Idealne wesele - w plenerze i pod namiotem

2020-01-15, 10:09:27

Wymarzone przyjęcie weselne to pojęcie enigmatyczne, uzależnione od kilku kryterium. Przebieg odwiecznej walki między oczekiwaniami a rzeczywistością reguluje założony budżet uroczystości, ilość czasu dostępna na planowanie i aktualne ślubne trendy. Można zgodzić się z twierdzeniem, że ile przyszłych panien młodych, tyle koncepcji idyllicznej uroczystości. Kością niezgody bywa wizja sukni ślubnej, makijażu, ilości gości czy dobór kolorystyki dekoracji. Co je łączy? Niepowtarzalne, zapadające w pamięć a zarazem perfekcyjne i dopracowane w najmniejszym szczególe – to cechy wesela, o jakim marzą. Wybór formy jest kwestią drugorzędną. Kilkuosobowy obiad, elegancki dwudniowy bankiet czy huczne tradycyjne wesele ważne, aby nadać dniu zaślubin unikatowy sznyt. Znakomitą alternatywną dla tradycyjnych domów weselnych i sal bankietowych jest decyzja o plenerowym przyjęciu. 

 

Logistyka plenerowego wesela

 

Przygotowania należy rozpocząć od wybrania miejsca uroczystości. Możliwości jest wiele: wykorzystanie przestrzeni ogrodowej rodzinnego domu bądź ulubionej restauracji, wynajęcie działki nad jeziorem czy skorzystanie z ofert pobliskich gospodarstw agroturystycznych. Warto, aby lokalizacja była integralna z koncepcją uroczystości.

 

Motywy rustykalne, boho czy klasycznej elegancji wymagają odmiennego otoczenia. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na parametry techniczne: powierzchnię działki, dostęp do drogi dojazdowej i mediów oraz ukształtowanie terenu.

 

Kolejny krokiem jest dobór namiotu bankietowego. W zależności od planowanej liczby gości możemy zdecydować się na namiot kwadratowy, sześciokątny bądź łukowy. Powinien być funkcjonalny, przestrzenny i przed wszystkim bezpieczny. Namiot umożliwia duży zakres swobody aranżacyjnej co spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W przypadku wesel z oprawą muzyczną warto pomyśleć o zamontowaniu parkietu tanecznego i podestu dla zespołu. Oferty na rynku są zróżnicowane. Gama proponowanych usług pozwalana na dostosowanie namiotu zgodnie z zakładanymi przez młodą parę preferencjami. Koszt wynajmu namiotu jest uzależniony od kilku czynników, jedynymi z nich są: wielkość, rodzaj, materiał oraz miejsce, gdzie ma zostać ustawiony. 

 

Namiot o rozmiarach 5x10 metrów wystarczy dla 50-60 gości - https://rentatent.com.pl/wynajem/namioty-bankietowe/

 

Nie mniej istotne jest wyposażenie sali weselnej: podłoga, stoły, krzesła. Cześć firm wynajmujących namioty zapewnia kompleksową usługę proponując w pełni przygotowaną salę weselną w plenerze. Opcja jest atrakcyjna zwłaszcza dla par decydujących się na organizację przyjęcia w lokalizacji znacznie oddalonej od miejsca zamieszkania. Element przygotowań stanowi dobór właściwych dekoracji, rekomendowane jest wsparcie florystyczne i utrzymanie stylistyki namiotu w jednej kolorystyce.

 

Gościom należy zapewnić zaplecze sanitarne. Niedogodność znika, jeśli wybrany plener stanowi część kompleksu hotelu bądź restauracji.

 

Kluczowym jest wybór firmy kateringowej. Warto, aby posiadała doświadczenie w obsłudze przyjęć plenerowych. Przed podjęciem decyzji, poza degustacją menu, należy zwrócić uwagę na przygotowanie i sposób pracy kucharzy i obsługi. Rekomendowanym jest weryfikacja usług w mediach społecznościowych i portalach kulinarnych. 

 

Zalety przyjęcia w namiocie

 

Oferty namiotów na wynajem zaskakują nie tylko monumentalnymi konstrukcjami, ale i jakością materiałów, z jakich są wykonane. Dzięki zastosowaniu specjalnych promienników gazowych czy klimatyzatorów namiot utrzyma ciepło i zapewni komfort biesiadowania również tym, którzy zdecydowali się na plenerowe przyjęcie w chłodniejszych miesiącach.

 

Piękne stalowe konstrukcje, nieskazitelna dębowa podłoga i delikatne girlandy to tylko niektóre z proponowanych rozwiązań. Oferta usług dodatkowych jest szeroka: dekoracyjne draperie i podsufitki, zjawiskowe oświetlenie, profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Wesele w namiocie przystaje być kojarzone z drewnianymi stołami i nieestetyczną siatką maskującą. To swoisty spektakl najnowszej technologi w otoczeniu malowniczej przyrody, pozwalający gościom docenić niespotykaną na co dzień radość dwojga zakochanych ludzi.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Rent a Tent - firmie specjalizującej się w wynajmie namiotów bankietowych i eventowych.www.hotelinfo24.pl