Wybieramy suszarkę bębnową! Wiesz, na co zwrócić uwagę?

2019-10-10, 13:14:48

Suszarki w sklepie Neo24.

Królową polskich łazienek (lub kuchni, bo miejsce jej ustawienia jest dyskusyjne) jest pralka. Trudno wyobrazić sobie funkcjonalny dom bez urządzenia, w którym szybko wypierzesz brudne ubrania. Jak się okazuje, życie można ułatwić sobie na więcej sposobów, między innymi zastępując tradycyjną suszarkę urządzeniem do elektronicznego suszenia prania. Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę?

 

Istotne parametry – aby Twoje życie było wygodniejsze!

 

Jeśli zdecydowałeś już wyposażyć dom w suszarkę bębnową sprawdź, jakie parametry powinna mieć, aby rzeczywiście ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie.

 

Pojemność bębna

 

Od niej zależy przede wszystkim to, ile ubrań będziesz w stanie załadować do suszarki za jednym razem. Jeśli decydujesz się na jej zakup dlatego, że nie masz już miejsca na rozstawianie kolejnych suszarek z bielizną, wybierz największy możliwy bęben. Pamiętaj jednak, że duży bęben to również większy rozmiar urządzenia, tym więcej miejsca będzie ona zajmować w łazience.

 

Klasa energetyczna

 

Koniecznie zwróć na nią uwagę, ponieważ to właśnie od klasy energetycznej uzależniony będzie koszt jej codziennego użytkowania. Urządzenia klasy A są zazwyczaj nieco droższe, jednak przekłada się to na zmniejszenie późniejszych rachunków za prąd. Suszarki nie będziesz używać oczywiście codziennie, ale już przy praniu dwa-trzy razy w tygodniu, oszczędność energii będzie zauważalnie przekładać się na cenę prądu.

 

Pojemność i sposób opróżniania zbiornika na wodę

 

Ten parametr ma znaczenie tylko, jeśli zdecydujesz się na wybór suszarki kondensacyjnej. W tym modelu usuwana z ubrań woda zbiera się w osobnym pojemniku. Im większa będzie jego pojemność, tym wygodniejsze będzie używanie sprzętu. Dodatkowe punkty za wygodę zbierze również suszarka, która ten pojemnik opróżnia automatycznie.

 

Suszarka bębnowa – komu polecamy?

 

 

 

Dla rodziców małych dzieci

 

Nie musimy chyba tego wyjaśniać – jeśli masz w domu małe dziecko doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jakie ilości brudnych ubrań jest ono w stanie wyprodukować. Plamy z soku, kaszki czy zblendowanego obiadku na dziecięcym ubranku lądują znacznie częściej niż na stroju dorosłej osoby. Suszenie w suszarce bębnowej to również dodatkowa ochrona przed bakteriami, które nie powinny mieć kontaktu z malutkim dzieckiem.

 

Dla lokatorów chłodnych mieszkań

 

Temperatura panująca wewnątrz mieszkania, zwłaszcza zimą, ma bardzo duży wpływa na tempo suszenia się prania. Jeśli wiec w Twoim domu jest wyjątkowo chłodno, Twoje pranie będzie schło zimą znacznie wolniej niż latem. Długie suszenie ubrań może też powodować zwiększanie się wilgoci w mieszkaniu, co z kolei sprzyja rozwojowi grzybów i roztoczy. Zmagasz się z astmą lub alergię? Suszarka bębnowa pomoże ograniczyć ich liść w powietrzu. 

Materiał zewnętrzny 

 www.hotelinfo24.pl