Piątek 18 Styczeń 2019

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Artykuły serwisu

Artykuły serwisu


Gdzie rejestruje się usługi hotelarskie

Świadczenie usług hotelarskich to działalność, która polega na krótkotrwałym, ogólnodostępnym wynajmowaniu domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawianie namiotów lub przyczep samochodowych... więcej»

Usługa gastronomiczna a usługa kateringowa

Czym różni się usługa gastronomiczna od kateringowej? Tym, że jeżeli firma skorzysta z usługi gastronomicznej, nie może pomniejszyć podatku należnego o naliczony. Natomiast w przypadku zakupu usługi kateringowej... więcej»

Trzy zasady obsługi: złota, platynowa i podwójnie platynowa

Kiedykolwiek występuję z jakąś myślą przewodnią, warsztatami szkoleniowymi, czy wyjaśniam filozofię obsługi mojej firmy, rozpoczynam pogłębioną dyskusję na temat trzech zasad obsługi. Są to: Złota Zasada, Platynowa... więcej»

Co oznacza gościnność?

W miarę jak zagłębiamy się coraz bardziej w erze informatyczno–technologicznej, wygląda na to, że odwracamy się coraz bardziej od idei obsługi i gościnności. Jednak klienci są coraz bardziej świadomi braku... więcej»

Czym może stać się doznanie hotelowe, kiedy masz śmiałą misję i wizję działania

Ten artykuł jest o tym, czym może stać się doznanie gościa 5-gwiazdkowego kurortu, kiedy jego kierownictwo będzie miało odwagę stworzyć misję i wizję działania, które zrywają z tradycją hotelowego pokoju... więcej»

Wytrwałość w sprzedaży bez narzucania się

Wytrwałość jest niezbędną umiejętnością, wymaganą od każdego pracownika sprzedaży. Mówi się, że większość transakcji sprzedażowych jest realizowana po ośmiu kontaktach z potencjalnym klientem. Jednakże większość... więcej»

Kochaj programy lojalnościowe: Ale kto z tego naprawdę korzysta?

Wejdź w Internecie na stronę centrum handlowego kilometrażu, bazaru w cyberprzestrzeni, gdzie można kupić i sprzedaż wszystko, od kwiatów do kijów golfowych, czy rejsów na statkach wycieczkowych, za specjalną walutę... więcej»

Powinni pozostać czy odejść? Co robić z nieefektywnymi pracownikami?

„Zwolnij ich” nie zawsze jest prawidłową odpowiedzią. Współpracownicy mogą wykazywać się gorszymi rezultatami z powodu problemów osobistych, braku wyszkolenia, nierealistycznych oczekiwań lub nieudanych... więcej»

Cocktail party – wielkie wyzwanie czy ciekawa przygoda

Wielkimi krokami nadchodzi lato. A wraz z nim – cudowna pogoda, wysoka temperatura i mnóstwo okazji do zorganizowania niejednego cocktail party. Wakacje to również najlepsza okazja, żeby cieszyć się dobrym... więcej»

Biuro turystyczne odpowiada za przewinienia hotelu

Turysta może pociągnąć biuro do odpowiedzialności za niewywiązanie się z umowy, ale również za niemiłe niespodzianki, które spotka w miejscu wypoczynku np. w hotelu. Tak niedawno orzekł w wyroku warszawski Sąd... więcej»

Agroturystyka bez zwolnienia z VAT

Działalność agroturystyczna nie może być utożsamiana z rolnictwem i korzystać ze zwolnienia od VAT. Usługi te powinny być opodatkowane stawką 7 proc. Takie stanowisko zajął w wiążącej interpretacji naczelnik... więcej»

Formule 1 – sieć hoteli dla zmotoryzowanych

Francuzi, Holendrzy, Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie często jeżdżą po Europie i nocują w tanich hotelach dla zmotoryzowanych marki Formule 1. Hotele Formule 1, należące do francuskiej korporacji Accor,... więcej»

Doskonały wieczór dla bufetu szwedzkiego

Najpewniejszym sposobem na praktyczne przekonanie się o procentowym wzroście kosztów żywnościowych, jest zastąpienie menu a la carte, stołem szwedzkim w formie bufecie, w trakcie najbardziej ruchliwego wieczora w... więcej»

Pięć sposobów na promocję strony internetowej twojego hotelu

Posiadanie strony internetowej i nie podejmowanie działań w celu jej promocji, jest jak zakup błyskotliwego, nowego samochodu i postawienie go na stałe w garażu - wspaniała strona internetowa, ale zobaczy ją bardzo... więcej»

Robienie kariery czy zabawa w politykę?

Proszę poznać Złośliwego Eryka! Znacie go, to ten facet z kierownictwa, który się do ciebie życzliwie uśmiecha, a z tyłu wbija nóż w plecy. To jest facet, który mówi ci, że uratowałeś mu życie, a następnie... więcej»

Jakie zezwolenia są potrzebne by sprzedawać alkohol?

Chcąc sprzedawać alkohol w restauracji potrzebne jest specjalne zezwolenie. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (DzU z 2007 r. nr 70, poz. 473) precyzuje dokładnie: kto i kiedy może... więcej»

Budowanie relacji z klientami

Każdy operator restauracji marzy o pełnej sali, wypełnionej gwarem cennych, lojalnych klientów. Realizacja tego marzenia jest obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem, dzięki różnorodności narzędzi... więcej»

Czy hotel może odliczać VAT od usług gastronomicznych?

Wiele wątpliwości budzi możliwość odliczenia przez przedsiębiorcę świadczącego usługę turystyki, podatku VAT, który został naliczony przy zakupie usług gastronomicznych. Według przepisów odliczenie to jest zgodne z... więcej»

Mity o hotelowych stronach internetowych. Na ile profesjonalny jest projektant twojej strony?

Zdumiewające, jak łatwo powstają mity. Jedną z przyczyn większości mitów jest fakt, że wielu techników robi wszystko, aby rozszerzać dezorientację w zakresie funkcjonowania Internetu. Na skutek ich działalności,... więcej»

Ochrona nazw obiektów hotelarskich

Wielu przedsiębiorców posługuje się nazwami obiektów hotelarskich bez posiadania wymaganej decyzji. Niektórzy stosują też niedozwolone nazwy, które wprowadzają w błąd. Piotr Cybula, asystent w Zakładzie Prawa i... więcej»

Dziesięć czołowych trendów konferencyjnych na 2007 r. wg Benchmark Hospitality

Korporacja Benchmark Hospitality International, zarządzająca 31 kurortami, hotelami, condominiami i centrami konferencyjnymi na terenie Stanów Zjednoczonych i Azji – zdobywcami wielu nagród, ogłosiła swoją... więcej»

Negocjuj tańszy pobyt w hotelu

W te wakacje w Stanach jest bardzo możliwe, że zapłacisz za hotel dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej. American Express Business Travel Monitor donosi, że międzynarodowe stawki hotelowe wzrosły o 8,5 % w 2006... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 (53) 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 »

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji