Piątek 21 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności gastronomiczne » Nowy segment „premium bakery” w...

Aktualności gastronomiczne


Nowy segment „premium bakery” w portfelu AmRest


Dodano: 2018-03-08

Drukuj

Wyślij


AmRest Holdings SE („AmRest”, “Spółka”) (GPW: EAT), największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie ŚrodkowoWschodniej, ogłosiła podpisanie tego samego dnia Umowy Wspólników (Subscription and Shareholders Agreement) pomiędzy AmRest i LPQ Russia Limited z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania („Wspólnik”), prowadzącym działalność pod markami Хлеб Насущный" (Hleb Nasushny) oraz "Филипповъ" (Philippov).  

Przedmiotem umowy są zasady współpracy Spółki i Wspólnika celem rozwoju na rynku rosyjskim działalności restauracyjnej (sieć typu „bakery”) w ramach nowo utworzonych struktur korporacyjnych. W efekcie AmRest stanie się udziałowcem większościowym, posiadającym 51% udziałów w nowo utworzonej spółce („Nowa Spółka”). Pozostałą część udziałów (49%) posiadać będzie Wspólnik. Nowa Spółka ma być właścicielem Spółek zależnych, m.in. spółki operacyjnej w Rosji oraz spółki posiadającej znaki towarowe (łącznie: „Struktura”). Obecnie Wspólnik jest właścicielem znaków towarowych („Znaki Towarowe”) takich jak: „Хлеб Насущный" (Hleb Nasushny), "Филипповъ" (Philippov) “Hаш хлеб" (Nash Khleb) i “Андреевские булочные" (Andreevsky Bulochnye).

Podstawowym założeniem współpracy stron jest wniesienie przez Wspólnika do Struktury Znaków Towarowych oraz zainwestowanie przez AmRest w Strukturę 6.000.000 Euro (sześć milionów Euro), celem rozwijania w Rosji działalności gastronomicznej.

Intencją stron jest zakończenie transakcji do czerwca 2018 roku, co nastąpi po spełnieniu się warunków wskazanych w Umowie Wspólników.

AmRest planuje rozpocząć rozwój w segmencie „bakery” poprzez otwarcie pierwszych restauracji (w ramach Nowej Struktury) jeszcze w 2018 roku.

Wspólnik rozpoczął działalność operacyjną w Moskwie w 2007 roku i szybko stał się liderem branży piekarniczej (w segmencie detalicznym) w stolicy Rosji. Równolegle tworzył on jeden z wiodących zakładów produkujących wyroby piekarnicze w Rosji (Kuchnia Centralna). Wspólnik zatrudnia  obecnie ponad 1 200 osób i prowadzi 42 restauracje - piekarnie w Moskwie i Sankt Petersburgu, jednocześnie zaopatrując w produkty piekarnicze około 1 000 przedsiębiorstw we wszystkich regionach Rosji oraz części CIS (Wspólnoty Niepodległych Państw). Punkty sprzedaży oferują mieszankę klasycznych produktów rosyjskich i europejskich wytwarzanych głównie w piekarniach rzemieślniczych w Moskwie i Sankt Petersburgu z wykorzystaniem produktów od lokalnych dostawców.

Dwie Kuchnie Centralne zarządzane przez Wspólnika w Moskwie i St. Petersburgu zatrudniają około 250 osób w produkcji, logistyce i kontroli jakości oraz zajmują około 4500 m2 z potencjałem do dalszej ekspansji. Ich obecna oferta obejmuje około 300 świeżych i mrożonych produktów, w tym linię produktów kluczowych reprezentowaną przez szeroki asortyment pieczywa i produktów cukierniczych. Większość z nich jest wytwarzana ręcznie i - zgodnie z tradycyjnymi recepturami - z użyciem szerokiego asortymentu mąki i ziaren pochodzących od lokalnych dostawców. Nowe produkty powstają w oparciu o inspiracje z rynku rosyjskiego i europejskiego. Ostatnimi czasy Wspólnik zaczął również opracowywać receptury tradycyjnych rosyjskich produktów z okresu imperialistycznego i wzbogacać o nie swoją tradycyjną ofertę.

Punkty sprzedaży oferują także linię "baker’s food" reprezentowaną przez kanapki, zupy i sałatki, które są dostępne zarówno w ofercie na miejscu, jak i na wynos. Zgodnie z obecnymi trendami, silny wzrost popytu na produkty na wynos oraz usługę dostawy sprawia, że  segment ten stanowi szczególnie istotną część oferty (ponad 60% wszystkich transakcji). Restauracyjne menu łączy inspiracje czerpane z kuchni międzynarodowej z lokalnymi smakami i jest wypadkową zbilansowanych wartości odżywczych, wyjątkowej jakości składników oraz apetycznego sposobu serwowania dań.

Kolejnym wyróżnikiem lokali „premium bakery” prowadzonych przez Wspólnika jest ich wnętrze, łączące standardowe elementy designu z indywidualnymi elementami dodającymi unikalnego charakteru każdej lokalizacji. Wystrój przyciąga uwagę ze względu na elementy dekoracyjne wykonane z materiałów pochodzenia lokalnego, wyroby z ceramiki, jak również antyki znalezione na  pchlim targu.

Segment „premium bakery” to jedna z najszybciej rozwijających się kategorii w branży restauracyjnej. Zarząd Spółki już od jakiegoś czasu przyglądał się możliwościom poszerzenia portfela restauracji o markę z tego sektora.

Możliwość rozwoju w nowym dla AmRest segmencie „bakery” pozwoli jeszcze bardziej zdywersyfikować portfolio Spółki, jak również ugruntować jej silną pozycję  na rynku rosyjskim, co jest istotnym elementem realizacji strategii budowania przewagi konkurencyjnej na wszystkich rynkach, na których działa.

Zarząd AmRest uważa, że partnerstwo ze Wspólnikiem i obecność w sektorze „bakery” istotnie zwiększy atrakcyjność oferty produktowej oraz poszerzy bazę klientów, co w efekcie przełoży się na wzmocnienie pozycji AmRest w branży restauracyjnej. W dłuższym terminie oczekuje się, że inwestycja pozytywnie wpłynie na budowanie wartości dla akcjonariuszy AmRest.


Źródło: AmRest.eu/pl/ - 02.03.2018


Komentarze:

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! ...więcej»

Makro partnerem festiwalu „Slow Fest Sopot” ...więcej»

Zapraszamy na „Nowości ze smakiem kurek i koperku”! ...więcej»

Święto Śledzia Bałtyckiego po raz piętnasty ...więcej»

Tomasz Purol szef kuchni restauracji w Blow Up Hall 5050 zaprasza na jesienne menu ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji