Strona główna » ciekawostki » Liderzy turystyki w Świętokrzyskiem nagrodzeni!

Ciekawostki


Liderzy turystyki w Świętokrzyskiem nagrodzeni!


Dodano: 2017-10-12

Drukuj

WyślijHotel 365 Kielce - jeden z liderów turystyki w woj. świętokrzyskim (fot. hotel-365.pl)


Hotel 365, Krystyna Nowakowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, Miasto i Gmina Daleszyce oraz Hufiec ZHP Starachowice -  to tegoroczni laureaci "Wędrowca Świętokrzyskiego", nagrody marszałka, przyznawanej wyjątkowym osobom i organizacjom działającym w branży turystycznej. Statuetką "SUPERWędrowca" uhonorowano Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Okazją do wręczenia wyróżnień były Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w Centrum Geoedukacji w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyli Grzegorz Świercz, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Bernard Antos. Sekretarz Województwa  i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

- Turystyka to nie tylko odkrywanie wspaniałych miejsc ale bardzo ważna gałąź gospodarki. Cieszę się, że staraniem samorządu województwa wiele gmin, powiatów, ośrodków otrzymało fundusze unijne, które umożliwiły uczynnienie naszych świętokrzyskich zabytków i atrakcji jeszcze piękniejszymi - mówił Grzegorz Świercz, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. - Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam tworzyć wspaniałą ofertę jaką nasze województwo prezentuje. Dziękuję za to, co uczyniliście dla świętokrzyskiej turystyki, czego odzwierciedleniem będą przyznane dzisiaj nagrody - dodał.„Wędrowiec Świętokrzyski” to jedna z najstarszych nagród samorządu województwa, przyznawana od 1999 roku w pięciu kategoriach: „Przedsiębiorstwo turystyczne”, „Osobowość turystyczna”, „Atrakcja turystyczna”, „Gmina turystyczna”, „Organizacja turystyczna”.

W kategorii Przedsiębiorstwo statuetkę przyznano Hotelowi 365, który położony w środku lasu obiekt, zaledwie 3 km od centrum Kielc, zapewnia gościom świetny dojazd do każdego punktu w mieście. Oferuje noclegi w 25 komfortowych, klimatyzowanych pokojach oraz wyżywienie w restauracji „Siedem Pokus” serwującej głównie potrawy kuchni regionalnej. W okresie zimowym Hotel jest idealnym miejscem dla miłośników sportów zimowych, gdyż znajduje się u podnóża góry Pierścienicy (367 m n.p.m.), posiada certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.

W kategorii Osobowość turystyczna uhonorowano Krystynę Nowakowską, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie, która od wielu lat zajmuje się animacją i edukacją kulturalną w środowiskach wiejskich. Pomysłodawczyni, współzałożyciel oraz autorka i koordynatorka większości projektów realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”, a w latach 2004 – 2013 Prezes Stowarzyszenia Żeromszczanka. W Bodzentynie zainicjowała przywracanie pamięci o społeczności żydowskiej, jest pomysłodawcą Dni Dawida Rubinowicza. Opracowała koncepcję programową Szklanego Domu, jak i Dworku Stefana Żeromskiego, który rozpoczął działalność w październiku 2010r.

W kategorii Atrakcja turystyczna – "Wędrowca Świętokrzyskiego" przyznano Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, która powstała w ramach projektu „Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich wraz z restauracją zabytków Świętego Krzyża – etap I” realizowanego przez Gminę Bieliny wspólnie z Klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. W roku uruchomienia obiektu  (rok 2011) z jego oferty skorzystało go około 17 tys. osób, w roku 2016 liczba odwiedzających przekroczyła 38 tys. osób. Osada stała się najważniejszą atrakcją turystyczną w gminie i unikalnym obiektem turystycznym w rejonie Gór Świętokrzyskich. To miejsce o charakterze turystyczno – edukacyjno - rekreacyjnym, które pozwala przenieść się turystom w czasy pierwszych osadników Gór Świętokrzyskich.

Statuetkę odebrała Anna Łubek, dyrektor Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich:
- Bazujemy na potencjale naszych mieszkańców. Oczywiście sama osada jest atrakcyjna, obiekty które wybudowaliśmy są odwzorowaniem obiektów znanych w średniowieczu w tym regionie, ale turyści wracają do nas w dużej mierze przede wszystkim dla ludzi, którzy tworzą tę osadę, którzy z pełną pasją oddają się swojej pracy. Nie tylko odtwarzają tradycyjne zawody, ale oni tym żyją - rzeźbiarz z osady średniowiecznej, czy zielarka. Bardzo często jest tak, że turyści odwiedzając nas, pytają o konkretne osoby z imienia i nazwiska, bo to dla nich właśnie wracają do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej - mówiła Anna Łubek. - Na pewno statuetka „Wędrowca Świętokrzyskiego” jest podsumowaniem naszej siedmioletniej działalności, bo kończy się właśnie siódmy sezon turystyczny. Jest dla nas pozytywną oceną naszej działalności, podsumowaniem tego, co robimy dla rozwoju nie tylko naszej gminy ale i regionu. To bardzo ważna działalność pod względem społecznym i gospodarczym, bo są to konkretne miejsca pracy które tworzymy dla naszych mieszkańców. Jesteśmy blisko rozszerzenia Osady Średniowiecznej o Świętokrzyską Zagrodę Kultury. Pracujemy teraz nad koncepcją funkcjonowania tego obiektu i lada moment powiemy o szczegółach tej oferty. W przyszłym roku podpiszemy umowę na dofinansowanie  projektu - poinformowała.

W kategorii Gmina turystyczna uhonorowano Miasto i Gminę Daleszyce, jedną z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, której największym atutem jest nieskażona niczym przyroda. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody, wycieczek szkolnych, zajęć terenowych, a także wycieczek rodzinnych. Gmina Daleszyce to idealne miejsce dla różnych form wypoczynku: dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, miłośników sztuk plastycznych dla których nie brakuje inspirujących plenerów malarskich.

W kategorii Organizacja Turystyczna "Wędrowiec Świętokrzyski" powędrował do Hufca ZHP Starachowice. Obecnie liczy on 383 członków. Działają oni w 3 szczepach, 5 gromadach zuchowych, 17 drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych oraz 2 kręgach instruktorskich oraz kręgu seniorów. W hufcu prężnie działa Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, Harcerska Służba Porządku Publicznego Starachowice oraz Harcerski Klub Sportowy „Sparta”. Hufiec ZHP Starachowice jest organizatorem licznych rajdów harcerskich w tym „Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego”, który od wielu lat stanowi wizytówkę hufca jako jedna z największych i najlepiej prowadzonych, nie tylko harcerskich, imprez turystycznych w kraju, gdzie corocznie na trasy wychodzi około 1000 osób.

Statuetka "SUPERWędrowiec Świętokrzyski”  trafiła do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. To jedyny park w Europie usytuowanym na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę całego obiektu. Aleja Miniatur „Wonderful World”  jest czynna przez cały rok i stale rozbudowywana o nowe eksponaty. Większość modeli wykonana jest w skali 1:25, dzięki czemu łatwo można porównać wielkość poszczególnych budowli. Przy eksponatach znajdują się tabliczki informacyjne, a osobom, które chcą dowiedzieć się jeszcze więcej, dedykowane są wycieczki z przewodnikiem. Istnieje także możliwość nocnego zwiedzania, gdzie przy pięknej świetlnej iluminacji miniatury nabierają jeszcze większego uroku. W okresie zimowym funkcjonuje stok narciarski „Sabat” 425m n.p.m., który znakomicie nadaje się do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa całą rodziną. Sabat Krajno przez cały rok odwiedzają setki tysięcy turystów z całej Polski.

- Dziękuję Zarządowi Województwa za to, że dostrzegł prywatną inicjatywę. Co roku się rozwijamy i inwestujemy własne pieniądze. Z roku na rok przybywa nowych obiektów i jesteśmy zauważani również na turystycznej mapie kraju.  Mieliśmy w tym roku bardzo dużą liczbę turystów - około 200 tysięcy osób, także gości z zagranicy. To przede wszystkim zasługa naszej współpracy  z agencjami turystycznymi, z hotelami, z agroturystami i właśnie ta dobra współpraca świetnie owocuje. Chodzi też o to, żeby współpraca była pomiędzy różnymi podmiotami turystycznymi. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją, ale bardzo dobrze się uzupełniamy - podkreślał Zenon Dańda z Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.


Źródło: Sejmik.Kielce.pl – 09.10.2017


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji