Japończycy przekształcą „hotele miłości”, w hotele przyjazne rodzinie

2016-06-08, 10:36:39

Ilekroć igrzyska olimpijskie organizowane są w jakimś mieście, to zawsze istnieje zapotrzebowanie na wzmocnienie publicznych środków transportu oraz infrastruktury, aby sprostać nadzwyczajnemu napływowi ludzi, pragnących być świadkami wielkich wydarzeń. Oznacza to również konieczność zagwarantowania większej ilości miejsc noclegowych. Jaka jest japońska recepta na rozwiązanie tego problemu? Przekształcenie słynnych hoteli miłości na standardowe obiekty hotelarskie.

Geneza japońskich hoteli miłości przypada na wczesny okres Edo (1603-1868), ale jak można przypuszczać, ich charakter zmienił się trochę od tamtego czasu. Nowoczesne hotele miłości natomiast, charakteryzują się wieloma cechami, ale na pewno nie jest nią sekretna lokalizacja. Krzykliwe i jaskrawe budynki wyróżniają się prowokacyjnymi neonami. Japońskie hotele miłości zaprojektowane są tak, by przyciągać uwagę. Łatwo można je odszukać, bowiem są jakby Wschodnią wersją Las Vegas. Wystarczy jednak do nich wejść, aby przekonać się, że dyskrecja oryginalnych, historycznych hoteli, w dalszym ciągu jest utrzymywana. Cała esencja hotelu miłości, polega mimo wszystko, na zapewnieniu miejsca, gdzie pary mogą przebywać razem, z dala od wścibskich oczu i uszu rodzin. ##

Na potrzeby organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, japoński rząd próbuje podobno przekształcić obiekty przeznaczone wyłącznie dla par, w hotele otwarte dla szerokiej klienteli, przynajmniej na czas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Japonia ma około 10.000 tzw. „love hotels”, funkcjonujących z 40% obłożeniem w dni powszednie, co oznacza, że mogłyby one zapewnić wiele pokoi dla cudzoziemców, a zwłaszcza dla rodzin.

Jakie problemy wiążą się z przekształceniem „love hotels” w regularne hotele? Po pierwsze, zgodnie z miejscowym prawem, osoby poniżej 18 roku życia nie mogą korzystać z lokali branży rozrywkowej, która obejmuje te właśnie hotele. Uniemożliwia to wielu rodzinom z małymi dziećmi skorzystanie z pobytu w tych obiektach. Aby rozwiązać ten problem, rząd zwiększy dofinansowanie na przebudowę hoteli w taki sposób, aby zyskały status obiektów przeznaczonych do użytku rodzinnego i możliwość utworzenia w nich lokali gastronomicznych.

Potrzeby zagwarantowania miejsc noclegowych są poważnym problemem; w 2020 roku w Tokio, spodziewanych jest około 40 mln turystów, a eksperci twierdzą, że Japonia nie ma wystarczająco dużo hoteli, aby ich wszystkich pomieścić. Dlatego też, równolegle z potencjalnymi konwersjami „love hotels”, rząd złagodzi przepisy umożliwiające osobom fizycznym wynajmowanie pokoi w swoich domach, w celach turystycznych.



www.hotelinfo24.pl