Weekend we dwoje? Może w Zakopanem?

2023-03-03, 15:37:37

Możliwość zrobienia sobie odpoczynku od codziennych obowiązków, związanych z pracą, nauką, życiem rodzinnym, jest bardzo cenna. Szczególnie polecana jest dla par, które nie tylko poszukują możliwości relaksu, ale także bliskości ze sobą, w dodatku w nowej scenerii. Na liście kierunków, w które warto udać się na krótki wypad we dwoje, nieodmiennie znajdują się polskie góry.

 

Nocleg w Zakopanem

 

Skoro wyjazd w góry, to  może w Tatry? Nie ma drugich takich gór w Polsce, bo tylko tam możemy podziwiać takie krajobrazy – albo nawet dotknąć ich z bliska, jeśli umiemy również chodzić po nich. W czasie weekendowego wypadu możliwości za dużo nie będzie, ale osoby aktywne fizycznie na pewno chętnie wykorzystają ten czas właśnie na jakieś górskie spacery i wędrówki. Nie stoi to nic w nic w sprzeczności, z romantycznym charakterem wyjazdu. Wyjście rano na szlak, wędrówka nim we dwoje, wspólne cieszenie się widokami i wspólne zmęczenie... A później również wspólny relaks, bo przecież i to wam się należy. Jaką miejscówkę wybrać na taki miły wypad? Jeśli kryterium jest budżet, a w dodatku faktycznie planujecie spędzić cały czas na zewnątrz, to raczej wystarczy po prostu pensjonat, byle w dobrym standardzie. Alternatywą może być apartament nawet w centrum Zakopanego, który oferuje faktycznie dobre warunki noclegowe oraz pożądaną intymność. Z drugiej strony, jeśli zamiast czynnego odpoczynku w górach wolicie błogie lenistwo, to oczywiście idealny będzie hotel. W Zakopanem jest ich naprawdę sporo, ale na romantyczne wypady warto wybrać taki, który daje dostęp do strefy SPA z łaźnią i sauną oraz do zabiegów kosmetycznych (zwłaszcza relaksujących masaży). Oczywiście nie można zapomnieć o basenie – najlepiej, by był otwarty od samego rana, a wieczorem miał tak zwaną porę tylko dla dorosłych. Oznacza ona, że dzieci są proszone o opuszczenie basenu, maleje wtedy hałas i harmider i można spokojnie popływać albo po prostu poleżeć razem w jacuzzi.

 

A jakie atrakcje?

 

Atrakcje, z jakich można skorzystać w Zakopanem, są tak naprawdę ściśle zależne od tego, co lubicie robić. Wspomniane wędrówki po górach na pewno są w czołówce. Nie muszą być zresztą bardzo wymagające kondycyjnie – można po prostu przejść się po najciekawszych miejscach w Tatrzańskim Parku Narodowym, urządzić sobie wycieczkę trasą spacerową, wynająć rowery, by przejechać się po okolicy. Oprócz tego można odwiedzić całkiem sporo przeróżnych przybytków rozrywkowych, w międzyczasie spacerując po słynnych Krupówkach. Ba, można także wyskoczyć na sushi w Zakopanem, bo w mieście tym podają przecież sporo więcej przeróżnych kulinarnych przysmaków, niż tylko nieśmiertelna kwaśnica z wędzonym żeberkiem (której oczywiście też wypada spróbować). Najważniejsze, by znaleźć coś, dzięki czemu oboje uznacie, że przyjemnie odpoczęliście i zrelaksowaliście się, nie myśląc o obowiązkach. Ciesząc się przy tym, że macie wreszcie trochę czasu dla siebie.www.hotelinfo24.pl