Dębowy Hotel Event SPA - Moda na Saunowanie

2018-01-10, 16:29:45

Nie tylko polepszają nastrój w zimowe dni, oczyszczają skórę, wspomagają odporność i poprawiają krążenie. Zalet korzystania z sauny jest naprawdę wiele. Ważne jednak, żeby przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Na pobyt w saunie zarezerwujmy sobie przynajmniej 1,5 godziny. Poprawnie przeprowadzony seans składa się bowiem kilku pojedynczych kąpieli saunowych z odpowiednio długimi przerwami. Przed skorzystaniem z sauny należy umyć ciało, a następnie dokładnie je wytrzeć. Jeśli korzystamy z sauny suchej musimy zabrać ze sobą ręcznik lub pareo, na którym będziemy mogli usiąść lub położyć się. Do sauny parowej powinniśmy natomiast wejść nago, płucząc swoje siedzisko przed i po seansie. W trakcie możemy przemieszczać się między półkami – jeśli potrzebujemy wyższej temperatury, zajmijmy miejsce na górnej półce, jeśli zrobi się nam za gorąco, przenieśmy się na półkę niżej. Każda kąpiel saunowa powinna trwać od 12 do 15 minut i zakończyć się przerwą na ochłodzenie cała, uzupełnienie płynów i odpoczynek. ##

Dodatkowe Atrakcje
Ogromne zainteresowanie saunowaniem sprawiło, że w Polsce powstawać zaczęły coraz nowocześniejsze kompleksy. Jeden z nich znajduje się w położonym w Górach Sowich, Dębowy Hotel |Event | SPA. Korzystający mogą liczyć nie tylko na odpowiednio przygotowaną przestrzeń, ale także wiele dodatkowych atrakcji, takich jak seanse zapachowe czy rytuały tematyczne przygotowane przez profesjonalnych saunamistrzów. Towarzyszy im także szeroki wybór zabiegów kosmetycznych i okładów.

Fot. Dębowy - Apiforium

W Dębowym na spragnionych
relaksu czeka wyjątkowa zewnętrzna strefa redukcji stresu – mówi Karolina Sochaj, dyrektor hotelu. – Centralną część Apiforium stanowi oczywiście tradycyjna drewniana sauna z nieodłączną strefą chłodzenia. Po sesjach saunowych Goście mogą odpocząć w przytulnym lobby lub w Euforium – wyjątkowej strefie relaksu, w której znajdują się leżanki wypełnione wiórami jodły syberyjskiej, limby i sosny alpejskiej. Dodatkową atrakcją i uzupełnieniem strefy chłodzenia jest także zewnętrzny, naturalnie uzdatniany Biostaw Kąpielowy, z którego saunowicze mogą korzystać przez cały rok.

Fot. Dębowy - Apiforium

Wyją
tkowe Eventy
Entuzjastów saunowania jest tak wielu, że saunaria przygotowują dla nich nawet wyjątkowe eventy. – Swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez w naszym hotelu mają także Noce Saunowe – dodaje Karolina Sochaj z Dębowy Hotel|Event|SPA. – W każdą sobotę od 20.00 do północy na naszych Gości czeka aż 5 specjalnie przygotowanych przez saunamistrzów seansów. W przerwach między nimi można nie tylko odpocząć, ale także nauczyć się poprawnego rozprowadzania powietrza ręcznikiem i przygotować dla siebie peeling czy olejek do ciała. Czas spędzony podczas Nocy Saunowej na pewno umilą przygotowane dla Gości przekąski i napoje.

Fot. Dębowy - Apiforium

O Dębowy Hotel I Event I SPA:

To kompleks historycznych budynków, otoczonych 10-hektarowym, zabytkowym  parkiem, położony u podnóża Gór Sowich, w południowej części województwa  dolnośląskiego, 50 kilometrów od Wrocławia. W 2017 rok znajdująca się na terenie kompleksu Rezydencja Dębowa uzyskała status obiektu czterogwiazdkowego. Dębowy posiada nowoczesną  strefę SPA opartą na apiterapii zwaną senseSPA oraz strefę bio wellness - zewnętrzną saunową strefę redukcji stresu i jedyny w regionie biostaw kąpielowy. W hotelu znajduje się Restauracja Ogrodowa, w której tradycje kuchni polskiej i europejskiej spotykają się z nowoczesnymi trendami kulinarnymi, a menu skomponowane jest według Smaków Natury, Miłości i Luksusu. Dębowy hołduje filozofii „slow life”, co czyni go idealnym miejscem na wypoczynek, regenerację i wyciszenie. To obiekt idealny dla osób ceniących sobie komfort, kameralność i spokój, jednocześnie chcących spędzić czas aktywnie, korzystając z mikroklimatu i infrastruktury wypoczynkowej Gór Sowich - tras narciarskich, spacerowych  oraz rowerowych.

Więcej informacji na: www.hoteldebowy.pl
 

Źródło: EMGrupa.pl – 10.01.2018
 


www.hotelinfo24.pl