Co powinno znalezć się w pokoju hotelowym?

2017-11-26, 19:15:42

Standardy hotelowe są określone przez polskie prawo. Różnice w wyposażeniu zależne są od rodzaju noclegu lub ilości gwiazdek. Jak powinien zostać urządzony pokój, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości?

Najważniejszym celem każdego właściciela hotelu lub pensjonatu jest stworzenie przestrzeni, która zapewni odwiedzającym maksymalny komfort użytkowania, a także będzie prosta w utrzymaniu czystości.

Jasne zasady
W polskim prawie obowiązują przepisy jasno mówiące o tym, jak powinien być wyposażony pokój hotelowy w zależności od typu obiektu i jego standardu. Zawarte są one w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz.U. z 2011 r. nr 259 poz. 1553). Do podstawowego wyposażenia pokoju hotelowego należą: łóżko, stolik nocny lub półka przy każdym miejscu do spania, szafa lub zabudowana garderoba, biurko bądź stolik, lustro, wieszak na odzież wierzchnią, a także lampka nocna. Ponadto, w pokoju mogą znajdować się takie elementy wyposażenia jak telewizor, telefon czy radio.Do wyposażenia hoteli powinno wykorzystywać się meble czy dodatki, które dedykowane są tym miejscom. Komercyjne produkty mogą nie spełniać wymogów określonych przez prawo. Właściciele hoteli, pensjonatów czy apartamentów stawiają na wyposażenie wykonane w najwyższej jakości, które bezproblemowo będzie służyło gościom przez długi czas. Wykorzystanie nieprofesjonalnego wyposażenia czy mebli może okazać się w przyszłości bardzo kosztownym błędem.

Wygodny sen każdego gościa

- Łóżka hotelowe różnią się od tych, które spotykamy w prywatnych sypialniach. Właściciele hoteli słusznie korzystają z łóżek typu kontynentalnego, które gwarantują gościom ponadprzeciętną wygodę, jak również dobrze się prezentują. Hotelowe łóżka muszą być także mobilne i łatwe do zaścielenia, co jest ważne dla obsługi, która często w niedługim czasie musi przygotować dużą ilość pomieszczeń na przyjazd gości. Warto zapamiętać, że standardowe łóżko pojedyncze w hotelu musi mieć wymiar 90x200 cm, łóżko 2-osobowe minimum 140x200, natomiast komfortowe łóżka typu king-size 180x200. W przypadku luksusowych apartamentów wymiary łóżek mogą wynosić o wiele więcej. – mówi Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hoteli Fabryki Materacy JANPOL

Podstawą łóżka jest oczywiście wysokiej jakości materac. Jego wybór w pierwszej kolejności zależy od specyfiki i standardu hotelu. Inwestycja w materac jest bardzo ważna, ponieważ od wyspania lub niewyspania zależeć będzie opinia gościa na temat hotelu. - Hotelowe posłanie musi gwarantować wytrzymałość nawet w obliczu największych wyzwań. Dlatego lepiej zdecydować się na materac lateksowy lub piankowy. – dodaje Damian Kniejski.
www.hotelinfo24.pl