Strona główna » ciekawostki » Wynajem samochodu nawet o 59% taniej? Tak, ale...

Ciekawostki


Wynajem samochodu nawet o 59% taniej? Tak, ale poza sezonem


Dodano: 2017-10-03

Drukuj

Wyślij


Kayak.pl pokazuje, jak zmniejszyć dodatkowe koszty i oszczędzić na wypożyczeniu samochodu podczas podróży.

Koszt wynajmu samochodów często zawyżają dodatkowe opłaty za akcesoria samochodowe: nawigację czy foteliki dla dzieci. Podróżni często dowiadują się o nich dopiero po dokonaniu rezerwacji. Aby ułatwić planowanie wydatków związanych z wynajmem samochodu podczas urlopu, wyszukiwarka Kayak.pl sprawdziła, które miesiące są najlepsze na wypożyczenie auta w pięciu ulubionych wakacyjnych kierunkach Polaków. Serwis stworzył również zestawienie kosztów, porównując ceny wypożyczenia samochodu na lotnisku z wynajmem w mieście. Analizę zamyka podsumowanie dodatkowych opłat za wynajem akcesoriów samochodowych na tydzień w porównaniu z ich zakupem na miejscu.S
tyczeń i grudzień to najlepsze miesiące na wynajem samochodu

 Top 5 kierunków podróży Polaków i najlepszy miesiąc na wynajem samochodu


W przypadku każdego z pięciu powyższych kierunków podróży Polacy mogą najwięcej zaoszczędzić wypożyczając samochód zimą. Wynajem auta w styczniu w Palma de Mallorca – mieście, które jest liderem rankingu popularności — jest tańszy o 59% w porównaniu do najdroższego miesiąca. Sporo zaoszczędzą również podróżni, którzy planują grudniowy wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Koszt wynajmu w Santa Cruz de Tenerife zaczyna się od 30 zł za dzień, a w Las Palmas de Gran Canaria — już od 34 zł za dzień. Na wypożyczeniu samochodu poza sezonem mogą zaoszczędzić także osoby, które wybierają się na Kretę czy do włoskiej Lombardii. W Chanii koszt wynajmu auta w grudniu zaczyna się od 60 zł za dzień, czyli o 48% taniej niż w szczycie sezonu. W Mediolanie z kolei różnica sięga 37%, a dzienna stawka w styczniu wynosi od 51 zł.

Wynajem samochodu w mieście tańszy niż na lotnisku

Koszt wynajmu samochodu w mieście i na lotnisku


Jak wynika z powyższego zestawienia, wynajem samochodu w mieście jest tańszy od wynajmu na lotnisku. W przypadku popularnych wakacyjnych kierunków różnice te mogą wydawać się niewielkie: na Krecie i na Majorce różnica kosztów wynosi zaledwie 3%, a na Wyspach Kanaryjskich – 6-7%. Jednak w innych miejscach oszczędności mogą być już znacznie większe. Mediolan, gdzie wypożyczenie auta na lotnisku jest o 26% droższe niż wynajem w mieście, to dowód na to, że przed zarezerwowaniem samochodu warto sprawdzić, jak zmieni się cena w zależności od miejsca jego odbioru.

Akcesoria samochodowe – wynajmować czy kupować?

Jak zaoszczędzić na dodatkowych kosztach związanych z wynajmem samochodu?

Dodatkowe koszty, jakie wypożyczalnie pobierają za tygodniowy wynajem nawigacji czy fotelika samochodowego dla dziecka, w dużej mierze zależą od wybranego kierunku podróży. Z analizy wynika jednak, że w przypadku nawigacji wynajem jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż zakup sprzętu na miejscu. W szczególności na Wyspach Kanaryjskich, gdzie tygodniowy koszt wypożyczenia nawigacji jest o ponad 300% tańszy niż kupno.

Co ciekawe, niekiedy zakup fotelika dla dziecka, szczególnie w przypadku starszych pociech w wieku od 1 do 4 lat, może być lepszym rozwiązaniem niż wynajem. Zarówno na Krecie, w Mediolanie, jak i w Las Palmas de Gran Canaria ceny fotelików są niższe niż wypożyczenie ich z agencji. We włoskiej stolicy mody ceny fotelików zaczynają się od 107 złotych a wynajem to wydatek rzędu 239 złotych na tydzień.

Opłaty dodatkowe to istotna część kosztów wypożyczenia samochodu, dlatego warto poszukać oszczędności wszędzie, gdzie to możliwe. Czasem niewielkie zmiany w rezerwacji potrafią znacząco wpłynąć na końcową cenę wynajmu auta.

Vera Pershina, dyrektor regionalny Kayak na Europę Wschodnią i kraje nordyckie podkreśla: „podczas podróżowania dodatkowe opłaty mogą w znaczący sposób wpłynąć na cenę końcową wyjazdu. Nasze zestawienie ma na celu pokazanie, kiedy i ile można zaoszczędzić, decydując się na wynajem auta poza sezonem oraz rezygnując z wypożyczenia konkretnych akcesoriów samochodowych. Dzięki temu więcej funduszy zostaje w portfelach podróżnych. Już podczas wyszukiwania samochodów na Kayak.pl warto skorzystać z filtrów i zawęzić wyniki do ofert, które uwzględniają dodatkowe koszty”.

Uwagi:
Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania samochodów i kliknięcia w przedziale czasowym od 1.06.2016 do 1.06.2017 i odnosi się do podróży planowanych w terminie od 1.01.2017 do 31.12.2017. Porównanie cen wynajmu w mieście i na lotnisku zostało przeprowadzone w okresie 31.07-1.08.2017 i dotyczy wyjazdów w terminie od 6.10.2017 do 8.10.2017. Analiza kosztów dodatkowych została przeprowadzona w terminie od 1.07.2017 do 1.08.2017. Ceny zostały przeliczone z innej waluty i są to średnie ceny na sierpień 2017. Powyższa analiza ma służyć tylko jako przewodnik. Marka i rodzaj samochodu zależą od wypożyczalni i dostępności. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

O Kayak
Kayak jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. Kayak przeszukuje różne strony i umożliwia znalezienie ofert lotów, hoteli, wynajmu samochodów oraz wczasów. Firma Kayak zarządza również innymi markami, do których należą: momondo, Cheapflights, SWOODOO, checkfelix i Mundi. Wspólnie przetwarzają one rocznie ponad dwa miliardy wyszukiwań związanych z podróżami. Kayak jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do The Priceline Group. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.kayak.pl.


Źródło: MSLGroup.pl – 20.09.2017


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji