Dynamiczny rozwój turystyki medycznej w województwie kujawsko-pomorskim

2014-05-15, 19:07:54

Polskie uzdrowiska i prywatne kliniki przeżywają boom na swoje usługi, szczególnie w segmencie usług dla turystów zagranicznych. Wychodząc naprzeciw wzrastającemu zapotrzebowaniu na te specjalistyczne usługi, pracodawcy zrzeszeni w Lewiatanie rozpoczęli szkolenie obsługi medycznej w zakresie języków obcych i marketingu – relacjonuje Gazeta.pl

Problemy turystyki medycznej nieobce są również włodarzom województwa, które uczyniły z niej jeden z punktów strategii województwa do 2020 roku.

Baza medyczna w województwie od lat tradycyjnie skupia się w takich ośrodkach, jak np. Ciechocinek, Inowrocław, Czy Wieniec-Zdrój, gdzie licznie przybywają kuracjusze z całej Polski. ##

W ostatnich latach potencjał medyczny wzrasta dzięki oferowaniu usług turystom zagranicznym. W Klinice pod Tężniami w Ciechocinku np. leczą się goście z Europy Zachodniej i Izraela. Informacje dla nowych potencjalnych klientów znajdują się w folderach reklamowych tłumaczonych na języki: francuski, duński, norweski i szwedzki. Hotel Uzdrowiskowy St. George, także z Ciechocinka, gości kuracjuszy z krajów arabskich.

W związku z rosnącym popytem Lewiatan pozyskał na promocję polskich ośrodków medycznych środki unijne. 750 tysięcy złotych przeznaczonych zostało na szkolenia personelu okołomedycznego z języków obcych, obsługi klienta zagranicznego, marketingu i budowania wizerunku.

Lewiatan od ubiegłego roku prowadzi Klaster Turystyki Medycznej i Uzdrowiskowej.


Źródło: Gazeta.pl – 15.05.2014



www.hotelinfo24.pl