Piątek 31 Marzec 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Baza wiedzy i testy

Baza wiedzy i testy


Test dla hotelarzy 1 - Technik hotelarstwa

1. W związku z rozbudową kolei żelaznych w Europie w XIX w. wprowadzono typ hoteli dworcowych, które nazywano:A. pandokiaB. agoriaC. portykiD. terminus2. Sobór w Nicei w 325 r. zalecił urządzenie w każdym mieście:A.... więcej»

Podstawy programowe dla zawodów turystycznych od 2012 r. - cz. 4

Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej 911205Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na... więcej»

Podstawy programowe dla zawodów turystycznych od 2012 r. - cz. 3

Technik turystyki wiejskiej 515203Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym... więcej»

Podstawy programowe dla zawodów turystycznych od 2012 r. - cz. 2

Technik obsługi turystycznej 422103Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się... więcej»

Podstawy programowe dla zawodów turystycznych od 2012 r. - cz. 1

Od 01.09.2012 w szkołach ponadgimnazjalnych wchodzi w życie nowa podstawa programowa, a z nią zmiany w szkolnictwie zawodowym, także w egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Uczniowie ,którzy kontynuują... więcej»

Sam na sam z Herve Humlerem z Ritz-Carltona

Herve Humler, nowo mianowany prezes i dyrektor operacyjny firmy The Ritz-Carlton Hotel Co., objął czołowe stanowisko w korporacji luksusowych hoteli w czasie kiedy jej portfolio zawiera niezłą liczbę 73 obiektów, a... więcej»

Historia hoteli: Hotel Plaza

Oto dlaczego nowojorski hotel Plaza może być najsławniejszym hotelem na świecie.Słynny Hotel Plaza został ponownie otwarty w 2007 roku na obchody swojej setnej rocznicy obchodzonej przez obecnych właścicieli, firmę... więcej»

Kup sobie hotel

Condohotele to system dobrze znany i spopularyzowany w USA i na południu Europy, obecnie wkraczający małymi krokami na Polski rynek. Małopolska jako rejon atrakcyjny turystycznie to dobry wybór na tego typu... więcej»

Twoja sytuacja jest określona miejscem, w którym przebywasz

Kiedy odwiedziłem wczoraj supermarket Safeway, aby zakupić proszek do prania, byłem tak oszołomiony paletą oferowanych do sprzedaży artykułów, że prawie wyszedłem, nie kupując niczego. W jaki sposób tak prosty... więcej»

Połowa hotelowych gości oczekuje bezpłatnych śniadań

W przybliżeniu połowa gości hotelowych, niezależnie od tego, czy przebywających w hotelu wypoczynkowo, czy będąc w trakcie podróży służbowej, oczekuje bezpłatnego śniadania w ramach określonej części stawki za... więcej»

Już dziś zostań ekologicznym gościem hotelowym!

Będąc od dawna osobiście zaangażowanym w ochronę naszego środowiska naturalnego, jak tylko jestem w stanie sobie przypomnieć, ekscytującym było dla mnie zaznajomienie się w ostatnim czasie z informacją o wielkiej... więcej»

Efektywny ubiór na rozmowę kwalifikacyjną: To, co nosisz, mówi kim jesteś

Ubieranie się w celu zapewnienia sobie sukcesu w przemyśle hotelarskim zaczyna się od momentu, kiedy przybywasz na rozmowę kwalifikacyjną. Sposób, w jaki się do niej przygotujesz i zaprezentujesz, poinformuje... więcej»

Le Meridien: Hotele, a teraz i styl życia

Le Meridien, łańcuch hotelowy, próbuje wstrząsnąć swoim wizerunkiem, jakim jest anonimowy przystanek w podróży, dla europejskich biznesmenów.Le Meridien chciałby być postrzegany jako raj dla nonkonformistów i... więcej»

Taktyka negocjacyjna

Opanuj sztukę negocjacji, a opanujesz zdolność uzyskiwania niemal wszystkiego, czego chcesz. Negocjowanie uważane jest za numer jeden wśród umiejętności biznesowych, taką, z której korzystamy codziennie.Jednak... więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji

Czy hotelowa sprzedaż jest twoją aktualną lub pożądaną ścieżką kariery zawodowej? Jeżeli tak, szczere gratulacje! Na dobrych pracowników sprzedaży (pokoi lub gastronomii) jest popyt we wszystkich segmentach.... więcej»

Co kryje się pod nazwą HOSTEL?

Hostele... Czym one naprawdę są? W jaki sposób do nazwy hotelu dostała się literka 's' i jaka jest w związku z tym, między nimi różnica? Hotelarze zaczynają dostrzegać ten rynek i mają ku temu dobry powód.... więcej»

Luksus a hotelowa marka

Nieszczęśliwie się składa, że osoby odpowiedzialne za rozwój marek hotelowych nie starają się zrozumieć koncepcji luksusu i jak ona wpisuje się w życie ich gości. W rezultacie wiele z tych firm znalazło się w... więcej»

Dziesięć czołowych trendów konferencyjnych na 2007 r. wg Benchmark Hospitality

Korporacja Benchmark Hospitality International, zarządzająca 31 kurortami, hotelami, condominiami i centrami konferencyjnymi na terenie Stanów Zjednoczonych i Azji – zdobywcami wielu nagród, ogłosiła swoją... więcej»

W domu czyli w hotelu – Condotel zapewnia luksus, obsługę i prawa własności

Nabrałeś apetytu na spędzenie popołudnia na polu golfowym, a filet z polędwicy wołowej z frytkami wydaje się również zupełnie zachęcającą propozycją. Nie ma problemu. Szef kuchni przyrządzi mięso tak, aby było... więcej»

Kodeks Etyki Hotelarza

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa – p. Krzysztof Milski opracował polski Kodeks Etyki Hotelarza. Składa się on z 10 części, z których każda dotyczy innego rodzaju relacji. Aby przyczynić się do szerszego... więcej»

10 głównych trendów w hotelarstwie w 2006 r. według Benchmark HI

Benchmark Hospitality International ogłasza corocznie „Dziesięć głównych trendów na dany rok”, tak jak są postrzegane przez obiekty. 1. Spa - Strzał w dziesiątkę! To najnowszy trend opanowujący... więcej»

Hotelarz John Willard Marriott. Bądź pracowity: Jego ciężka praca, innowacje i optymizm stworzyły łańcuch hotelowy

Kiedy stanął wobec wyzwania, 13-letni J. Willard Marriott stał się osobą kreatywną. Gdy tego roku letnie wakacje właśnie się rozpoczynały, chłopiec dostrzegł osobliwość na rodzinnej farmie w Ogden w stanie... więcej»

« 1 (2) 3 »

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji