Gdzie najtaniej wakacje 2022?

2022-06-20, 15:07:27

Wakacyjny wyjazd kojarzy się z reguły z dość dużym wydatkiem. Przelot, wyżywienie, lokalne atrakcje, a do tego – lody, przekąski i drinki. Tygodniowy pobyt okazuje się być poważnym obciążeniem dla budżetu. Są jednak miejsca, w których ceny się są tak wysokie, a można dobrze się bawić i odpocząć. Zobacz, gdzie wybrać się na niedrogie wakacje!

 

Które kraje wybrać na niedrogie wakacje 2022?

 

Tanie kraje na wakacje wbrew pozorom znajdują się nie tylko w Europie, ale właściwie w każdej części świata. Odległość do pokonania nie zawsze determinuje ceny. Niedrogi urlop można zaplanować w niektórych krajach europejskich, ale także w Azji czy Afryce. Na które kraje warto zwrócić uwagę, mając ograniczony budżet?

 

Europa

 

Warto zwrócić uwagę na Bułgarię czy Rumunię, ponieważ kraje te mają do zaoferowania zarówno plaże, jak i ciekawą architekturę. Sprawdzą się zatem jako kierunki dla osób oczekujących wypoczynku na leżaku, ale także dla miłośników zwiedzania. Koszty noclegów i wyżywienia są tam o wiele niższe niż we Francji czy we Włoszech. Drożej jest w stolicach, natomiast warto wybrać się do mniejszych miejscowości, by nie tylko nie przepłacać, ale również zobaczyć coś więcej niż miejski krajobraz. Lecąc do Bułgarii lub Rumunii nie trzeba martwić się pogodą – letnie miesiące są tam naprawdę gorące.

 

Azja

 

Kraje azjatyckie są na liście marzeń podróżniczych wielu osób, ale często błędnie zakłada się, że wyjazd tam musi kosztować majątek. Rzeczywiście, pobyt w Tokio czy Szanghaju może być drogi. Są jednak takie miejsca w Azji, do których warto pojechać, a które znacząco nie obciążą portfela. Należą do nich na przykład Wietnam oraz Nepal. Największym kosztem w przypadku podróży do Azji jest lot. Pobyt można zamknąć w naprawdę niewielkiej kwocie, ponieważ zarówno wyżywienie, jak i noclegi są tam bardzo tanie.

 

Afryka

 

Egipt czy Maroko to egzotyczne kraje, które zachwycają klimatem i naprawdę warto choć raz w życiu się tam wybrać! Są pełne rozrywek, a ponadto oferują możliwości wypoczynku zarówno dla amatorów lenistwa, jak i bardziej aktywnych turystów. Oba kraje są doskonałe na rodzinny wyjazd, ponieważ znajduje się w nich sporo kurortów z infrastrukturą przystosowaną do potrzeb dzieci. Targ w Marakeszu czy zwiedzanie egipskich piramid na pewno będą niezapomnianym przeżyciem, które nie obciąży domowego budżetu. W przypadku obu krajów najdroższy z całej wycieczki jest lot.

 

Ubezpieczenie turystyczne – obowiązkowo!

 

Gdy wybierzesz już kraj, do którego chcesz się wybrać, prawdopodobnie wpadniesz w ferwor zakupów i planowania poszczególnych dni. Nie zapomnij jednak o wykupieniu polisy na wyjazd. Urlop spędzany za granicą bardzo łatwo można sobie zepsuć, ponosząc koszty zniszczenia mienia w hotelu czy płacąc za lekarską wizytę.

 

Kupując ubezpieczenie turystyczne masz gwarancję, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń czy problemów ze zdrowiem, nie będziesz pokrywać kosztów z własnej kieszeni. Najłatwiej porównasz oferty poszczególnych ubezpieczycieli, wchodząc na https://www.polisaturystyczna.pl/ranking. Dzięki takiemu zestawieniu bardzo sprawnie wybierzesz polisę najkorzystniejszą cenowo, jak i dopasujesz zakres ochrony do swoich potrzeb.www.hotelinfo24.pl