Najstarszy hotel na świecie jest rodzinnym biznesem od 1300 lat

2016-02-14, 10:32:32

Przez około 1300 lat, potomkowie Fujiwara Mahito - reprezentujący 52 pokolenia tej samej rodziny - prowadzili zajazd, który został założony w 705 roku - jakieś 300 lat przed tym, jak Wikingowie wyprawili się do Ameryki i 225 lat przed powstaniem królestwa Anglii. Funkcjonujący do dziś hotel, to Nishiyama Onsen Keiunkan.

Okazuje się też, że czołówka najbardziej długowiecznych hoteli znajduje się właśnie w Japonii, bowiem drugi na liście wiekowych hoteli - Hoshi Ryokan - usytuowany na wybrzeżu Morza Japońskiego, został otwarty 13 lat później i znajduje się w odległości około sześciu godzin jazdy od Keiunkan. ##


Historia Keiunkan sięga 1300 lat wstecz, do roku  (drugiego roku ery Keiun), kiedy Fujiwara Mahito otworzył zajazd. Ponieważ obiekt powstał w epoce Keiun, więc zajazd nosi nazwę Keiunkan. Już w tamtych czasach do wyjątkowości zajazdu przyczyniały się tryskające swobodnie gorące źródła, przyciągając gości, a wśród
nich wielu mieszczan, dowódców wojskowych i wykształcone elity szukające inspiracji w górach regionu Kai. Keiunkan, do dziś jest uosobieniem niezmiennej, serdecznej japońskiej gościnności.

Keiunkan znajduje się w prefekturze Yamanashi, tej samej prefekturze, w której znajduje się góra Mt. Fuji, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i choć z samego hotelu góra nie jest widoczna, to można ją zobaczyć po drodze do niego.

Ostatnią modernizację stosunkowo niewielkiego hotelu, dysponującego zaledwie 37 pokojami, przeprowadzono w 1997 roku. Większość pokoi posiada przestronne maty tatami i subtelne tradycyjne japońskie dekoracje. Meble również wpisują się w dominujący japoński wystrój wnętrz. Goście przebywający w hotelu mają wspaniałą perspektywę gór Kai i fascynujące widoki na wąwozy Hayakawa i Yukawa.

Keiunkan posiada cztery zewnętrzne oraz dwie wewnętrzne, łaźnie.  Woda czerpana jest z czterech różnych naturalnych gorących źródeł i posiada w swoim składzie między innymi: sód, azotan wapnia i chlorki (o niskim odczynie zasadowym). Źródła tryskają z głębi ziemi, z rowu tektonicznego Fossa Magna.



www.hotelinfo24.pl