Polak w globalnym kierownictwie korporacji McDonalds

2018-03-12, 17:00:00

1 marca Piotr Jucha objął jedno z kluczowych stanowisk w światowej centrali McDonald's w Oak Brook pod Chicago. Jako Senior Vice President - Global Restaurant Development & Restaurant Solutions Group będzie odpowiadać za szerokie spektrum zagadnień związanych z restauracjami sieci - od innowacji w ich funkcjonowaniu i wystroju, przez standardy operacyjne i sprzętowe, po strategię i analitykę dotyczącą nieruchomości. Jucha to pierwszy Polak, który w międzynarodowych strukturach McDonald's zaszedł tak daleko.

Piotr Jucha dołączył do McDonald's w 1992 r. jako manager-praktykant w jednej z restauracji na Śląsku. Przez ponad 25 lat swojej kariery pełnił w McDonald's różne role w kraju i zagranicą. Wśród nich takie jak Regional Vice President - Central Europe, czy European Vice President - Development. ##

W latach 2005 - 2012 Piotr Jucha sprawował funkcję dyrektora generalnego McDonald's Polska. Pod jego zarządem firma weszła na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Z sukcesem przeprowadzono kompleksowy program modernizacji lokali sieci. Zainicjowano i rozwinięto projekt kawiarni McCafé. Wprowadzono również innowacje produktowe, takie jak linia McWrapów. Obecnie polskie restauracje sieci są jednymi z najnowocześniejszych w globalnej sieci McDonald's. Wśród ponad 100 krajów, gdzie marka jest obecna, Polska jest jednym z kilkunastu wiodących pod względem wyników, nowoczesnych rozwiązań i perspektyw dalszego rozwoju.  

Jucha jest absolwentem Energetyki Jądrowej na Politechnice Śląskiej. Ma również dyplom MBA University of Calgary.

***  
Zapraszamy na fanpage McDonald's Polska https://www.facebook.com/McDonaldsPolska i www.McDonalds.pl.


Źródło: McDonalds.pl – 06.03.2018www.hotelinfo24.pl