Niedziela 19 Sierpień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Duży wzrost przychodów sieci Focus Hotels S.A.

Aktualności hotelarskie z kraju


Duży wzrost przychodów sieci Focus Hotels S.A.


Dodano: 2018-06-05

Drukuj

WyślijFocus Hotel Premium Sopot


Polska sieć Focus Hotels należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., osiągnęła 9,1 mln PLN przychodów netto w pierwszym kwartale 2018 roku, co stanowi blisko 35% wzrost r/r. Na tak znaczący wzrost, wpływ miały przede wszystkim przejęcie bydgoskiego hotelu Focus Premium Pod Orłem oraz bardzo dobre wyniki sprzedażowe hoteli w Gdańsku i Chorzowie.
 
Przychody netto ze sprzedaży w ośmiu hotelach Focus Hotels w pierwszym kwartale 2018 roku, wyniosły łącznie 9,1 mln PLN (w zestawieniu nie ujęto jeszcze sopockiego hotelu, którego otwarcie miało miejsce w kwietniu 2018 roku). W analogicznym okresie 2017 roku wynosiły 6,7 mln PLN, co oznacza wzrost na poziomie 2,4 mln PLN r/r, czyli +33,3%. Średnie obłożenie (OCC%) w pierwszych trzech miesiącach b.r. oscylowało na poziomie 55,55%  (+6% r/r), a średni dzienny dochód z pokoju (ADR) wyniósł 149,00 PLN. Wskaźnik RevPAR wzrósł o ponad 10 PLN r/r i w pierwszym kwartale 2018 roku, wynosił 82,77 PLN.Focus Hotels to obiekty ukierunkowane na kompleksową obsługę zarówno osób podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Głównym wyróżnikiem hoteli, jest bardzo dobra relacja jakości do ceny. Obecnie, pod marką polskiej sieci, działa dziewięć obiektów zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku,  Łodzi, Szczecinie, Chorzowie, Inowrocławiu oraz Sopocie o łącznej liczbie 796 pokoi.

- Naszym celem jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie od dwóch do czterech nowych hoteli w skali roku. W obszarze zainteresowań spółki znajdują się największe miasta Polski - Warszawa, Wrocław czy Kraków, a także miasta mniejsze mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów czy Toruń. Równolegle do ekspansji krajowej, prowadzimy działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami Polski – na rynku rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim – mówi Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels.

Niedawno spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie. Jego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę obiektów. Pod koniec 2017 roku zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki IFP Transylvania, zależnej wobec Focus Hotels S.A., w ramach której będą prowadzone działania ekspansyjne.

Aktualnie trwają prace budowlane oraz wykończeniowe w nowopowstających hotelach Focus w Poznaniu (otwarcie – wrzesień 2018 r.) oraz w Lublinie (otwarcie – marzec 2019). Pozwolenie na budowę otrzymał również Focus Hotel Premium w Warszawie – początek prac budowlanych przewidziany jest na wrzesień 2018 roku.

Focus Hotels planuje także zamknięcie hotelu dwugwiazdkowego przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy i jednoczesne otwarcie obiektu 3-gwiazdkowego (100 pokoi) w atrakcyjnej lokalizacji w ramach posiadanej nieruchomości przy ul. Bernardyńskiej.
 
Obecnie trwa także rozbudowa  hotelu w Łodzi, który docelowo będzie posiadał 150 pokoi, a jego standard zostanie podwyższony do 4 gwiazdek.


***
Focus Hotels S.A.
to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się polskich sieci hotelowych. Obiekty charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług, przy zachowaniu umiarkowanych cen. Aktualnie w skład Sieci wchodzi 9 hoteli w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie, Inowrocławiu oraz Sopocie (z czego 4 działają pod marką Focus Premium), a kolejne trzy obiekty (Lublin, Poznań, Warszawa) są w trakcie budowy. Focus Hotels posiada także biuro handlowe w Bukareszcie, które odpowiedzialne jest za ekspansję i rozwój Sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji.

Obiekty Focus jako miejskie hotele biznesowe, prezentują nowy standard w swojej kategorii. Każdy z nich posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy, saunę oraz siłownię. Ich wyróżnikiem są m.in. darmowe Wi-Fi na terenie całego obiektu, nieograniczony dostęp do strefy fitness, a także kawa i kanapka na drogę gratis oraz bezpłatny nocleg dla dzieci i młodzieży do lat 18 w pokoju z rodzicami.

Właścicielem spółki jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. Założeniem strategicznym jej działalności jest ciągły rozwój poprzez pozyskiwanie nowych podmiotów w ramach procesu akwizycji oraz maksymalne wykorzystanie potencjału każdej z posiadanych już spółek, w Polsce i zagranicą. GK IMMOBILE S.A. skupia się na branżach o najlepszych perspektywach rozwoju oraz najwyższej rentowności. Posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie oraz developingu. Dywersyfikacja podmiotów w portfelu to odpowiedź na obecną sytuację gospodarczą oraz gwarancja stabilności i równowagi ekonomicznej.

Więcej informacji: www.focushotels.pl / http://www.immobile.com.pl/.
 

Źródło: MyLand.pl – 30.05.2018
 


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji