Hotelowa marka Cristiano Ronaldo zawita do marokańskiego Marrakeszu

2018-02-12, 06:52:05

Portugalska gwiazda piłki nożnej Cristiano Ronaldo i najlepsza w kraju sieć hotelowa, Pestana, otworzą nowy hotel w ramach przedsięwzięcia Pestana CR7. Nowy hotel zaplanowany do otwarcia w przyszłym roku, zlokalizowany w Marrakeszu, będzie przyczółkiem markowych obiektów, których liczebność ulegnie podwojeniu w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

Cristiano Ronaldo podąża za innymi gwiazdami sportu, które zainwestowały w hotele, w tym tenisistą Andy Murray’em oraz piłkarzami: Gary Nevillem i Ryan’em Giggsem - ale przedsięwzięcie firmowane przez Cristiano Ronaldo ma globalne ambicje. ##

Nowy 160 pokojowy obiekt, piąty hotel wchodzący w skład marki Pestana CR7 – której nazwa oznacza połączenie inicjałów Ronaldo i numeru jego koszulki – wydzierżawiony zostanie na 20 lat i będzie przez nią zarządzany, powiedział Jose Roquette, dyrektor ds. rozwoju w Pestana Hotel Group. Marokański inwestor M Avenue sfinansuje przedsięwzięcie  i będzie właścicielem hotelu.

Nowa marka ma potencjał rozwojowy ... W ciągu najbliższych trzech do pięciu lat szybko podwoimy liczbę hoteli", powiedział Roquette, wymieniając Ibizę i Mediolan wśród kolejnych możliwych lokalizacji.

Pestana, która ma już hotel w marokańskiej Casablance, otwiera także inny, czterogwiazdkowy hotel w Marrakeszu i ma nadzieję na dalszy rozwój grupy w tym północnoafrykańskim kraju.

Prezes Grupy Pestana powiedział w grudniu ubiegłego roku, że wspólne przedsięwzięcie powinno pomóc otworzyć firmie nowe rynki w Azji i na Bliskim Wschodzie, gdzie Ronaldo jest niezwykle popularny, a także wzmocnić jej ekspansję w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Ronaldo i Pestana otworzą w tym roku dwa hotele - w Madrycie i Nowym Jorku, po uprzednim przetestowaniu rynku w cieszącej się boomem turystycznym Portugalii, gdzie działalność zainaugurowały hotele na Maderze i w Lizbonie.

Pestana to rodzinna sieć ponad 90 ekskluzywnych hoteli. Jej celem jest otwarcie do końca dekady, 20 kolejnych hoteli, w tym pod marką CR7. Inwestycje realizowane głównie w Portugalii, sięgnąć mają kwoty około 200 milionów euro.


Źródło: Pestana Groupwww.hotelinfo24.pl