Czym jest Revolut i czy warto go używać?

2020-07-25, 08:47:32

Pojawienie się karty Revolut było swoistą rewolucją w kwestii płatności za granicą. Dzięki korzystnym warunkom przewalutowania system został doceniony przez ludzi podróżujących. Czy korzystanie z systemu jest opłacalne i bezpieczne? 

 

Czym jest Revolut?

 

 

To usługa, która została uruchomiona przez brytyjski start-up. Jej głównym założeniem jest ułatwienie płatności międzynarodowych, dzięki czemu stała się bezpośrednim konkurentem banków. System oferuje dokonywanie transakcji w ponad 150 walutach po rzeczywistych kursach wymiany. W ten sposób unikamy dodatkowych kosztów, takich jak opłata za przewalutowanie, które obowiązują podczas korzystania z usług banku. Umożliwia także darmowe wykonywanie przelewów międzynarodowych. 

 

Chcąc korzystać z Revoluta możemy użyć karty fizycznej lub karty wirtualnej. W pierwszym przypadku należy zarejestrować się na stronie Revolut, a następnie wypełnić formularz i zaczekać na kartę. W przypadku kart wirtualnych otrzymujemy indywidualny numer karty płatniczej, za pomocą którego możemy płacić online. Aby móc dokonywać transakcji, należy ją zasilić, np. poprzez aplikację lub przelewając pieniądze ze swojego konta bankowego na konto w Revolut.

 

Dodatkowe funkcje Revolut

 

 

System oferuje nie tylko korzystną wymianę waluty, lecz także stanowi swego rodzaju organizer budżetu. W aplikacji znajdziemy możliwość przydzielania wydatków do konkretnych kategorii i opcję automatycznego odkładania pewnej kwoty po każdej transakcji w formie oszczędności. Revolut umożliwia także wykupienie ubezpieczenia poprzez aplikację, obecnie jest to ubezpieczenie na podróż oraz na telefon. Jeżeli interesujemy się giełdą, również w tym zakresie znajdziemy interesującą funkcję. W aplikacji możliwe jest otworzenie rachunku maklerskiego, który ułatwia sprzedaż i kupno akcji na całym świecie. 

 

Revolut - czy warto?

 

 

Prężnie rozwijający się system z pewnością posiada wiele zalet. Korzystne kursy międzybankowe i brak opłat za przewalutowanie jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób często podróżujących i posługujących się różnymi walutami. Użytkowanie Revoluta pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i ułatwia przeprowadzanie transakcji za granicą. Aplikacja jest intuicyjna i przyjemna w użyciu, a dodatkowe funkcje umożliwiają podróżowanie i kontrolę wydatków. Mimo to Revolut ma jedną istotną wadę - nie jestem bankiem, zatem jego użytkownicy nie posiadają takiej ochrony swoich pieniędzy jak użytkownicy banków. Pomimo tego popularność systemu wciąż rośnie i w zdecydowanej większości zbiera on pozytywne opinie. W celach ostrożności warto trzymać mniejsze sumy pieniężne na koncie Revolut. www.hotelinfo24.pl