Czarter jachtów Chorwacja

2021-11-30, 23:10:49

Wakacje na jachcie w słonecznym i ciepłych Bałkanach? Kto o takich nie marzy? Chorwackie wybrzeże jest jednym z najczęściej wybieranych przez żeglarzy lubujących się w spokojnym pływaniu morskimi szlakami. Czarter jachtów Chorwacja udostępnia jachty żaglowe oraz jachty motorowe, które spełnią największe oczekiwania osób pragnących wypocząć na ciepłych wodach znajdujących się od Istrii po popularną i często odwiedzaną Dalmację. 

 

 

  • Chorwacja czarter jachtów - czarter jachtu żaglowego
  • Wynajem łodzi motorowych - cena czarteru jachtu

 

 

Chorwacja czarter jachtów - czarter jachtu żaglowego

 

 

Decydując się na czarter jachtów w Chorwacji, najlepszym okresem może okazać się koniec kwietnia, początek lipca oraz sierpnia, kiedy temperatura potrafi sięgać do 35 stopni Celsjusza, a wiatr wiać z maksymalną prędkością 6 w skali Beauforta. Sezon wysoki nie wyklucza możliwości wynajęcia jachtu w nieco chłodniejszym jak dla chorwackiego klimatu okresie, czyli kwietniu, maju oraz wrześniu. 

 

Dobrą pomocą dostępną na stronie internetowej może okazać się dostępna wyszukiwarka jachtów, w której możemy określić nie tylko czas czarterowania, ale także rodzaj łodzi, ilość kajut koniecznych do pomieszczenia wybranej ilości podróżników, oraz region, w jaki mamy zamiar się udać. Takie ułatwienie z pewnością pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

 

 

Wynajem łodzi motorowych - cena czarteru jachtu

 

 

Aby wyczarterować jacht żaglowy, musimy mieć stosowne uprawnienia żeglarskie, które umożliwiają sterowanie łodzią. Nie każdy uczestnik podróży, musi mieć patent żeglarski, natomiast wynajem jachtów wiąże się z koniecznością posiadania patentu morskiego sternika jachtowego oraz międzynarodowego certyfikatu uprawniającego do obsługi urządzeń radiowych tzw. patentu radiooperatora. 

 

Podczas rejsu jednym z ważniejszych elementów jest odpowiednie zaprowiantowanie jachtu, które zapewni komfort wszystkim uczestnikom wyprawy. Firmy czarterowe po ustaleniu terminu czarteru udostępniają często opcję wyposażenia jachtu w produkty spożywcze. Ze względu na współpracę z lokalnymi dostawczymi może okazać się, że jest to szybsza i przede wszystkim tańsza opcja niż tradycyjne, indywidualnej zakupy w lokalnym sklepie. W przygotowaniach do wyprawy warto posiłkować się gotowymi listami zakupów. W ten sposób unikniemy ewentualnych braków spożywczych i chemicznych w postaci środków czystości, wynikających z naszej niewiedzy lub niedopatrzenia. 

 

www.hotelinfo24.pl