Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Masz ochotę na chwileczkę zapomnienia? Odwiedz...

Aktualności hotelarskie z kraju


Masz ochotę na chwileczkę zapomnienia? Odwiedz apartament Prive Room XOXO


Dodano: 2017-08-10

Drukuj

Wyślij


Apartament Prive Room XOXO to miejsce wyjątkowe – intymne i jednocześnie luksusowe. Mieszczące się w samym sercu warszawskiego klubu XOXO PARTY, przeznaczone do organizowania zamkniętych imprez dla specjalnych gości. Tą innowacyjną przestrzeń zaprojektowała pracownia architektoniczna Naboo.

Zaczęło się od pomysłu i pomieszczenia magazynowego w mieszczącym się nieopodal hotelu Sheraton, Placu Trzech Krzyży i Teatru Buffo warszawskim klubie XOXO, którego właściciele postanowili je wykorzystać jako wyjątkową strefę dla gości. Chcieli stworzyć tam klimat nowoczesnej „ekskluzywnej domówki”. Przestrzeni, w której można spędzić chwile na dobrej zabawie we własnym gronie, a jednocześnie w luksusowym miejscu. W efekcie współpracy z pracownią projektową Naboo (www.naboostudio.com) powstał klub w klubie z niezależnym barem, systemem nagłośnienia Void oraz przynależącymi do sali toaletami. Całość mieści się na powierzchni 53 m kw!



Sporym wyzwaniem było pomieścić wszystko na tak małej przestrzeni – mówi architekt Aneta Dudek ze studia Naboo. – Miałam jednak dużą swobodę w jej aranżacji. Inwestor wyraził swoje oczekiwania i udostępnił mi pomieszczenie. Wymogiem było umiejętne wkomponowanie mobilnych barów dla gości. Aneta Dudek podkreśla, że ta niewielka przestrzeń jest w stanie przyjąć jednorazowo nawet 70 ludzi. Goście lokalu mają możliwość przygotowywania sobie własnoręcznie drinków na mobilnych, wolnostojących barach marki Vondom. Dzięki live streaming mogą też przy okazji śledzić, co dzieje się na parkiecie obok apartamentu.

Przestrzeń wypełniona jest białymi pufami, stolikami i kanapami. Wszechobecną biel przełamuje czarny bar ze ścianą z lacobelu oraz kontuarem pokrytym płytkami Bisazza Frozen Garden. Ściany zdobią podświetlane sztukaterie, które po uruchomieniu scen świetlnych RGBW całkowicie zmieniają kolorystykę wnętrza. W zależności od nastroju, upodobań gości, okazji czy rodzaju muzyki może ono przybrać dowolną barwę. –  Było oczywiste, że gdy robimy salę klubową, to oświetlenie musi być na tyle uniwersalne, aby można było je bez problemów dostosowywać do oczekiwań gości, rodzaju imprezy czy granej muzyki – wyjaśnia Aneta Dudek. –  Zastosowany tu system inteligentny pozwala na stworzenie scen świetlnych w nieograniczonej gamie kolorystycznej, w każdym odcieniu i intensywności.

Minimalistyczne wnętrze przełamują mocne akcenty w postaci bogato zdobionych sztukaterii na jednej ze ścian – zostały wykonane specjalnie na zamówienie z pliku 3D pracowni –  oraz gigantycznych foteli w kształcie twarzy. Zwracającymi uwagę elementami dekoracyjnymi są także imponujących rozmiarów lampy, które wprowadzają do wnętrza element kobiecej subtelności, a jednocześnie podkreślają jego ekskluzywny charakter.

Uwagę przyciąga też biała, półprzezroczysta kotara z udrapowanych firan, wydzielająca niewielką strefę w pomieszczeniu. To specjalna loża, która służy jako dodatkowa intymna przestrzeń tego apartamentu.

–  Po opuszczeniu zasłonek można organizować tam spotkania dla specjalnych gości – tłumaczy autorka projektu. – Firany są przezierne, ale tylko do pewnego stopnia, więc jest możliwości oddzielenia się od innych osób znajdujących się w tym samym czasie w apartamencie.


BIO:
Naboo to pracownia projektowa specjalizująca się w architekturze i projektowaniu wnętrz. Zespół w składzie: Aneta Dudek, Milena Krzywda i Martyna Leśniewska zajmuje się również designem, renowacją mebli i grafiką.


Źródło: OKKPR.pl – 07.08.2017


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji