Linie Emirates wyróżnione na Airline Strategy Awards za strategię dotyczącą siatki połączeń

2016-07-19, 17:43:13

Siatka połączeń linii Emirates otrzymała wyróżnienie Network Strategy. Nagrodę w tej kategorii przyznawano po raz pierwszy w historii gali  Airline Strategy Awards, organizowanej co roku przez renomowany magazyn poświęcony wiadomościom i analizom na temat branży lotniczej Flight Airline Business.

Wręczane od 15 lat wyróżnienia Airline Strategy Awards cieszą się szerokim uznaniem jako wyznacznik pozycji linii lotniczych w branży pod względem zarządzania, myślenia strategicznego i innowacji. Zwycięzców w głównych kategoriach wybiera niezależne jury złożone z ekspertów branżowych. ##

Przyznawana po raz pierwszy nagroda Network Strategy stanowi wyraz uznania dla zespołu kierowniczego, który wykazał się zdolnościami przywódczymi w procesie tworzenia i wdrażania najnowszych koncepcji i systemów planowania siatki połączeń i zarządzania przychodami linii lotniczej. Planowanie siatki połączeń i zarządzanie przychodami stanowią podstawę oferty rynkowej i rentowności linii lotniczych.

Chwaląc przewoźnika, redaktor naczelny FlightGlobal Air Transport David Kaminski-Morrow powiedział: – Niekiedy niekonwencjonalna strategia w zakresie siatki połączeń i floty zapewniła Emirates status wszechobecnego przedsiębiorstwa, porównywalny z niegdysiejszą pozycją linii Pan Am, na przestrzeni zaledwie jednego pokolenia. To zasłużony zdobywca pierwszej w historii nagrody Network Strategy.

Obecnie linie Emirates zapewniają loty do 154 kierunków w 81 krajach na sześciu kontynentach, wykorzystując młodą, nowoczesną flotę złożoną z ponad 250 szerokokadłubowych samolotów. Flota przewoźnika składa się głównie z Airbusów A380 i Boeingów 777. Odpowiednia strategia oraz inwestycje w młode i nowoczesne samoloty zwiększają wydajność operacyjną, a jednocześnie pozwalają zaoferować pasażerom najlepsze, najnowsze udogodnienia i usługi pokładowe.

Za pośrednictwem portu macierzystego w Dubaju linie Emirates oferują wygodne połączenia bezpośrednie lub z jedną przesiadką do miejscowości na całym świecie – także tych, do których brakowało wcześniej regularnych zagranicznych lotów bezpośrednich. Przewoźnik ułatwia przepływ osób i towarów na rynku globalnym, a także wspomaga rozwój gospodarczy w wielu krajach, zapewniając wysokiej jakości połączenia lotnicze niezbędne z punktu widzenia turystyki i handlu.

Do tej pory w 2016 roku linie poszerzyły siatkę połączeń o Clark, Cebu, Yinchuan i Zhengzhou, z każdym kolejnym miastem znacząco zwiększając liczbę dostępnych tras przelotów oferowanych pasażerom na całym świecie.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).

Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 252 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 245 samolotów o wartości 122 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.  

Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 81 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
www.emirates.com



Źródło: MSLGroup.pl – 19.07.2016



www.hotelinfo24.pl