Gdy pojawiają się nowi goście, czyli hotelowa dostawka

2017-11-26, 19:38:52

Niezależnie od wielkości pokoju, który mamy do zaoferowania gościom, zdarzają się sytuacje, kiedy należy go wyposażyć w dostawkę, czyli dodatkowe miejsce do spania.

Powody wstawienia do pokoju kolejnego łóżka są różne. Może to być duża rezerwacja – przekraczająca możliwości dostępne w ofercie hotelu – lub rodzina
z dziećmi. Zdarza się, że właściciele pensjonatów wdrażają elastycznie podejście do tematu zakwaterowania gości. W ogólnym rozrachunku chodzi o to, by nie stracić potencjalnego klienta.

Nie ma sytuacji bez wyjścia

Dostawki dostępne w ofercie Fabryki Materacy JANPOL to mobilne rozwiązania. Posiadają one nóżki wyposażone w kółka, dzięki czemu łóżko może bez problemu zostać przeniesione z jednego miejsca do drugiego. Co więcej, są one składane, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Goście, którym zależy na przestrzeni w pokoju hotelowym mogą bez dodatkowych kłopotów złożyć łóżko, by nie zabierało zbyt wiele miejsca w ciągu dnia. – Dostawka Alex składa się na dwie symetryczne części, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. Natomiast model Trimax został tak zaprojektowany, by po złożeniu mógł służyć gościom jako puf. W obu przypadkach zastosowane zostały materace piankowe zapewniające gościom pełną wygodę podczas snu. – mówi Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hoteli Fabryki Materacy JANPOL.

Bardziej kompleksowym rozwiązaniem problemu dostawek jest dostępne w ofercie JANPOL łóżko Olaf. Główna część konstrukcji, wykorzystywana na co dzień, tworzy z przyłączanym elementem jedną powierzchnię. Aby przerwa między dwoma złączonymi materacami nie była odczuwalna, można zastosować materac posłaniowy. Podobne rozwiązanie oferują łóżka Mars, Orion i Saturn, które standardowo są autonomiczne, jednak na życzenie klienta można je łączyć.

- Należy jednak pamiętać, że pokoje hotelowe są różnej wielkości. Wstawiając do niewielkiej przestrzeni dodatkowe łóżko, zabieramy miejsce i komfort gościom naszego hotelu, pensjonatu czy domu wypoczynkowego. Decyzję o zakupie dostawek należy podjąć już na etapie projektowania pokoi. – dodaje ekspert z Fabryki Materacy JANPOL.www.hotelinfo24.pl