Fotele biurowe Katowice – jak wybrać te najlepsze?

2023-10-26, 11:44:46

Profesjonalne fotele biurowe to jeden z najważniejszych zakupów do naszej firmy. To między innymi od nich zależy czy praca w biurze będzie komfortowa. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że dobry fotel biurowy jest wygodny, solidnie i elegancko wykonany. Jego zdaniem najlepiej jest kupować fotele biurowe od renomowanych producentów.

 

Jakie cechy powinny posiadać profesjonalne fotele biurowe?

 

Fotele do biura muszą być wybrane z najwyższą starannością. W przeciwnym razie nie będą spełniały swoich funkcji. Pamiętajmy, że ich estetyka jest ważna, jednak nie najważniejsza. Kupując fotel powinniśmy się przede wszystkim upewnić, że spełnia on zasady ergonomii. Fotel, który ma służyć nam i naszym pracownikom przez kilka lub kilkanaście godzin na dobę musi posiadać regulację wysokości, regulację siedziska i kąta nachylenia oparcia. Dla wielu pracowników ważne są także podłokietniki i zagłówek. W sprzedaży dostępne są fotele biurowe na kółkach, które bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy musimy przemieszczać się na niewielkie odległości.

 

W przeciwieństwie do fotela, z którego od czasu do czasu korzystamy w domu, fotel biurowy musi być wykonany starannie, z wysokiej jakości materiałów. Tylko wówczas możemy mieć nadzieję, że przetrwa on intensywną eksploatację.

 

Kolorystyka foteli biurowych

 

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przyznaje, że w sprzedaży dostępne są fotele biurowe we wszystkich kolorach tęczy. Zanim jednak wybierzemy ten, który podoba się nam najbardziej, powinniśmy zadać sobie pytanie czy mebel ten pasuje do wystroju naszego biura. Warto jest też zastanowić się czy w przyszłości nie będziemy chcieli wyremontować biura. Idealnie byłoby, gdybyśmy w takiej sytuacji nie musieli wymieniać foteli i innych mebli biurowych.

 

Możemy wybrać fotele w intensywnych kolorach (na przykład żółtym, czerwonym, pomarańczowym czy niebieskim), które będą kontrastowały z wystrojem naszego biura. Innym, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup foteli w kolorach neutralnych (szczególnie dobrze sprawdzają się beże i szarości), które będą pasowały do wszystkiego.

 

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: wypróbujmy fotele przed zakupem

 

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby przed zakupem wypróbować interesujące nas fotele. Warto jest znaleźć czas, żeby odwiedzić sklep meblowy i przetestować co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt foteli. Wówczas będziemy mieć pewność, że wszystkie osoby zatrudnione w naszym biurze będą zadowolone.


Szukasz Foteli do biura w Katowicach? Sprawdź sklep NoNameoffice

 

Fotele łatwe do utrzymania w czystości

 

Nie da się ukryć, że fotele należą do najbardziej eksploatowanych mebli w naszym biurze. Jednocześnie powinno nam zależeć, żeby zawsze prezentowały się one nienagannie. Najlepszym wyborem będą fotele biurowe wykonane z takich materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Dobrze jest także postawić na kolory, na których zabrudzenia są praktycznie niewidoczne.


Fotele biurowe z wieloletnią gwarancją

Obecnie fotele biurowe można kupić w wielu miejscach (w tym nawet w supermarketach). Niestety fotele z supermarketów i zwykłych sklepów meblowych są zazwyczaj nietrwałe. Są one dość tanie, jednak ich producenci nie oferują klientom wieloletniej gwarancji. Możemy ją otrzymać tylko w przypadku zakupów foteli od renomowanych producentów (zarówno polskich, jak i zagranicznych) mebli biurowych. Takie fotele są droższe, jednak kupując je mamy wiele lat spokoju. Jeżeli z jakichś powodów nie będziemy z nich zadowoleni, mamy możliwość złożenia reklamacji.www.hotelinfo24.pl