Piątek 18 Styczeń 2019

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Artykuły serwisu

Artykuły serwisu


Cyrk – Przywództwo – Hotelarstwo

Kocham cyrk. Jest on przepełniony energią i kreatywnością. Wydaje się, że każdy uwielbia swoją pracę, od ulicznych sprzedawców rozprowadzających bilety do woltyżerek popisujących się jazdą na słoniach. I jakoś tak... więcej»

Punkty kontra uznanie

Muszę być chyba kimś wyjątkowym. Otrzymuję zaproszenia do wzięcia udziału w ekskluzywnych imprezach z programu 'In Circle' Neimana Marcusa; darmowe drinki, popcorn i okazjonalnie bilety do kina od Regal... więcej»

Mistyczny apartament prezydencki

Morris Silver - dyrektor ds public relations - przypominał sobie dzień, w którym chciał skorzystać z pokoju w hotelu w Los Angeles, ale usłyszał że wolnych pokoi nie ma. „W końcu zakwaterowali mnie w... więcej»

Obsługa gościa: Nie mów do mnie ‘kochanie'

„Szczęśliwego Nowego Roku, Słodziutka! „Kochanie, proszę mi pozwolić sobie pomóc”, „Proszę poczekać, Skarbie, sprawdzę to dla pani”. Uuuuufff! Nie znam tych ludzi?!!! Czy oni myślą,... więcej»

Formalne szkolenie hotelowego housekeepingu: Ile wiedzy mogą udostępnić hotele swoim ekipom sprzątającym? - Część III

Dzisiejszych gości nie docenia się, kiedy chodzi o ich potrzeby i oczekiwania związane z hotelowym housekeepingiem. W rzeczywistości można by powiedzieć, że dzisiejsi goście są ciągle bardzo łatwo oszukiwani w wielu... więcej»

Postrzeganie wartości przez klientów winno być zawsze na pierwszym miejscu

Przez całe lata byłem pod wrażeniem „nowojorskiego typu” steakhousów wyższej klasy, s i starałem się zrozumieć dlaczego drzwi do nich wydają się nie zamykać, na całym obszarze od Nowego Jorku do Chicago,... więcej»

Jest rok 2007. Czy wiesz gdzie są twoi hotelowi sprzedawcy?

Ten ubiegły rok okazał się być kolejnym wyjątkowym rokiem w przemyśle hotelowym. Silna krajowa gospodarka w połączeniu z rekordową ilością zagranicznych turystów odwiedzających Stany Zjednoczone, odcisnęły swój... więcej»

Impreza integracyjna to nie podróż służbowa

Impreza integracyjna, która odbywa się poza siedzibą pracy, na którą pracownicy wysyłani są na polecenie pracodawcy, nie jest podróżą służbową. Dlatego też wydatki na jej organizację nie są zwolnione z podatku... więcej»

Formalne szkolenie hotelowego housekeepingu: Ile wiedzy mogą udostępnić hotele swoim ekipom sprzątającym ? - Część II

Ciągle jeszcze nawet obecnie wydaje się, że menedżerowie hoteli mają raczej niskie oczekiwania względem zespołu housekeepingu, reprezentującego wizerunek całego przedsiębiorstwa... 1. Okazywany jest bardzo... więcej»

Ciekawostki na temat hoteli Rocco Forte

Luksusowe hotele kolekcji Rocco Forte Hotels świętują w tym tygodniu dziesiątą rocznicę istnienia. RFH składają się z dziesięciu hoteli w kluczowych miastach Europy oraz dwoma, które zostaną otwarte latem tego roku... więcej»

Czy to może być takie proste? Dlaczego musimy koncentrować się na czystych pokojach i prawdziwie pomocnej obsłudze

Słyszałem ostatnio wiele rozmów dotyczących dodawania innowacyjnych udogodnień oraz organizacji zajmujących się restrukturyzacją hoteli, inicjujących niekonwencjonalne pomysły. Te koncepcje mogą usprawnić... więcej»

Nowe przepisy dla biur podróży

Szkoły i parafie organizujące wycieczki będą musiały spełnić takie same wymagania jak biura podróży. Zaostrzone wymogi mogą zostać wprowadzone w nowelizacji ustawy o usługach turystycznych - dowiedziała się... więcej»

Kodeks Etyki Hotelarza

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa – p. Krzysztof Milski opracował polski Kodeks Etyki Hotelarza. Składa się on z 10 części, z których każda dotyczy innego rodzaju relacji. Aby przyczynić się do szerszego... więcej»

Co robić, kiedy nikogo nie ma w domu

Wszyscy wiemy, co oznacza prawidłowe podejście do klienta i właściwa obsługa – ale jak takie postawy wywołać u innych osób? Odpowiedź na to pytanie może być warta twojej uwagi, jeżeli nie 64 tys. dolarów. ... więcej»

Wyobraźnia + innowacje = realizacja

Masz piękny hotel ze wspaniałym personelem, zatrudniasz najlepszego szefa kuchni w mieście, ale znajdujesz się wewnątrz hotelowego labiryntu, otoczony zewsząd przez innych hotelarzy oferujących podobne, znakomite... więcej»

Czy widać twój hotel z satelity?

Już nie tylko armia amerykańska może korzystać z obrazu przesyłanego z satelity.  Również Ty możesz ściągać sobie takie obrazy. Ostrzegamy jednak, że jeżeli masz coś do roboty, to nie zaglądaj tutaj bo możesz... więcej»

Niektórzy klienci nigdy nie powracają... Dlaczego nie potrafisz tego zatrzymać

Jeżeli przypuszczasz, że skoro jesteś na miejscu przez 14 godzin dziennie i wszystko w twojej restauracji i barze układa się fantastycznie, to pewnego dnia możesz być bardzo zaskoczony rozwojem wypadków. Za... więcej»

Jedenaście kluczowych narzędzi służących budowaniu silnej identyfikacji marki

W tym roku byliśmy świadkami największego ruchu w zakresie pozycji rynkowej niektórych marek wśród właścicieli wakacyjnego biznesu, kiedy to z dnia na dzień nowe marki wyskakiwały nowe marki hotelarskie, zaskakując... więcej»

Zwrot pieniędzy za niewykorzystany karnet

Ostatnio Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontrolował stacje narciarskie – w sumie zbadał 31 stacji w Małopolsce i na Podkarpaciu. Większość z nich posługiwała się różnego rodzaju karnetami (karty... więcej»

Czy jesteś właścicielem swojej strony internetowej? Miej się na baczności bo możesz być zaskoczony

Kiedy coś zdarza się raz, może to być odnotowane jako przypadkowe pojedyncze zdarzenie, ale kiedy coś się powtarza kilkakrotnie, należy zwrócić na to baczną uwagę. Rzadko dyskutowana sprawa własności domen... więcej»

Radzenie sobie z zakłóceniami w pracy

W dzisiejszym świecie biznesu, dla osób zajmujących się sprzedażą, nie jest niczym niezwykłym wykonywanie pracy zawodowej w tzw. domowym biurze. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na duże udogodnienie, jakkolwiek... więcej»

Hotele, w których straszy

W Wielkiej Brytanii panuje moda na hotele z nietypową atmosferą. Straszą w nich Białe Damy, Damy w Czerni, Bieli bądź w Błękicie, a czasami nawet w Czerwieni - wszystko... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 (55) 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 »

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji