Środa 26 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Uzdrowisko Busko-Zdrój zwycięzcą II edycji...

Aktualności hotelarskie z kraju


Uzdrowisko Busko-Zdrój zwycięzcą II edycji konkursu EKO Hestia Spa


Dodano: 2017-10-31

Drukuj

WyślijPark Zdrojowy, w głębi Sanatorium Marconi (fot. Wuhazet - Henryk Żychowski; CC BY 3.0; commons.wikimedia.org)


W II edycji Konkursu, zdaniem kapituły, najlepszy projekt zgłosiło Busko-Zdrój. Uzdrowisko otrzyma 100 000 złotych na realizację projektów związanych z ochroną środowiska. W ramach EKO Hestia Spa nagradzane są najciekawsze inicjatywy proekologiczne w polskich uzdrowiskach.

Do II edycji Konkursu zgłosiło się 9 polskich uzdrowisk. Komisja konkursowa oceniała nowatorskie działania i inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko, które gminy zrealizowały w latach 2011-2016.Podczas XXVI Kongresu Uzdrowisk Polskich w Wysowej-Zdroju (woj. małopolskie), komisja konkursowa najwyżej oceniła „program wieloletnich, kompleksowych działań w sferze ekologii”, zaprezentowany przez przedstawicieli uzdrowiska Busko-Zdrój. Konsekwentnie wdrażany program termomodernizacji obiektów publicznych i wymiany oświetlenia ulicznego na ledowe, zasilanie odnawialną energią zarówno oświetlenia nowego parku zdrojowego, jak i niezbędnych urządzeń do utrzymania miejskiej zieleni, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej czy działania edukacyjne – wszystko to przyczyniło się do wygranej Buska w kolejnej odsłonie Konkursu.

- Konkurs EKO Hestia Spa to doskonały pomysł, dzięki któremu polskie uzdrowiska mogą pokazać, jak wiele różnorodnych działań, związanych z ochroną środowiska, systematycznie realizują – mówi dr Jan Golba, Prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, burmistrz Muszyny. Godne pochwały są też nowatorskie projekty edukacji ekologicznej – komiksy, filmy czy konkursy. Chcielibyśmy co roku – z głównym pomysłodawcą i fundatorem nagrody – nie tylko wyróżniać te najlepsze przykłady polskich eko-uzdrowisk, ale również je szerzej upowszechniać – jako doskonałe wzory do naśladowania przez inne samorządy – dodaje dr Jan Golba.

Nagroda główna w wysokości 100 000 złotych została ufundowana przez pomysłodawcę konkursu – Grupę ERGO Hestia. Kwota ma zostać przeznaczona m.in. na budowę edukacyjnej ścieżki rowerowej łączącej dwa świętokrzyskie uzdrowiska – Busko-Zdrój z odległym o 20 km Solcem, który również uczestniczył w Konkursie. Finałowa prezentacja wyników konkursu odbędzie się na uroczystej sesji Rady Miasta Buska-Zdroju 26. października, a oficjalne przekazanie nagrody – podczas konferencji  „Polskie eko-uzdrowiska” w Sopocie w listopadzie br.

- Konsekwentnie, drugi rok z rzędu, przyznajemy nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach – mówi Mario Zamarripa, dyrektor koordynujący zrównoważony rozwój w Grupie ERGO Hestia. Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, dlatego idea zrównoważonego rozwoju jest nam bliska od początku naszej działalności. Promocja najbardziej proekologicznych gmin uzdrowiskowych w Polsce, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań w sferze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ten konkurs promuje ochronę środowiska i działania na jego rzecz w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne – uzdrowiskach, które nie tylko przyciągają jako miejsce wypoczynku, ale powinny również inspirować i dawać dobry przykład postaw proekologicznych – podkreśla Mario Zamarripa.

Ubezpieczyciel postanowił też przyznać 3 nagrody specjalne dla uzdrowisk, których propozycje równie zasłużyły na uznanie komisji. Będę to roczne ubezpieczenia od szkód środowiskowych dla gmin, które znalazły się w ścisłym finale konkursu. Są to: Rabka Zdrój, Sękowa i Szczawnica.

Merytorycznym Partnerem Grupy ERGO Hestia w tym przedsięwzięciu jest Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, które opracowało szczegółowy regulamin konkursu i za pośrednictwem którego polskie uzdrowiska zgłaszać się mogą do kolejnych edycji konkursu „EKO Hestia Spa”. W posiedzeniach komisji konkursowej uczestniczą również przedstawiciele środowisk naukowych.

Konkurs EKO Hestia Spa jest pierwszym i jedynym tego typu przedsięwzięciem, skierowanym wyłącznie do polskich uzdrowisk. Jego organizatorzy już zapowiadają 3. edycję, w której oceniane będą projekty i inwestycje proekologiczne, realizowane w latach 2012-2017.

W ubiegłym roku największe uznanie komisji konkursowej znalazły kompleksowe działania w sferze ekologii najmłodszej polskiej gminy uzdrowiskowej – Uniejowa (woj. łódzkie). Ubiegłoroczny laureat realizuje właśnie w ramach tej nagrody edukacyjną ścieżkę przyrodniczą w uniejowskim Parku Zdrojowym oraz prowadzi edukacyjne działania integrujące wszystkie polskie uzdrowiska.


***
Informacje o Grupie ERGO Hestia


Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Źródło: ERGOHestia.pl – 17.10.2017


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji