Optymistyczny wzrost wykorzystania hoteli na Górnym i Dolnym Śląsku

2012-11-22, 18:38:54

Wzrost liczby osób korzystających z hoteli na terenie Górnego i Dolnego Śląska osiągnął bardzo optymistyczny wskaźnik który sięgnął poziomu 80 procent, za lata od 2000 do 2011 roku. Swoimi spostrzeżeniami w tym temacie podzielił się Krzysztof Łopaciński, wiceprezes Instytutu Turystyki – czytamy w portalu Property News.pl

Krzysztof Łopaciński z optymizmem patrzy na szanse rozwoju i wykorzystanie bazy hotelowej w województwach: śląskim i dolnośląskim. - Należy przypuszczać, że dalszy wzrost przyjazdów do województw dolnośląskiego i śląskiego będzie miał coraz większy wpływ na zainteresowanie noclegami w hotelach. Poza tym wzrost zamożności znacznej części społeczeństwa polskiego spowoduje, że coraz wyższy procent turystów będzie korzystać z bazy hotelowej – mówi Łopaciński.

Nieco odmiennie przedstawia się w obu województwach obraz celu przyjazdów turystycznych do tych regionów. I tak, w przypadku pobytów krótkookresowych w województwie dolnośląskim dominują sprawy służbowe (33 proc. ogólnej liczby turystów krajowych), natomiast w województwie śląskim turyści pojawiają się turystycznie. Z kolei, w przypadku pobytów długookresowych, do województwa dolnośląskiego w 2011 roku 36 proc. gości przyjechało w celach turystycznych, a tylko 3 proc. – biznesowych, podczas gdy w województwie śląskim było to odpowiednio 45 proc. i 5 proc. ##

Statystyka dotycząca turystów zagranicznych przedstawia się następująco: woj. dolnośląskie – 22 procent, a służbowo – 26 procent; woj. śląskie – odpowiednio 12 i 41 procent.

- Województwo dolnośląskie znajduje się na trzeciej pozycji w Polsce z liczbą 202 hoteli (po małopolskim i wielkopolskim), a województwo śląskie na czwartej pozycji z liczbą hoteli 172 (po małopolskim, wielkopolskim i dolnośląskim) - dodaje Łopaciński.


Źródło: Property News.pl – 22.11.2012



www.hotelinfo24.pl