Poniedziałek 24 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Soletanche Polska wykonawcą prac fundamentowych...

Aktualności hotelarskie z kraju


Soletanche Polska wykonawcą prac fundamentowych ArtN


Dodano: 2017-12-21

Drukuj

WyślijArtN (fot. facebook.com-pg-fabrykaArtN)


Grupa Capital Park podpisała z firmą Soletanche Polska umowę na realizację specjalistycznych prac fundamentowych w projekcie rewitalizacji wielofunkcyjnego projektu usługowo-handlowo-biurowo-kulturalnego ArtN. Rewitalizacja dawnej Fabryki Norblina ruszyła w połowie listopada i zakończy się w IV kw. 2020 roku.

W skład oferty Soletanche Polska wchodzi pełna gama inżynierskich usług geotechnicznych z zakresu: generalnego wykonawstwa, fundamentowania specjalistycznego, hydrotechniki i infrastruktury: energetycznej, drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. Firma działa w Polsce od 1996 roku jako część międzynarodowej grupy Soletanche Bachy. W ramach kontraktu z ArtN Soletanche Polska wykona ściany szczelinowe, barety oraz iniekcje strumieniowe Jet Grouting. W pierwszym etapie Soletanche będzie realizować prace projektowe i przygotowawcze na terenie inwestycji. Wykonanie robót fundamentowych na głębokości do 32 m przewidziane jest w okresie od lutego do października 2018 r. Obecnie na terenie dawnej fabryki Norblina trwają prace zabezpieczające zabytkowe budynki. Całością budowy zarządza dział development Grupy Capital Park.W Soletanche Polska stawiamy na kreatywne i rzetelne podejścia do projektowania  i innowacyjne zastosowania naszych technologii. Specjalizujemy się w wymagających realizacjach. Historyczna zabudowa, głębokie fundamentowanie oraz realizacja ścian szczelinowych w bliskim sąsiedztwie metra, to wyzwania na miarę naszych ambicji. Poza tym cieszy nas fakt, że możemy być częścią tak prestiżowego projektu i to  w samym centrum Warszawy. To nasz pierwszy kontrakt dla Grupy Capital Park  i mamy wysoko postawioną poprzeczkę, ze względu na napięty harmonogram prac wykonawczych. Jestem natomiast przekonana, że nie będzie to przeszkodą do osiągnięcia wspólnego sukcesu – mówi Emilia Błach, Kierownik Działu Ofertowego, Soletanche Polska.

ArtN będzie obejmował 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach projektu powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A (poziomy od +3 do +8) i 24 tys. mkw. powierzchni rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej (poziomy od -1 do +2). Projekt zakłada wkomponowanie 9 zabytkowych budynków i 2 historycznych oraz 44 maszyn  i urządzeń. Parking zlokalizowany na trzech kondygnacjach podziemnych zaoferuje 750 miejsc parkingowych (400 miejsc dla pracowników biur i 490 dla handlu i usług, w tym 140 rotacyjnych). Absolutną nowością będzie pierwszy w Polsce w pełni automatyczny, podziemny parking na 200 rowerów. ArtN będzie dodatkowo otwartą przestrzenią dostępną przez całą dobę, doskonale wkomponowaną w tkankę miasta, stanowiącą jej przedłużenie.

ArtN posiada finansowanie z wkładu własnego inwestora na pierwsze 10 miesięcy budowy oraz z kredytu bankowego Pekao S.A. na kwotę około 160 mln euro.

O inwestorze
Grupa Capital Park jest aktywnym inwestorem, doświadczonym deweloperem i zarządcą nieruchomości działającym na polskim rynku od ponad 14 lat. Od momentu powstania w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych. Zarządza obecnie portfelem 68 projektów nieruchomościowych o łącznej powierzchni ok. 271 tys. mkw. w 34 miastach, którego bieżąca wartość wynosi 2,1 mld zł. Flagowymi inwestycjami Grupy Capital Park są trzy warszawskie projekty: największy ekologiczny biurowiec z certyfikatem LEED Platinum – Eurocentrum Office Complex (85 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej), wielofunkcyjny budynek Royal Wilanów (36 tys. mkw. powierzchni biurowohandlowej) oraz rewitalizacja dawnej Fabryki Norblina – ArtN (65 tys. mkw.).  Grupa specjalizuje się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych oraz nabywaniu nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości. Cechą wyróżniającą Grupę jest również kreatywne podejście do asset managementu. Wartością dodaną obiektów, zarówno dla najemców, jak i okolicznych mieszkańców, jest unikalny, stworzony przez Grupę, program „Biuro Plus” oferujący szeroki zakres usług i aktywności oraz ogólnodostępną przestrzeń publiczną wokół budynków.  Capital Park osiąga dochody z najmu oraz sprzedaży nieruchomości lub produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. W 2013 r. Grupa stworzyła innowacyjny na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN I złożony z 39 atrakcyjnie zlokalizowanych nieruchomości handlowych typu highstreet, którym aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział. W 2016 r. Grupa Capital Park stworzyła REIA FIZ II, w skład którego wchodzi portfel ośmiu nieruchomości. Od grudnia 2013 r. spółka Capital Park S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Źródło: CapitalPark.pl - 19.12.2017; Mediadem.pl


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji