Niedziela 23 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » ciekawostki » Polskie atrakcje turystyczne na targach Holiday...

Ciekawostki


Polskie atrakcje turystyczne na targach Holiday World 2018 w Pradze


Dodano: 2018-02-27

Drukuj

WyślijTargi Holiday World Praga 2018 (fot. pot.gov.pl)


W Pradze od 15 do 18 lutego odbyły się już po raz 27. targi Holiday World - najważniejsze targi turystyczne w Czechach. Na polskim stoisku promowało się pięciu wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Gizycko i Uzdrowisko Świnoujście. Po raz 12. Towarzyszyły im targi Top Gastro & Hotel

Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były dla profesjonalistów, natomiast konsumenci mogli odwiedzać imprezę w weekend. Tegorocznym krajem partnerskim była Słowacja. ##

Na polskim stoisku swoje oferty prezentowało pięciu wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Gizycko i Uzdrowisko Świnoujście. Czesi najczęściej pytali o trasy rowerowe, atrakcje turystyki aktywnej, wypoczynek nad morzem i nad jeziorami. Szczególnie doceniali obiekty zamkowo – pałacowe.Na polskim stoisku swoje oferty prezentowało pięciu wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Gizycko i Uzdrowisko Świnoujście. Czesi najczęściej pytali o trasy rowerowe, atrakcje turystyki aktywnej, wypoczynek nad morzem i nad jeziorami. Szczególnie doceniali obiekty zamkowo – pałacowe. ##

Powiat Cieszyński promował atrakcje Śląska Cieszyńskiego, Szlak Wia Ducalis z zabytkami związanymi z Rodami Piastów i Habsburgów, mi.n. Książnicą Cieszyńską, Muzeum Śląska Cieszyńskiego i kościół jezusowym – największą świątynią ewangelicką w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się trasy rowerowe MTB, np. w Wiśle i Ustroniu.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna prezentowała m.in. Europejski Szlak Zamków i Pałaców (16 obiektów zamkowo – pałacowych, np. Zamek Książ,  Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim)  oraz Szlak Tajemniczych Podziemi (dziewięć obiektów, m.in. Podziemne Miasto Osówka, Sztonie Walimskie i Kopalnia Złota w Złotym Stoku  (Złoty Certyfikat POT 2016). Promowano także specjalnie opracowaną trasę motocyklową po zamkach i pałacach. Natomiast dla rowerzystów przygotowano ofertę nowych tras po Szlaku Tajemniczych Podziemi.

Możliwości turystyki wodnej na Wielkich Jeziorach Mazurskich można było poznać na stanowisku Giżycka. Promowano np. ofertę czarterową obejmującą jachty żaglowe oraz housbooty, sieć ekomarin i przystani czy szlaki rowerowe brzegiem jezior, obejmujące sieć rezerwatów przyrody, w tym stacje hodowli żubrów w Wolisku, w Puszczy Boreckiej. Prezentowano także bardzo popularne szlaki kajakowe. Coraz większym zainteresowaniem wśród Czechów cieszą się zabytki architektury obronnej na Warmii i Mazurach (Szlak Zamków Gotyckich oraz Szlak Fortyfikacji Mazurskich). Obiekty takie jak Twierdza Boyen przyciągają corocznie nie tylko miłośników fortyfikacji, ale także fanów inscenizacji historycznych. Najpopularniejsza z nich to Operacja Boyen.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna promowała zamki i pałace w regionie, szczególne zamek w Mosznej i w Niemodlinie oraz piesze i rowerowe trasy na pograniczu polsko – czeskim. Odwiedzający byli częstowani regionalnymi wyrobami z Nyscy, a słodkości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Uzdrowisko Świnoujście prezentowało zarówno Sieć Regionalnych Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej, specjalizujących się w leczeniu chorób kardiologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych i ortopedycznych, jak i walory leczniczo – przyrodnicze krainy 44 wysp, na których leży Świnoujście. Czesi szczególnie doceniają zasoby złóż  solankowych i borowinowych Uzdrowiska. Świnoujście jest wysoko cenione przez Czechów ze względu na piękno bałtyckiego morza oraz szerokie piaszczyste plaże, w tym uroczą przyrodę delty rzeki Świny. Ze względu na dogodność sieci dróg autostrad czas podróży wynosi ok. 6 godz. Coraz częściej wyjazdy nad polskie morze wygrywają z wyjazdami na wybrzeże Chorwacji.

Polskie stoisko odwiedził Pavel Trojan – autor najlepszych czeskich przewodników po Polsce. W tym roku ukaże się kolejny przewodnik po Śląsku. Do tej pory ukazały się przewodniki „Polska” i „Polskie Morze”.


Źródło: Pot.Gov.pl – 19.02.2018


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji