Strona główna » ciekawostki » Śląski Lech Coaster najlepszy w Europie!

Ciekawostki


Śląski Lech Coaster najlepszy w Europie!


Dodano: 2017-10-05

Drukuj

WyślijLech Coaster - Legendia (fot. tmr.sk)


W poniedziałek 25 września br., odbyła się europejska gala EAS – European Amusement Show w Berlinie, w której udział wzięli przedstawiciele śląskiego parku tematycznego Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Podczas tego wydarzenia IAAPA (International Asossiation Amusements Park) uhonorowało śląskiego Lech Coastera nagrodą w kategorii Best New Coasters 2017. Atrakcja, którą Legendia udostępniła dla swoich gości 1 lipca 2017 roku zdobyła zaszczytne 2. miejsce i tym samym umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich coasterów.

- Ta nagroda to dla nas bardzo duże wyróżnienie i docenienie pracy, jaką zespół Legendii włożył nie tylko w techniczne przygotowanie atrakcji holenderskiego producenta, firmy Vekoma, ale również świetnie dobranej tematyzacji i precyzyjnego połączenia tych elementów na etapie budowy urządzenia – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.Jak podkreśla dyrektor Legendii proces zmian w śląskim parku tematycznym nie został jeszcze zakończony, ale już od tego sezonu zarówno mieszkańcy województwa śląskiego i całej Polski, jak również zagraniczni goście mogą cieszyć się nową jakością najstarszego wesołego miasteczka w
naszym kraju. Nowe alejki, oświetlenie, nowy system nagłośnienia oraz najważniejsze – zmodernizowane urządzenia z nową tematyką - oto co wyróżnia dziś Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko.


Lech Coaster - Legendia (fot. tmr.sk)

Na kolej
ne lata zespołowi pracującemu nad zmianą Śląskiego Wesołego Miasteczka w największy w Polsce tematyczny park rozrywki (Theme Park)  przyświeca cel przekazania w każdej atrakcji legendy, baśni lub opowiadania i wzmocnienia tym samym tematyzacji całego parku. Zaś poniedziałkowa nagroda udowadnia, że sama Legendia to zupełnie nowa jakość, proponująca każdemu Polakowi wysokie standardy docenione w Europie. Co więcej, to całodniowa zabawa w bardzo korzystnej cenie.

Julius Vinter, dyrektor generalny Tatry Mountain Resorts w Polsce – głównego inwestora Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka – podkreśla, że otwarty tego lata Lech Coaster jest wizytówką zmiany i nowej jakości w śląskim parku rozrywki. - Lech Coaster to atrakcja, z której każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu skorzystać.  To niesamowite emocje, ale również piękna historia o powstaniu państwa polskiego pokazana w tematyce i otoczeniu atrakcji. Naszym gościom gwarantujemy jednak, że na tym nie poprzestaniemy, bo już na kolejny sezon przygotowywany jest nowy hit – podkreśla Vinter. Chodzi oczywiście o Bazyliszka – atrakcję rodzinną typu interactive dark ride. – Hit przyszłego sezonu, powstający właśnie w naszym parku, również został ukierunkowany na bardzo ciekawą tematykę i jesteśmy pewni, że z powodzeniem spełni oczekiwania naszych gości - zapewnia Paweł Cebula.

A tak prezentuje się pierwsza trójka coasterów nagrodzonych w tym roku w Berlinie:

1. Red Force – Ferrari Land (Spain)
2. Lech Coaster – Legendia (Poland)
3. Star Trek: Operation Enterprise – Movie Park Germany ( Germany)

(fot. tmr.sk)

Lech Coaster nie bez powodu znalazł się w pierwszej trójce europejskich gigantów spod znaku ekstremalnej rozrywki. Jego parametry robią wrażenie: 104 sekundy jazdy, 908 m długości toru, wysokość 40 m, 4 inwersje i przede wszystkim prędkość blisko 100 km/h. Przejazd poprzedza multimedialne preshow, które wprowadza w historię o Lechu i legendarnych początkach państwa polskiego.


***
IAAPA (Asossiation Amusements Park)
, to największe międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające stacjonarne parki rozrywki z całego świata. Powstało ono już w 1918 roku i stawia sobie za cel pomoc członkom stowarzyszenia w poprawie efektywności ich pracy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.  Stowarzyszenie w chwili obecnej reprezentuje interesy ponad 4 tysięcy dostawców urządzeń, ale także właścicieli obiektów i indywidualnych członków z blisko 100 krajów.

EAS (European Amusement Show) to coroczne, jedne z największych na świecie i zarazem największe w Europie targi branżowe dedykowane przemysłowi rozrywkowemu. Podczas wydarzenia spotykają się operatorzy, dostawcy, producenci, inwestorzy i developerzy z całego świata. Tegoroczna edycja zawitała do Berlina (wcześniej targi odbywały się m.in. w Barcelonie i Goeteborgu), a jej nieodłącznym elementem jest gala, podczas której wyróżniane są najlepsze urządzenia rozrywkowe i atrakcje, zaś przyznawane nagrody należą do najbardziej prestiżowych w branży.

Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma jest właścicielem i prowadzi atrakcyjne ośrodki górskie, parki rozrywki, hotele, restauracje i sklepy oraz oferuje usługi sportowe. W Tatrach Niskich do TMR należy ośrodek Jasná Nízke Tatry oraz hotele Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studni?ky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdie?ko oraz Hotel Rotunda.. TMR jest również właścicielem Aquaparku Tatralandia – największego słowackiego termalnego parku wodnego czynnego przez cały rok. W Tatralandii znajduje się tzw. Tropical Paradise – tropikalna hala z wodą morską oraz wodny Fun Park, aquapark oferuje zakwaterowanie w bungalowach i apartamentach Holiday Village Tatralandia. W Tatrach Wysokich spółka TMR prowadzi ośrodek narciarski Vysoké Tatry w miejcowościach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec oraz jest współzarządcą ośrodka ?trbské Pleso. Ponadto w posiadaniu TMR są zabytkowe hotele w Tatrach Wysokich: Grandhotel Praha Tatranská Lomnica i Grandhotel Starý Smokovec, a także Hotel FIS ?trbské Pleso oraz górski hotel Hrebienok. Do TMR należy 9,5% akcji spółki Melida, a.s., która wynajmuje i zarządza ośrodkiem narciarskim ?pindler?v Mlýn w Czechach. W Polsce TMR jest właścicielem 97% udziałów w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim oraz 75% udziałów w spółce zarządzającej Śląskim Wesołym Miasteczkiem, a także 7,3% udziałów w projekcie rozrywkowo-edukacyjnym prowadzonym za pośrednictwem spółki Korona Ziemi Sp. z.o.o. Ponadto TMR wynajmuje innym podmiotom hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2015 spółka zainwestowała w rozwój i modernizację powyższych ośrodków prawie 206 mln €. Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych – w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.


Źródło: TMR.sk – 29.09.2017


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji