Wakacje dla singli - co oferują biura podróży i hotele?

2019-08-05, 10:02:48

Przeważająca część ofert biur podróży skierowana jest do par lub rodzin z dziećmi. Tymczasem, coraz większa grupa turystów podróżuje w pojedynkę i poszukuje ofert zorganizowanych wycieczek dla osób samotnych. Prawdziwe wakacje dla singli to wciąż "perełki" w biurach podróży, dlatego miejsca rozchodzą się w mgnieniu oka.

  

Turyści, chcący samotnie zwiedzać świat, w biurach podróży spotykają się z kilkoma problemami, z których największym jest zakwaterowanie w hotelu. Wiele obiektów nie dysponuje jednoosobowymi pokojami lub ma ich niewiele, dlatego single muszą dopłacać do zakwaterowania w pokoju dwuosobowym.

 

Wyjazd z biurem podróży - oferta dla singli

 

Przeglądając oferty niektórych biur podróży mogłoby się wydawać, że samotni turyści nie istnieją - wycieczki przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, nawet tymi najmniejszymi, dla par, dla seniorów, dla turystów ze zwierzętami, ale nie dla singli. Jeszcze do niedawna samotne podróżowanie było powodem do wstydu - Polacy niechętnie przyznawali się do braku partnera lub na tyle bliskiego znajomego, który mógłby towarzyszyć im w podróży. Obecnie trend ten ulega zmianie i single coraz chętniej korzystają z ofert biur podróży, jeśli tylko te posiadają zorganizowane wakacje dla singli. Poszukując takich wczasów należy jednak uważać - często prezentowane ceny dotyczą wykupienia wycieczki dla dwóch osób, natomiast w przypadku wyjazdu dla jednej osoby, cena ta zwiększa się o nawet 40%!

 

Wakacje dla singli - problem dla biur podróży i hoteli

 

Obiekty noclegowe, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, nie są przystosowane dla przyjmowania singli. Ilość pokoi jednoosobowych jest niewielka, a w niektórych hotelach nie ma ich wcale. Zatem chcąc wyjechać na wycieczkę z biurem podróży single wybierają pomiędzy dwoma rozwiązaniami tego problemu:

1.  dopłacają do wybranej wycieczki, aby mieć możliwość zakwaterowania w pokoju dwuosobowym bez współtowarzysza,

2.  godzą się na dokwaterowanie do innego gościa, który również podróżuje samotnie - w ten sposób żaden singiel nie musi ponosić dodatkowej opłaty, ale dzieli pokój z nieznaną sobie osobą.

 

Zagraniczna alternatywa

 

Coraz częściej spotyka się sytuację, w której single szukają ofert nie tylko w polskich, ale i zagranicznych biurach podróży, np. na https://dreamtours.pl/wakacje/wczasy. Oferta tych drugich bywa bardziej rozbudowana, a niejednokrotnie również korzystniejsza cenowo.

Materiał zewnętrzny www.hotelinfo24.pl