Czym charakteryzują się rękawice nitrylowe?

2022-08-01, 09:28:55

Rękawice z nitrylu, czyli ze specjalnej miękkiej folii, to rozwiązanie stosowane głównie w branży spożywczej, ale nie tylko. Jakie mają właściwości i dlaczego warto je stosować w pracy?

 

Jakie właściwości mają rękawiczki nitrylowe?

 

Rękawice nitrylowe to rękawiczki wykonane z doskonałej jakości materiału, jakim jest nitryl, czyli polietylen HDPE. Posiada on wiele zalet, dzięki czemu rękawiczki są stosowane w wielu branżach przemysłowych, ale i w prywatnych domach mieszkalnych. Takie rękawiczki charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, są one bardziej gęste niż produkty z innych folii. Tego rodzaju rozwiązanie jest także odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i ścieranie, a także wilgoć i niektóre substancje chemiczne. Rękawiczki foliowe znakomicie ochraniają dłonie użytkowników przed zabrudzeniami, ale również i wirusami oraz bakteriami. Wszystkie te właściwości sprawiają, że rękawice z nitrylu są stosowane w wielu różnorodnych branżach. Można je spotkać między innymi wszędzie tam, gdzie produkuje się lub sprzedaje artykuły spożywcze, jak owoce, warzywa, wypieki, pieczywo, ryby oraz mięso. Rękawiczki nitrylowe ceni się za znakomitą ochronę przed drobnoustrojami, dużą wytrzymałości, ale i komfort podczas pracy. Nitryl jest miękki, cienki i pozwala na pewny chwyt, dzięki czemu użytkownik może wykonywać nawet zadania, które wymagają precyzji. Takie rękawiczki są ponadto tanie i bardzo łatwo dostępne w hurtowniach, np. w https://sklep.ekspertpoludnie.pl/rekawice-nitryloweNależy jednak pamiętać, że rękawice z nitrylu sprawdzają się tylko i wyłącznie w przypadku lekkich prac i niewielkich zagrożeń. Zazwyczaj stosuje się je ze względów higienicznych – podczas pracy z artykułami spożywczymi, aby uniknąć niegroźnych zanieczyszczeń i kontaktu z wilgocią. Takie rękawiczki jednak nie chronią przed urazami. Znakomicie sprawdzają się podczas lekkich czynnością, które wykonuje się w domu – podczas sprzątania, obierania ziemniaków czy buraków, aby uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń ze skóry itd.

 

Rękawice foliowe – zastosowanie

 

Rękawiczki nitrylowe stosuje się w różnych miejscach. Znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłowych, w sprzedaży artykułów spożywczych oraz i w prywatnych domach mieszkalnych. Można się z nimi spotkać w sklepach spożywczych i wielobranżowych, w piekarniach, cukierniach, stoiskach z warzywami i owocami oraz rybami czy mięsem. Rękawice nitrylowe wykorzystuje się również w restauracjach i firmach cateringowych, ale i na stacjach paliw, aby uniknąć zabrudzenia rąk podczas uzupełniania baku paliwa lub innych płynów i mycia szyb pojazdu. Rękawice z nitrylu sprawdzają się również w branży medycznej i przy produkcji różnych płynów. Można je kupić na specjalnych rolkach, które ułatwiają pobieranie kolejnych rękawiczek i poprawiają wygodę użytkowania – takie rolki można w sklepie umieścić na specjalnym stojaku, a w domu zamieścić nawet w najmniejszej szufladzie w kuchni, co pozwala też zaoszczędzić wolną przestrzeń na inne rzeczy. 

 www.hotelinfo24.pl