Strona główna » Aktualności gastronomiczne » Grupa Warszawa nowym najemcą części...

Aktualności gastronomiczne


Grupa Warszawa nowym najemcą części gastronomiczno-usługowej Konesera


Dodano: 2017-05-10

Drukuj

WyślijCentrum Praskie Koneser - budynek G2


Koneser, realizowany wspólnie przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A., będzie pierwszym w Polsce, wielofunkcyjnym centrum lifestyle, zlokalizowanym w sercu warszawskiej Pragi w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej. Obiekt połączy w sobie bogatą historię kulturalną dzielnicy – która zajęła czwarte miejsce w rankingu 23 europejskich dzielnic wartych odwiedzenia (Travel Supermarket, styczeń 2017) –z wyjątkową energią i nowoczesnymi technologiami.

Dawna Warszawska Wytwórnia Wódek będzie tętnić życiem przez cały rok, oferując gościom, pracownikom i mieszkańcom szeroką ofertę handlowo-usługową oraz wydarzenia kulturalne. 30% z 21 800 mkw. powierzchni handlowej zajmą lokale gastronomiczne, serwujące dania z różnych kuchni świata oraz kawiarnie i kluby.Do najemców części gastronomiczno-usługowej Konesera dołączyła Grupa Warszawa, która wynajmuje 580 mkw. powierzchni w rewitalizowanym budynku G. Twórcy Grupy Warszawa –  Norbert Redkie, Bartłomiej Kraciuk oraz Hubert Karsz – planują w 2018 roku otworzyć w obiekcie wielopoziomową restaurację z klubem i barem.

Grupa Warszawa jest znana z oryginalnych konceptów kulturalno-gastronomicznych na mapie stolicy, które wykorzystują i podkreślają piękno architektury oraz czerpią inspiracje z polskiej tradycji. Swój pierwszy lokal Warszawa Powiśle Grupa Warszawa otworzyła w 2008 roku. Obecnie Grupa Warszawa może poszczycić się imponującym portfolio barów, klubów i restauracji, m.in. Weles, Syreni Śpiew (działał w latach 2012-2017), Stacja Mercedes (lata 2013-2015), Zorza, Granda!, Szarotka, a także Biała – zjedz i wypij – najnowsza pełnowymiarowa restauracja na Saskiej Kępie, stworzona w zabytkowej willi Łepkowskich.

Warszawa jest fantastycznym miastem, ma niesamowity klimat. Na tle innych stolic europejskich wyróżnia się niezwykłą dynamiką – to co w innych stolicach rozwijało się latami, w Warszawie dzieje się z miesiąca na miesiąc. Tu można spełniać marzenia i my je spełniamy. Naszą misją jest zmiana świadomości ludzi oraz przestrzeni, w jakiej funkcjonujemy. Przesuwamy granicę, tak aby nasi goście i klienci poznawali za każdym razem coś nowego. Chcemy, aby każdy mógł cieszyć się chwilą przy wykorzystaniu wszystkich swoich zmysłów. Naszym nowym projektem w Koneserze chcielibyśmy wpisać się w unikalną atmosferę warszawskiej Pragi” – komentuje Norbert Redkie.

Jesteśmy niezwykle dumni, że Grupa Warszawa stawia na Konesera. Koneser zapewnia przestrzenie, w których doskonale sprawdzą się unikalne koncepty, łączące gastronomię z wydarzeniami artystycznymi. Projekt Grupy Warszawa będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty, adresowanej do wszystkich chcących miło spędzić wolny czas. Czekamy na warszawiaków, turystów zainteresowanych odkrywaniem Pragi, coraz bardziej popularnej także wśród gości z zagranicy, czy wreszcie przedstawicieli kreatywnego biznesu” – mówi Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland.

Grupę Warszawa do projektu Centrum Praskie Koneser pozyskali eksperci z Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.

W Koneserze zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel Moxy (marki należącej do Marriott International) i pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Będzie można skorzystać z oferty klubu fitness Zdrofit, Centrum Medycznego Damiana, Hop-Chop Barber Shop (koncept salonów fryzjerskich dla panów), pralni Electrolux, księgarni Świat Książki, a także restauracji Bombaj Masala, Hana Sushi i Etno Café. Kolejni atrakcyjni najemcy zostaną przedstawieni wkrótce. Na terenie obiektu od 2015 roku działa Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom. Natomiast w części biurowej Konesera będą miały swoje siedziby m.in. Atende S.A., RK Legal, Dago Centrum, Clico i Energy Solutions.


Źródło informacji: Liebrecht-Wood.AdavancedPR.pl – 09.05.2017


Komentarze:

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno biznesową jak i gastronomiczną i jako mieszkaniec Pragi bardzo mnie to cieszy! Wraz z tymi miejscami pojawią się nowe miejsca pracy, nowi mieszkańcy a wspomnienia o starej niebezpiecznej i nielubianej Pradze wreszcie odejdą w zapomnienie. Grupa Warszawa znana jest z oryginalnych pomysłów a koneser to nietypowa przestrzeń. Już się nie mogę doczekać efektów ich współpracy :)


smakosz (dodano 2017-05-28, 14:23:48)

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! ...więcej»

Makro partnerem festiwalu „Slow Fest Sopot” ...więcej»

Zapraszamy na „Nowości ze smakiem kurek i koperku”! ...więcej»

Święto Śledzia Bałtyckiego po raz piętnasty ...więcej»

Tomasz Purol szef kuchni restauracji w Blow Up Hall 5050 zaprasza na jesienne menu ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji