Piątek 31 Marzec 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Zarządzanie

Zarządzanie


Czy zdrobnienia typu hotelik, motelik są zgodne z ustawą?

Specjaliści  branży turystycznej dyskutują na temat używania zdrobniałych nazw typu hotelik, motelik, pensjonacik przez nieskategoryzowane obiekty hotelowe i zastanawiają się, czy jest to zgodne z Ustawą o... więcej»

Kreowanie silnej marki wewnętrznej

Wydaje się, że wszyscy szukają sposobów, aby uczynić doświadczenie klienta bardziej osobistym – intymnym i emocjonalnym. Kiedy nawet handlowcy z segmentu B2B starają się o wykreowanie pojęcia... więcej»

Praktyczny Kodeks Postępowania - hotele a biura podróży

Praktyczny Kodeks Postępowania opracowany przez międzynarodowe organizacje reprezentujące hotele (International Hotel Association – IHA) oraz biura podróży (Universal Federation of Travel Agents'... więcej»

Uzyskiwanie zwrotu z inwestycji w hotelarstwie oparte na kontroli jakości

W trakcie przemówienia na spotkaniu poświęconym rozwojowi hotelarskich celów podróży i relacji pomiędzy ceną a wartością – dystyngowany dżentelmen zapytał czy istnieją dane  potwierdzające wzrost ruchu... więcej»

Menedżerowie nauczyli się wiele nowych i nieznanych rzeczy goszcząc ewakuowanych przed huraganem Katrina

W Amerihost Inn, magazynują większe ilości mydła i szamponu w pokojach i zamawiają więcej mleka, aby obsłużyć rodziny, które uciekły przed huraganem – pustoszącym rejon Gulf Coast. Operatorzy moteli Motel 6 i... więcej»

Nie płacisz tantiem, nie masz koncesji

Restaurator skazany prawomocnym wyrokiem karnym za niepłacenie ZAiKS tantiem za muzykę puszczaną w swoim lokalu może przez to nie dostać koncesji na inny rodzaj działalności gospodarczej Tak wynika z wyroku Sądu... więcej»

Klucz do sukcesu jest prosty: Dowiedz się, czego chcesz

Jakich osobowości poszukujesz przy zatrudnianiu na stanowiska kierownicze? Mam nadzieję, że wiesz ponieważ ukształtowałeś cechy osobowościowe swoich najlepszych kierowników? Wszyscy mamy wyobrażenie o idealnych... więcej»

Cyrk – Przywództwo – Hotelarstwo

Kocham cyrk. Jest on przepełniony energią i kreatywnością. Wydaje się, że każdy uwielbia swoją pracę, od ulicznych sprzedawców rozprowadzających bilety do woltyżerek popisujących się jazdą na słoniach. I jakoś tak... więcej»

Jest rok 2007. Czy wiesz gdzie są twoi hotelowi sprzedawcy?

Ten ubiegły rok okazał się być kolejnym wyjątkowym rokiem w przemyśle hotelowym. Silna krajowa gospodarka w połączeniu z rekordową ilością zagranicznych turystów odwiedzających Stany Zjednoczone, odcisnęły swój... więcej»

Impreza integracyjna to nie podróż służbowa

Impreza integracyjna, która odbywa się poza siedzibą pracy, na którą pracownicy wysyłani są na polecenie pracodawcy, nie jest podróżą służbową. Dlatego też wydatki na jej organizację nie są zwolnione z podatku... więcej»

Czy to może być takie proste? Dlaczego musimy koncentrować się na czystych pokojach i prawdziwie pomocnej obsłudze

Słyszałem ostatnio wiele rozmów dotyczących dodawania innowacyjnych udogodnień oraz organizacji zajmujących się restrukturyzacją hoteli, inicjujących niekonwencjonalne pomysły. Te koncepcje mogą usprawnić... więcej»

Nowe przepisy dla biur podróży

Szkoły i parafie organizujące wycieczki będą musiały spełnić takie same wymagania jak biura podróży. Zaostrzone wymogi mogą zostać wprowadzone w nowelizacji ustawy o usługach turystycznych - dowiedziała się... więcej»

Zwrot pieniędzy za niewykorzystany karnet

Ostatnio Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontrolował stacje narciarskie – w sumie zbadał 31 stacji w Małopolsce i na Podkarpaciu. Większość z nich posługiwała się różnego rodzaju karnetami (karty... więcej»

Czy jesteś właścicielem swojej strony internetowej? Miej się na baczności bo możesz być zaskoczony

Kiedy coś zdarza się raz, może to być odnotowane jako przypadkowe pojedyncze zdarzenie, ale kiedy coś się powtarza kilkakrotnie, należy zwrócić na to baczną uwagę. Rzadko dyskutowana sprawa własności domen... więcej»

Radzenie sobie z zakłóceniami w pracy

W dzisiejszym świecie biznesu, dla osób zajmujących się sprzedażą, nie jest niczym niezwykłym wykonywanie pracy zawodowej w tzw. domowym biurze. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na duże udogodnienie, jakkolwiek... więcej»

Organizator studniówki musi płacić za odtwarzanie muzyki

Organizator studniówki musi zapłacić za odtwarzanie utworów organizacji reprezentującej wykonawców. Opłata jest symboliczna, jeśli osoba odtwarzająca nie czerpie z tego korzyści - pisze "Gazeta Prawna".... więcej»

Pięć głównych 'konieczności', niezbędnych do zwiększenia dochodu z pokoi

Przemysł znajduje się obecnie w stanie powrotu do zdrowia. Według danych stowarzyszenia Travel Industry Association of America, tempo podróżowania wróciło do poziomu roku 2004, zwiększone o spodziewany wzrost rzędu... więcej»

Oszuści zostawiają dowody

Często zdarza się, że hotelowi goście, pasażerowie taksówek czy kierowcy na stacjach benzynowej mówią, iż zapomnieli pieniędzy, obiecują wkrótce je przynieść, zostawiają w zastaw dowody osobiste i... już nie... więcej»

Nie można już odliczyć kosztów lunchu biznesowego

Po zmianie przepisów do kosztów podatkowych nie można już zaliczyć żadnych kosztów reprezentacyjnych: zakupu napojów, alkoholu, a w szczególności rachunków z restauracji. Nowymi przepisami podatkowymi dotyczącymi... więcej»

Firma turystyczna nie może działać bez wpisu do rejestru

Biuro turystyczne samo nie może wybrać rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych, w którym ma być wpisane. Organem właściwym do prowadzenia rejestru organizatorów turystyki i pośredników... więcej»

VAT płacony przez hotel przy organizacji dodatkowych atrakcji

Wszelkie usługi kupowane przez ośrodek wczasowy dla gości hotelowych jak np. transportowe, rehabilitacyjne, wstęp do jaskini solnej czy na basen, nie są usługami turystyki. Opodatkowana jest więc cała ich wartość, a... więcej»

Nadzór sprzedaży bez doświadczenia w sprzedaży

Pracownicy wykonawczy spędzają prawie całe swoje życie zawodowe, aby stać się menedżerami. Wybierają różne ścieżki rozwoju kariery: finanse i księgowość, działalność operacyjna, sprzedaż, marketing, prawo, zasoby... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (12) 13 14 15 16 »

Praktyczny Kodeks Postępowania - hotele a biura podróży ...więcej»

Jak zostać idealnym managerem hotelu? ...więcej»

Najlepsze procedury w zarządzaniu hotelowymi finansami ...więcej»

Pomaganie integruje ...więcej»

Zawód: hotelarz ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji