Strona główna » ciekawostki » Raport momondo – gdzie polecimy w...

Ciekawostki


Raport momondo – gdzie polecimy w najbliższych miesiącach?


Dodano: 2017-10-03

Drukuj

Wyślij


Tajlandia, Nowy Jork i Barcelona – te kierunki były najczęściej wyszukiwane w sezonie letnim. Wśród najbardziej trendy miejsc w 2017 r. znalazły się Santorini, Madera, a także chiński Kanton. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez momondo1, globalną wyszukiwarkę lotów, hoteli i wynajmu samochodów, w czerwcu, lipcu i sierpniu najchętniej szukaliśmy odległych miejsc na wymarzone wakacje.

1. Azja - egzotyka na wyciągnięcie ręki

Wyniki naszych analiz sugerują, że Polacy tęsknią za słońcem. Według badania przeprowadzonego na zlecenie momondo, 53% badanych przyznało, że podczas wakacji najchętniej wyleguje się na plaży2. Nie dziwi więc popularność kierunków takich, jak Tajlandia, Wietnam, Sri Lanka, a także Kambodża, gdzie pogoda nigdy nie zawodzi. Co ciekawe, Polacy zaczynają się interesować innymi miastami niż stolice, na co wskazuje rosnąca popularność lotnisk w pobliżu Phuket, Krabi, czy też Kantonu” - mówi Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo.W tym roku na szczycie najchętniej wyszukiwanych kierunków znalazła się Tajlandia. Zainteresowanie tym krajem zwiększyło się ponad dwukrot
nie. Po Bangkoku najchętniej wyszukiwanym lotniskiem był port lotniczy na wyspie Phuket. Nazywana często południową perłą, Phuket to największa wyspa w kraju, która dzięki piaszczystym plażom, lazurowej wodzie oraz tropikalnej przyrodzie co roku przyciąga miliony turystów. W porównaniu z 2016 r., Phuket był wyszukiwany 10 razy częściej. Niewiele mniej, bo 6 razy częściej szukaliśmy lotów do Krabi, azjatyckiej mekki amatorów wspinaczki.

Polacy interesują się coraz to bardziej egzotycznymi kierunkami, a fakt, iż mają coraz to lepszy dostęp do wyszukiwania promocji, sprzyja odkrywaniu nowych miejsc. Niezwykle dynamicznie wzrosło zainteresowanie Kantonem (wzrost wyszukiwań +1317%). To czwarte pod względem wielkości miasto w Chinach jest często nazywane fabryką świata i wystawienniczym centrum Chin. Jednocześnie, władze miasta starają się przyciągnąć turystów zainteresowanych kulturą, sztuką i architekturą. Dlatego też, odwiedzając Kanton,
nie można pominąć jednego z najbardziej nowoczesnych teatrów na świecie - Opery Kantońskiej.

Spośród innych azjatyckich kierunków, w ostatnim czasie wielu z nas miało okazję ,,upolować” na okazyjne oferty lotów na przykład do Wietnamu. W podanych okresie, loty do Hanoi były wyszukiwane ponad 350% częściej. Polacy są także bardzo zainteresowani wakacjami w stolicy Kambodży (wzrost wyszukiwań +753%) oraz Sri Lanki (wzrost wyszukiwań +285%).

2. USA i Europa – sprawdzone klasyki

Wśród na
jchętniej wyszukiwanych kierunków znalazły się także topowe miejsca na wakacje, od wielu lat znane polskim turystom. W okresie przedwakacyjnym najchętniej szukanym kierunkiem był Nowy Jork. Także w sezonie letnim, popularność „Wielkiego Jabłka” nie spadła, gdyż to właśnie Nowy Jork znalazł się na drugim miejscu pod względem ilości wyszukiwań. Na popularności zyskuje zachodnie wybrzeże USA – zainteresowanie lotami do Los Angeles wzrosło o 291%. W pierwszej trójce znalazła się także amerykańska stolica Polonii – Chicago.

Z kolei, najbardziej pożądanymi europejskimi miastami na wakacje okazały się Barcelona, Rzym i Lizbona. Bez wątpienia, Polacy szukając miejsc na wymarzone wakacje, są także podatni na obowiązujące trendy. W tym roku wzrosło zainteresowanie takimi miejscami jak Santorini (wzrost wyszukiwań +1412%), Madera (+501%) czy Teneryfa(+410%).

3. Loty krajowe – szybko i tanio na drugi koniec Polski

Kolejnym znaczącym trendem jest wzmożone zainteresowanie lotami krajowymi. W tym zakresie akty
wność polskich użytkowników w lipcu i sierpniu 2017 r. wzrosła o 199% w stosunku do 2016 r. Najczęściej wyszukiwane są loty z Warszawy do Gdańska, Wrocławia i Szczecina, a największy wzrost popularności odnotowały połączenia do Zielonej Góry (+1492% wyszukiwań). Wynika to zapewne z faktu, iż od tego roku LOT oferuje bezpośrednie loty do Warszawy z lotniska w lubuskim Babimoście. Zainteresowanie lotami krajowymi może jednak spać w ciągu najbliższych miesięcy. Jak niedawno ogłoszono, Ryanair zlikwiduje niektóre połączenia ze stolicy, co bez wątpienia negatywnie wpłynie na powyższy trend.

Podsumowanie raportu:


[1] Niniejsze dane pochodzą z 800 milionów wyszukiwań na stronie momondo.pl, które miały miejsce pomiędzy 1.06.2016 – 31.08.2017.
[2] Niniejsze dane pochodzą z badania na temat zwyczajów podróżnych przeprowadzonego przez momondo w 2017 r. pośród 24 700 osób w przedziale wiekowym 18 – 65, pochodzących z 23 krajów (Polski, Austrii, Australii, Belgii, Brazylii, Kanady, Chin, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Rosji , Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych).
 
***
O momondo

momondo.pl to globalna i darmowa wyszukiwarka, która porównuje miliony ofert lotów, hoteli i wakacji dla podróżnych z całego świata. momondo ma swoją siedzibę w Kopenhadze i oferuje swoje usługi na 30 rynkach. Aplikacje momondo są dostępne za darmo na telefony z systemami operacyjnymi iPhone i Android. W marcu 2017 roku podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, momondo zostało wyróżnione w kategorii Kampania Produktu Turystycznego, a w 2013 roku otrzymało wyróżnienie na międzynarodowych targach turystycznych TT Warsaw w kategorii Najlepsza Strona Internetowa Branży Turystycznej. Materiały dla mediów są dostępne tutaj. momondo jest zarządzane przez Kayak, niezależną spółkę, będącą częścią The Priceline Group.


Źródło: Grayling.com – 27.09.2017
 


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji