Środa 26 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności gastronomiczne » Dwie nowe kawy Nespresso Exclusive Selection już...

Aktualności gastronomiczne


Dwie nowe kawy Nespresso Exclusive Selection już w Polsce


Dodano: 2017-10-31

Drukuj

WyślijNowa kawa w Atelier Amaro


Dwie nowe kawy Nespresso Exclusive Selection dają koneserom możliwość obcowania z najwyższej jakości kawą. Przeznaczone do restauracji typu fine dining, gdzie jakość serwowanego jedzenia jest na najwyższym poziomie i kładzie się szczególny nacisk na sposób podawania i doświadczania tego co jemy. W Polsce dostępne będą tylko w dwóch miejscach – Atelier Amaro oraz Restauracji Senses.

Jesienią Nespresso wprowadza na polski rynek dwie nowe mieszkanki kaw Nespresso Exclusive Selection. Ziarna pozyskane z plantacji w Nepalu i Tanzanii, zostały skomponowane w taki sposób, aby zagwarantować niepowtarzalne doświadczenie klientom wyłącznie najbardziej luksusowych restauracji, sygnowanych gwiazdkami Michelina. Kilimanjaro Peaberry i Nepal Lamjung pochodzą z plantacji położonych w wysokich górach, w miejscach wyjątkowo trudno dostępnych, wymagających od farmerów niezwykłej skrupulatności i dbałości w hodowli i selekcjonowaniu ziaren.

Wielkie rzeczy się dzieją, gdy ludzie spotykają się z górami” – słowa poety Williama Blake’a to maksyma podróżników i odkrywców. Niezwykle trudne i górzyste tereny w Tanzanii i Nepalu, nagradzają wysiłki tylko najbardziej wytrwałych z nich. Dlatego plantatorzy kawy z tych rejonów należą do elity swego fachu, pozyskującej najrzadsze i najtrudniejsze w uprawie ziarna, będące podstawą wyrafinowanych połączeń smakowych, skomponowanych dla najbardziej wymagających koneserów.

Kawa Exclusive Selection Nepal Lamjung pozyskiwana jest u podnóża Himalajów, gdzie hoduje się rzadkie odmiany ziaren kawy: Bourbon i Typica. Uprawiane przez 300 plantatorów ziarna, zbierane i obrabiane są ręcznie. Ręczny zbiór pozwala na zebranie przede wszystkim dojrzałych owoców, co ma ogromne znaczenie dla ostatecznego smaku zaparzonej kawy. Nespresso stosuje technikę rozdzielnego palenia, by wydobyć z kawy jej złożone aromaty. Pierwsza część ziaren poddawana jest ciemnemu paleniu, aby nadać kawie intensywności, druga - długiemu paleniu, które czyni ją delikatniejszą. Wynikiem tego zabiegu jest jedwabista, intensywna kawa o orzeźwiającym aromacie opiekanego chleba. Wyczuć można w niej też orzechy laskowe i prażone zboża. Intensywność kawy określona została na 5, a więc optymalnie smakuje podana jako espresso lub lungo. Doskonale komponuje się z czekoladowymi deserami, będąc zwieńczeniem wyśmienitego posiłku.

Kawa Exclusive Selection Kilimanjaro Peaberry pochodzi z ręcznie zbieranych ziaren Arabiki Peaberry, uprawianych na zboczach Kilimandżaro w Tanzanii. Owoc kawy daje jedno ziarno zamiast dwóch (tak dzieje się tylko w przypadku 5% owoców kawy na świecie), co oznacza, że kawa uzyskuje bardziej skoncentrowany aromat. W tym majestatycznym terroir wybrani przez Nespresso rolnicy codziennie udoskonalają metody obróbki kawy: każdy owoc jest ręcznie zbierany, pozbawiany miąższu, płukany w czystej wodzie i suszony na słońcu. Zanim owoce kawy trafią do palenia muszą przebyć trudną drogą górskimi szlakami przez lokalne spółdzielnie. To dążenie do doskonałości, w połączeniu z wyjątkowymi warunkami uprawy daje kawę o naturalnym, intensywnie owocowym aromacie. Wyczuwalne są szczególnie aromaty mango, ananasa, owoców leśnych i lekka nuta drewna. Intensywność 8 oznacza, że kawa Exclusive Selection Kilimanjaro Peaberry będzie idealna do podania w formie espresso i ristretto. Doskonale komponuje się z trunkami, np. rumem.

- Kawa to zwyczajowo ostatnia rzecz, którą delektują się klienci przed opuszczeniem restauracji. A więc wybór kawy, sposobu w jaki jest podawana i wspomnienie, które po sobie pozostawia, są niezwykle istotnymi elementami doskonałego, pełnego przeżycia kulinarnego, jakiego doświadczają – podkreśla Reto Bruegger, pełniący w Nestlé Nespresso funkcję Head of B2B. – Od wielu lat jesteśmy w kontakcie z najwybitniejszymi na świecie szefami kuchni i rozmowy z nimi pomogły nam stworzyć dwie ekskluzywne kawy tak, aby uzupełnić to wyrafinowane przeżycie jakim jest doświadczenie obcowanie z kuchnią na najwyższym poziomie.

W Polsce do projektu wprowadzenia mieszanek Nespresso Exclusive Selection zostały zaproszone dwie gwiazdkowe restauracje – Atelier Amaro oraz Restauracja Senses.

Słynąca z sycenia w równym stopniu wszystkich zmysłów Senses jest pierwszą restauracją w Polsce bazującą na technice note-by-note. - Zdecydowałem się na współpracę z Nespresso z kilku powodów. Po pierwsze, możecie mnie nazwać kawoholikiem - uwielbiam kawę, jej smak i aromat. Cóż, pochodzę przecież z Włoch - kraju, gdzie chyba wszyscy lubią kawę - podkreśla Andrea Camastra, szef kuchni Senses. - Po drugie, Nespresso to poważny, szanowany na całym świecie brand, któremu, przy ogromnej skali produkcji, udaje się zachować w swoich kawach ich wyjątkowy, rzemieślniczy charakter. Wynika to zarówno z dbałości o jakość surowca: Nespresso pozyskuje swoje kawy z najlepszych miejsc na świecie, m.in. z Nepalu i Kolumbii, jak i wykorzystywania najnowszych technologii produkcji.

Atelier Amaro działa natomiast w oparciu o tradycję, odkrywając różnorodność unikalnych składników i dawnych, zapomnianych produktów naturalnych z obszaru Polski.

Cieszę się ze Nespresso na bazie długoletniej współpracy z najlepszymi szefami kuchni, zdecydowało się na ukłon w ich stronę i przygotowało tak unikalną i butikową kolekcję dla elity branży restauracyjnej. Jest to znakomity przykład poszanowania dla wspólnej idei, opartej na podążaniu za wyjątkowym smakiem, aromatem i jakością. Cieszę się, że moje atelier stało się częścią światowego projektu i zapraszam na degustowanie momentów, również z kawa Nespresso w atelier Amaro*.

Obie kawy Nespresso Exclusive Selection dostępne będą w Polsce od listopada 2017 roku. Przeznaczone są wyłącznie dla restauracji typu fine dining, wyróżnionych gwiazdkami Michelina. W Polsce są to: Atelier Amaro i Senses.
Marka Nespresso współpracuje z 780 wyróżnionymi restauracjami na całym świecie.


***
Nestlé Nespresso S.A.

Nestlé Nespresso S.A., światowy pionier i lider rynku kawy porcjowanej najwyższej jakości, koncentruje się na dwóch segmentach rynku: gospodarstwach domowych (B2C) oraz gastronomii, miejscach pracy i wypoczynku (B2B). Firma współpracuje z ponad 70.000 plantatorów w 12 krajach w ramach programu AAA Sustainable Quality™ Program w celu utrwalania praktyk zrównoważonego rozwoju na plantacjach i ich regionach. Nespresso Professional to połączenie najwyższej jakości kawy, zaawansowanych technologicznie ekspresów oraz innowacyjnych systemów płatności, dzięki którym Nespresso jest dostawcą kawy w najbardziej prestiżowych restauracjach, hotelach oraz w branży biurowej, handlowej i lotniczej. Dodatkowe informacje dostępne na stronie internetowej www.nespresso.com/pro

Dodatkowe informacje dostępne są:
pod numerem bezpłatnej całodobowej Infolinii: 800 41 42 43,
na stronie www: www.nespresso.com/pro
na oficjalnym profilu marki w serwisie Facebook: www.facebook.com/Nespresso
na oficjalnym profilu marki w serwisie Instagram: www.instagram.com/nespresso.pl


Źródło: BrownPR.pl – 27.10.2017


Komentarze:

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! ...więcej»

Makro partnerem festiwalu „Slow Fest Sopot” ...więcej»

Zapraszamy na „Nowości ze smakiem kurek i koperku”! ...więcej»

Święto Śledzia Bałtyckiego po raz piętnasty ...więcej»

Tomasz Purol szef kuchni restauracji w Blow Up Hall 5050 zaprasza na jesienne menu ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji