Góralskie domki inwestują w skandynawskie balie

2019-02-19, 13:35:35

Właściciele luksusowych domków w górach rozpieszczają swoich klientów. Na Podhalu modne stają się gorące balie, które podbiją serca turystów.

 

Balia gorąca jak termy

 

Tej zimy dwa piękne i ekskluzywne ośrodki wczasowe na Podhalu zdecydowały się na zakup nowoczesnych balii ogrodowych – Osada Maruszyna i Gorce Oasis. Drewniane balie zlokalizowane obok góralskich domów fantastycznie komponują się z otoczeniem i zimowym, górskim krajobrazem. Goście są zachwyceni nową atrakcją i chętnie korzystają z gorących kąpieli nawet gdy mróz sięga -20°C.  Relaks porównywany jest do korzystania z gorących term, z tą różnicą że balia usytuowana w ustronnym miejscu daje wyjątkowe poczucie kameralności i intymności. Wysokiej jakości balie dostarczyła firma ScandiSpa - dystrybutor skandynawskich balii w Polsce z siedzibą w Nowym Targu.

 

 

Niezniszczalne balie z drewna termicznego

 

Decydując się na zakup balii do ośrodka wypoczynkowego należy wybrać najwyższą jakość i trwałość – mówi Iwona Danisz (właściciel ScandiSpa). Balia użytkowana każdego dnia przez cały rok musi być wykonana z wyjątkowo trwałego materiału. Zwykłe drewno to za mało. Balie od ScandiSpa wykonywane są ze skandynawskiej sosny modyfikowanej termicznie. W czasie 100 godzinnej obróbki cieplnej usuwana jest żywica, drewno nabiera trwałości i staje odporne na wilgoć i grzyby. Po wielu latach eksploatacji drewno zachowuje elegancki wygląd, nie butwieje, nie szarzeje i nie zmienia wymiarów. Mimo upływu czasu drewniana balia pozostaje szczelna. Dodatkowo drewno termiczne - Themwood świetnie izoluje ciepło, co przyczynia się do oszczędności energii potrzebnej do ogrzania balii.

 

 

Obsługa balii ogrodowej

 

Udostępniając gościom balię ogrodową, musimy się liczyć z faktem, że balia powinna być cały czas gorąca i gotowa do kąpieli. Nie jest to możliwe ogrzewając balię piecem opalanym na drewno, którego ciągle trzeba pilnować. Najlepszym wyborem dla ośrodków wypoczynkowych będzie balia ogrzewana piecykiem elektrycznym. Temperatura wody jest automatycznie utrzymana przez termostat, dzięki temu z balii można korzystać o każdej porze dnia i nocy. Na czas nieużytkowania balii nakłada się na nią pokrywę izolacyjną, która chroni przed utratą ciepła i oszczędza energię. Przeliczając utrzymanie ciepłej wody przez cały dzień w elektrycznej balii wykonanej z termicznego drewna to koszt zaledwie 2,5 zł.

 

Atrakcja przez cały rok

 

Bardzo ważne by do ośrodka wczasowego wybrać balię całoroczną, która jest dodatkowo izolowana przed mrozem. Atrakcja otwarta przez cały rok będzie jeszcze większym wabikiem dla gości w sezonie, ale także poza nim. Latem goście chętnie orzeźwią się w beczce, a wiosną, jesienią czy zimą będą mogli rozgrzać podczas gorącej kąpieli. Z relaksu w balii chętnie korzystają zarówno rodziny z dziećmi jak i pary.

 

 

Balia z Jacuzzi i Led’ami

 

Jeśli góralski domek utrzymany jest na wysokim poziomie, wybrana balia ogrodowa powinna być również bogato wyposażona. W skandynawskich baliach istnieje możliwość montażu aeromasażu, który działa jak jacuzzi. Potężne bąbelki powietrza świetnie masują ciało podczas kąpieli. Innym nowoczesnym akcesorium do drewnianej balii jest oświetlenie LED, dzięki nim nocne kąpiele mają niesamowity klimat.

 

 

Czystość wody w balii

 

W ośrodkach hotelarskich dużą wagę przykłada się wagę do higieny i czystość. To samo tyczy się drewnianych balii udostępnianych gościom. Na szczęście balie ScandiSpa wyposażone są w filtry wody. Urządzenia wyłapują z wody drobne zanieczyszczenia jak włosy, paznokcie czy liście. Ponadto to wystarczy regularnie dodawać do wody środki dezynfekujące i możemy być pewni, że woda będzie czysta i świeża każdego dnia.

 

 

Cena drewnianej balii

 

Na rynku można spotkać balie wykonane ze zwykłego drewna za około 10 tys. złotych. Niestety często niska cena, wiąże się z niską jakością i krótką żywotnością urządzenia. Lepszym wyborem dla pensjonatu czy nowoczesnego domku w górach będzie inwestycja w droższe, skandynawskie balie wykonane z najlepszych materiałów jak sosna termiczna. Średnia żywotność takiego urządzenia to nawet 20 lat! Modele balii termicznych można obejrzeć na stronie polskiego dystrybutora www.scandispa.com i zamówić z dostawą w dowolne miejsce w Polsce. 



www.hotelinfo24.pl