradczych Horwath HTL i TPA Horwath Hotele DeSilva są obecnie najdynamiczniej rozwijającą się siecią hotelową w Polsce w oparciu o wyłącznie krajowy kapitał. Hotele DeSilva są średniej wielkości obiektami, zlokalizowanymi w dynamicznie rozwijających się biznesowo rejonach, węzłach komunikacyjnych lub miejscach o wyjątkowych walorach turystycznych. W 2012 roku firma odrestaurowała budynek zabytkowej zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu, w której obecnie odbywają się eventy, koncerty, imprezy kulturalne oraz transmisje sportowe, z możliwością goszczenia jednocześnie nawet 800 osób. W 2012 roku otworzyła Warszawską Pijalnię Whisky oraz Krakowską Pijalnię Whisky.


Źródło: Hotele De Silva
 


www.hotelinfo24.pl