Poniedziałek 24 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich...

Aktualności hotelarskie z kraju


Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk


Dodano: 2017-12-07

Drukuj

WyślijErgo Hestia - cykl spotkań Powiększenie (fot. ergohestia.pl)


Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii. Jak skutecznie nawigować przez meandry przepisów, zorganizować finansowanie, bezpiecznie zaplanować i zrealizować inwestycje w przyjazną środowisku infrastrukturę – o najlepszych praktykach oraz zarządzaniu ryzykiem debatowano podczas pierwszego z cyklu sopockich spotkań „Powiększenie”.

Spotkaniem z przedstawicielami polskich gmin uzdrowiskowych ERGO Hestia zainaugurowała platformę dyskusji, której celem jest między innymi poszerzanie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomysłodawcy zależy na stworzeniu przestrzeni do wymiany doświadczeń z autorytetami społecznymi, ekspertami, naukowcami i praktykami różnych branż i dziedzin oraz popularyzacji idei zrównoważonego rozwoju, która stanowi wyzwanie dzisiejszych czasów.Pierwsze spotkanie zorganizowano pod hasłem „Eko-troska”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP. W gronie prezydentów, burmistrzów i radnych gmin uzdrowiskowych oraz naukowców i ekspertów ERGO Hestii rozmawiano na temat szans i wyzwań związanych z wyjątkowym charakterem polskich kurortów. Tylko w ciągu ostatniej dekady polskie uzdrowiska zainwestowały bowiem w swoją infrastrukturę (również w ważne projekty proekologiczne)  ponad 6 mld zł! Dyskusja siłą rzeczy dotyczyła obszaru ochrony środowiska także w biznesowym i ubezpieczeniowym kontekście. Była to też okazja do podsumowania doświadczeń dwóch kolejnych edycji jedynego polskiego konkursu, skierowanego do polskich uzdrowisk – „Eko Hestia Spa”, który z założenia ma promować najciekawsze i inspirujące proekologiczne inwestycje oraz  projekty edukacyjne. Główna nagroda – 100.000 zł, której wyłącznym fundatorem jest ERGO Hestia,  może być wykorzystana przez laureatów wyłącznie na kolejne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Gospodarzem inauguracyjnego spotkania była Małgorzata Makulska, Wiceprezes Grupy ERGO Hestia, która powiedziała m.in.:

Lokalizacja centrali ERGO Hestii w sopockim uzdrowisku zobowiązuje nas do szczególnej troski o zrównoważony rozwój. Chcemy naszymi działaniami i dobrymi przykładami zainspirować innych do ekologicznego myślenia i działania, a jednocześnie czerpać z wiedzy i doświadczeń naszych partnerów ze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Konkurs „Eko Hestia Spa” i związana z nim nagroda w wysokości 100.000 zł, którą co roku wyróżniamy jedno z polskich uzdrowisk, tworzą doskonałą platformę do dyskusji o tym, jak efektywnie poprawiać wyjątkową przestrzeń wspólną wokół naszych kurortów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele polskich uzdrowisk, m.in. burmistrz Uniejowa – najmłodszego polskiego uzdrowiska, które jest laureatem I edycji  konkursu, burmistrz Buska Zdroju  (tegoroczny laureat),  prezydent i samorządowcy z Sopotu, a także przedstawiciele Polanicy Zdroju, Ciechocinka i Ustki. W sympozjum brali również udział naukowcy, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Uniwersytetu Gdańskiego, związani z tematyką ochrony środowiska, członkowie Komisji Konkursowej „Eko Hestia Spa” oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Uzdrowiska Polskie.

ERGO Hestia od lat aktywnie realizuje liczne projekty związane z proekologicznymi zachowaniami (redukcja emisji CO2, zielone przedszkole, carpooling, promowanie transportu rowerowego, Park Hestii,  własna pasieka itp.). Budowanie świadomości ekologicznej oraz zaangażowanie w kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ochroną środowiska jest naturalną konsekwencją tych działań. Wykorzystując te doświadczenia, nasi eksperci stworzyli również nowatorskie, specjalistyczne ubezpieczenie od szkód środowiskowych.

 
***
Informacje o Grupie ERGO Hestia


Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Źródło: ErgoHestia.pl – 23.11.2017
 


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji