Sobota 19 Styczeń 2019

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności gastronomiczne » Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w...

Aktualności gastronomiczne


Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce!


Dodano: 2016-07-06

Drukuj

WyślijCosta Coffee - Barista of The Year - Drink Dowolny


Tytuł najlepszego baristy w Polsce, dzięki perfekcji w parzeniu kawy i wyjątkowemu zmysłowi łączenia smaków, wywalczył Wojtek Stępień, barista jednej z krakowskich kawiarni Costa Coffee. Zwycięzca Finału Polski konkursu Barista of the Year 2016 organizowanego przez Costa Coffee już w październiku zmierzy się z najlepszymi baristami z całej Europy. Wojtek Stępień będzie reprezentował Polskę w Europejskim Finale konkursu, który już po raz drugi odbędzie się w naszym kraju.
 
W Finale Polski Barista of the Year 2016 rozgrywanym w czerwcu w Warszawie zmierzyło się 8 baristów z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Wszystkich uczestników można na co dzień spotkać w kawiarniach Costa Coffee – największej sieci kawiarni w Polsce i w Europie. Sztuka parzenia doskonałej kawy, ich pasja i miłość do zawodu baristy oraz charakter sprawiły, że to właśnie oni zostali wyłonieni podczas regionalnego etapu konkursu spośród baristów z całej Polski, a tym samym ‒ zakwalifikowali się do Finału Krajowego. Konkurs wygrał Wojtek Stępień z Krakowa, zdobywając tytuł „Barista of the Year 2016”. Drugie miejsce, a tym samym Wicemistrzostwo wywalczyła Monika Poleniewicz z warszawskiej kawiarni Złote Tarasy, a trzecie zajął również krakowianin, Jacek Mitera. Autorską propozycją drinka dowolnego zaintrygował jury Adrian Kowalski, reprezentujący wrocławską kawiarnię Sky Tower.W październiku Wojtek i Monika będą reprezentować Polskę na Europejskim Finale konk
ursu Barista of The Year, walcząc wówczas o tytuł najlepszego baristy na naszym kontynencie. W konkursie na szczeblu europejskim zmierzą się z innymi baristami w trzech konkurencjach: Espresso Race – przygotowanie jak największej liczby perfekcyjnych Espresso zgodnie ze standardami Costa Coffee w 2 minuty, Drink Dowolny – konkurencja, która wymaga od uczestników kreatywności, poczucia smaku i estetyki, jak też odpowiedniej prezentacji swoich pomysłów oraz Coffee Master – właściwe ustawienie młynka i przygotowanie 8 kaw w 30 minut.

Costa Coffee - Wojciech Stępień - Barista of The Year 2016

Serdeczne gratulacje należą się wszystkim finalistom – bariści zaprezentowali niezwykłą precyzję w przygotowaniu kawy, swoją ekspertyzę i doświadczenie, jak również niebanalne, autorskie propozycje drinków. Poziom był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada zadanie. Wojtek i Monika będą reprezentować nasz kraj na szczeblu europejskim konkursu Barista of The Year. Mam nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony i po raz kolejny udowodnią, że nasz polski zespół jest najlepszy w Europie. Trzymam kciuki za ich sukces w październiku, kiedy to po raz kolejny zmagania baristów odbędą się w Warszawie – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający, Costa Coff
ee Polska.

Costa Coffee - laureaci konkursu Barista of The Year

Krakowska PiKawa


Podczas Krajowego Finału Mistrzostw Barista of the Year 2016 swoje umiejętności i kreatywność w
łączeniu smaków zawodnicy prezentowali w dwóch konkurencjach: Espresso Race i Drink Dowolny. Wojciech Stępień fan gier wideo i pingwinów z Madagaskaru na co dzień serwuje kawę w jednej z kawiarni Costa Coffee w Krakowie. Jury zaintrygował niespotykanym połączeniem kawy i piwa, pewnością siebie i prawdziwą pasją.

Costa Coffee - konkurs Barista of The Year

Zaserwowałem jurorom prawdziwą symfonię smaku. Połączyłem perfekcyjnie zaparzone espresso z piwem bezalkoholowym, co staje się coraz bardziej popularnym trendem baristycznym. Kompozycję wzbogaciłem szczyptą chilli i dodatkiem mango. Mój autorski Drink Dowolny był zbalansowany i intrygujący. Przy tworzeniu receptury zasugerowałem się właściwościami obu napojów – kawa pobudza endorfiny, a piwo je obniża. Doskonały balans smaku i ukojenia ‒ mówi Wojtek Stępień, zwycięzca Finału Polski Mistrzostw Barista of the Year 2016.
 
Jesienne zawody uświetni także wyjątkowa wizyta – nasz kraj odwiedzi coffee master, Gennaro Pelliccia – prawdziwy znawca i pasjonat kawy. Gennaro jest niekwestionowanym ekspertem Costa Coffee z wieloletnim i bogatym doświadczeniem, którego język został ubezpieczony na 10 milionów funtów.


Źródło: BrandLab.pl – 04.07.2016
 


Komentarze:

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! ...więcej»

Makro partnerem festiwalu „Slow Fest Sopot” ...więcej»

Zapraszamy na „Nowości ze smakiem kurek i koperku”! ...więcej»

Święto Śledzia Bałtyckiego po raz piętnasty ...więcej»

Tomasz Purol szef kuchni restauracji w Blow Up Hall 5050 zaprasza na jesienne menu ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji