Wtorek 18 Grudzień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » CPK szansą na rozwój branży

Aktualności hotelarskie z kraju


CPK szansą na rozwój branży


Dodano: 2018-06-26

Drukuj

WyślijGheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (CAD) (fot. chopinad.pl)


Powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego to inwestycja, która ma dla Polski fundamentalne znacznie, zarówno pod względem gospodarczym, jak również prestiżowym. W tej zmianie dostrzegamy również potencjał inwestycyjny dla branży hotelarskiej – uważa Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (CAD).

Jeśli chodzi o Chopin Airport Development i hotele, którymi zarządzamy, jestem przekonany, że w przeciągu 8-10 lat, które dzieli nas od uruchomienia CPK, będziemy mieli możliwość przeformatowania priorytetów w naszej działalności w taki sposób, aby czerpać z tej potrzebnej zmiany jak najwięcej korzyści. Nie ukrywam, że na początku mocno się zastanawialiśmy jak ewentualne zamknięcie lotniska na Okęciu może wpłynąć na trzy nasze hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina – trzygwiazdkowy Hampton by Hilton na ul. Komitetu Obrony Robotników, czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott Warsaw Airport naprzeciwko terminalu na Lotnisku Chopina i pięciogwiazdkowy Renaissance. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę ta inwestycja stworzy wiele szans – podkreśla Cristescu.Zdaniem prezesa CAD, jedną z możliwości, jaką daje powstanie CPK to rozwój infrastruktury, w tym m.in. niezbędna budowa hoteli, które będą potrzebne przy samym porcie lotniczym „Solidarność”. – Wyobrażam sobie, że infrastruktura na CPK nie będzie się ograniczała tylko do powstania dużego portu lotniczego. Równolegle zostanie wybudowany port kolejowy. Współpracujemy już z partnerami z myślą o kolejnych projektach infrastrukturalnych, które pozwolą na otwarcie kilku hoteli w różnych kategoriach, ale również biurowców – uważa Cristescu. W jego ocenie zapewne będą również inne pomysły na zagospodarowanie tego miejsca, m.in. na powstanie galerii handlowych, czy innych obiektów związanych z Airport City.

Kolejną szansę prezes CAD upatruje w możliwościach jakie powstaną z chwilą otwarcia portu lotniczego „Solidarność” i ewentualnego zamknięcia Lotniska Chopina. – Jako hotelarze, dostrzegamy tutaj wyraźnie szasnę na nowe możliwości, które do tej pory były ograniczone ze względu na funkcjonowanie portu. Jestem przekonany, że serce biznesowe Warszawy, powoli będzie się zmieniało i ewaluowało właśnie w stronę aktualnego lotniska Chopina. Powstanie tam nowe miejsce inwestycyjne, gdzie będzie można wybudować m.in. nowe hotele i biurowce. Będzie też miejsce na centrum kongresowe z prawdziwego zdarzenia, którego stolica jako jedyna w Europie wciąż nie ma – podsumowuje prezes CAD. Przykładem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby rozwój Katowic po powstaniu Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dzięki tej inicjatywie powstają tam m. in. nowe hotele i wielu inwestorów chce je tam budować. CAD także zamierza inwestować w kolejne obiekty na Śląsku.

Prezes Cristescu odnosił się do sytuacji lotnisk regionalnych po powstaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego. – Trzeba spojrzeć na to w ten sposób, że tak jak dzisiaj lotnisko Chopina, tak samo jutro CPK będzie nastawione przede wszystkim na zwiększenie ruchu tranzytowego. Połączenia „point to point”, czartery czy „low costy” będą dalej realizowane przez lotniska regionalne. W Katowicach np. mamy już dzisiaj więcej połączeń czarterowych niż w Warszawie. Poza tym w związku z planami uruchomienia CPK powinniśmy zauważyć zdecydowanie dalsze wzmocnienie kilku lotnisk regionalnych, takich jak Rzeszów czy Szczecin, które staną się bardzo ważnymi graczami właśnie dla tego projektu – zaznacza Cristescu.

Reasumując, Centralny Port Komunikacyjny jest przedsięwzięciem, które bezspornie przyniesie korzyści Polsce i naszej gospodarce. To jest również niesamowita szansa dla naszych hoteli i biznesu, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie obecnego lotniska Chopina. Jestem przekonany, że jest to inwestycja porównywalna do budowy portu w Gdyni, przy którym urosło nowe miasto w 20-leciu międzywojennym.


Źródło: ChopinAD.pl – 15.06.2018


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji