Hotel Oberoi New Delhi wraca na rynek po kosztownej renowacji

2018-02-12, 06:41:31

Legendarny hotel Oberoi, New Delhi działający pod flagą sieci Oberoi Group, wraca na rynek  po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej renowacją obiektu, na którą wydatkowano, prawie 100 milionów USD. Renowacja rozpoczęła się wkrótce po obchodach złotej rocznicy działalności hotelu, w 2016 roku.

Design stworzony przez nowojorskiego twórcę Adama D. Tihany'ego (czerpiącego inspirację z angielskiego modernizmu architekta Edwarda Lutyensa) spowodował, że projekt hotelu jest bardziej wyrazisty i nowocześniejszy, z naciskiem położonym na dostęp do naturalnego światła. ##

Hotel, który rozpoczął swoją działalność w 1965 roku, na przestrzeni lat zapracował na swój „legendarny" status, będąc ulubionym celem odwiedzin indyjskich i międzynarodowych influencerów. New York Times pisał, że hotelowy klub nocny Tabela był jednym z najbardziej atrakcyjnych tego typu obiektów w kraju, do tego stopnia, że przejście od jego krańca do krańca zabierało 10 minut, z uwagi na panujący w lokalu tłok.

Oberoi, New Delhi - restauracja Omya

Hotel współp
racował również z dwoma szefami kuchni o międzynarodowej sławie. Szef kuchni Alfred Prasad, który przez trzynaście lat legitymował się gwiazdką przewodnika Michelin, kieruje nową indyjską restauracją Omya, a Andrew Wong z restauracji  „A. Wong”, także wyróżnioną przez Michelina, jest autorem menu i mentorem szefa, zlokalizowanej na dachu, chińskiej restauracji Baoshuan.

Hotel zmniejszył liczbę pokoi z 283 do 220, co oznacza większy metraż nowych pokoi i łazienek. Renowacji poddano również salę balową, a w obiekcie zadebiutował, mieszczący się na dachu, nowy bar Cirrus9.


Źródło: Oberoi Groupwww.hotelinfo24.pl