Spojrzenie na Studio Grigio w InterContinental Hotel Davos

2014-08-24, 05:50:39

InterContinental Davos, jeden najbardziej prestiżowych hoteli w regionie, jest również siedzibą Studia Grigio, pomieszczenia o powierzchni 1500 m2, zajmującego całe najwyższe piętro charakterystycznego budynku, nadającemu nowe oblicze pojęciu restauracji dla smakoszy, prywatnej jadalni, koktajl baru, salonu rozrywkowego i podniebnego tarasu, zintegrowanych w obszarze jednej społecznościowej przestrzeni.

Studio Grigio jest dziełem uznanego, międzynarodowego restauracyjnego designera Henry Chebaane’a z Blue Sky Hospitality, który wykreował tożsamość marki, zadbał o wyposażenie i wystrój tego współczesnego salonu, korzystając z palety 83 czarnych, białych i szarych kolorów inspirowanych nazwą regionu (Gryzonia) i jego geologią bogatą w granit, gnejs, łupek, mikę, skalenie i kwarc.

Koncepcja mineralna jest zmysłowo elegancka i ponadczasowa poprzez wykorzystanie wyrafinowanych materiałów z branży modowej, takich jak wełny Merino i licowe skóry w odcieniach bladego gronostaja, szarej norki, szarotki alpejskiej, czarnego diamentu oraz szarego srebra na tapicerkę klasycznych mebli takich projektantów, jak Eero Saarinen, Mies van der Rohe i Warren Platner. ##

Przechadzając się po Studio Grigio goście mają możliwość podziwiania galerii sztuki łączącej odniesienia do alpejskiej przyrody i nowoczesnej kultury miejskiej.

Ściany są wyłożone fragmentami kryształu, białego marmuru i srebra, rzucających we wszystkich kierunkach niezliczone skrzące się lśnienia. Dębowa podłoga ze specjalnie dobranymi szarymi odcieniami kontrastuje z wytłaczanym antracytowym dywanem, a technologia 3-D tworzy złudzenie wyobrażenia górskich warstw mineralogicznych.

Henry Chebaane, znany z niecodziennego poczucia humoru, odcisnął swoje piętno w wielu elementach wystroju, takich jak drinki pierwszej pomocy w szafkach o kształcie czerwonego krzyża zawieszone na paskach w barze, palarnia cygar z czerwonymi obrotowymi laserami zamieniających dym w zabawne kółeczka czy też reagująca na dźwięk elektryczna gitara umieszczona na wielkim kawałku granitu, któremu nadał nazwę "Davos Rock".


Źródło: InterContinental Hotels Group



www.hotelinfo24.pl