Wtorek 21 Styczeń 2020

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Ciekawostki » W poszukiwaniu hotelowej doskonałości: Hotel...

Artykuły serwisu


W poszukiwaniu hotelowej doskonałości: Hotel Berlin


Dodano: 2014-01-24

Drukuj


Podczas mojej ostatniej wycieczki do Berlina zatrzymałem się w Hotelu Berlin w Berlinie. I chociaż byłem w Niemczech wielokrotnie wcześniej, to była to moja pierwsza podróż do stolicy tego kraju.

Jako stosunkowo częsty gość w Europie (zazwyczaj bywam tam trzy do czterech razy w roku), generalnie moje podróże ograniczały się do Paryża czy Londynu, ewentualnie podczas wakacji zahaczałem o kilka śródziemnomorskich lokalizacji. Tak się stało, że Berlin, w jakiś sposób, nigdy nie pojawił się na moim radarze. Zanim więc, przejdę do omówienia obiektu, w którym się zatrzymałem, pozwólcie mi dokonać krótkiego przeglądu samego miasta.

Jeśli należysz do pokolenia wyżu demograficznego z lat 50. XX wieku, być może przypominasz sobie wizytę  prezydenta Kennedy'ego w Berlinie, bądź Most Powietrzny w trakcie blokady Berlina Zachodniego (jeden z pierwszych poważnych kryzysów zimnej wojny, mający miejsce w latach 1948-1949). Jeśli zaś jesteś młodszy możesz mieć w pamięci upadek muru berlińskiego, ponad 20 lat temu. Żadne z tych wspomnień nie ma już odzwierciedlenia w miejskiej rzeczywistości.Berlin jest tętniącym życiem miastem, odmłodzonym i wyraźnie przeciwstawiającym się marazmowi obecnemu w wielu miastach basenu Morza Śródziemnego i Ameryki Północnej doświadczonych przez ekonomiczną recesję. Architektura jest mieszanką odrestaurowanych i ultranowoczesnych budynków. Park Tiergarten w centrum miasta rywalizuje z Central Parkiem na Manhattanie, a ruch samochodowy nawet w połowie nie jest tak zły, jak w Londynie, Paryżu i innych stolicach.

Moja córka studiowała na akademii sztuk pięknych w Londynie i już wcześniej zachwycały mnie jej opowieści o współczesnych ruchach artystycznych obecnych w Berlinie. Przedmieścia Berlina Wschodniego sprzyjają artystom oferując tani wynajem obiektów dla artystów, którzy zwykle potrzebują dużych, otwartych przestrzeni. Podczas swojego pobytu, odwiedziłem liczne galerie prywatne, a muzea i galerie publiczne były równie imponujące.

W niedzielne popołudnie, wydawało się, że cały świat przesiadł się na rowery lub spacerował pieszo z dziećmi w wózkach. Sklepy pełne były kupujących, a nie tylko oglądających. Jedzenie było bardzo dobre, wina wyjątkowe i oczywiście jakość i smak piwa przekraczały wszelkie oczekiwania. Jak mogliście się zorientować, byłem bardzo zadowolony ze swojej podróży.

Hotel Berlin, Berlin znajduje się w zachodniej części centrum Berlina, na południe od Tiergarten i w odległości przecznicy od Potsdamer Platz, tętniącej życiem ulicy handlowej. To położenie sprawia, że doskonale nadaje się zarówno do wypoczynku, jak i biznesu. W trakcie mojego cztero-noclegowego pobytu, który obejmował weekend, liczba gości biznesowych i wypoczynkowych układała się równo po połowie. To rzeczywiście pokrzepiające, kiedy widzi się tradycyjnych gości hotelowych wymieszanych z turystami z plecakami, grupami wycieczkowymi i niezależnymi turystami, a wszyscy, jak się wydaje zadowoleni z pobytu.

700 pokoi tego obiektu rozlokowanych jest na pięciu piętrach budynku zamkniętego w formie pustego kwadratu z centralnym korytarzem rozdzielającym centrum kwadratu na dwie części. Sale konferencyjne na parterze można zidentyfikować według nomenklatury geograficznej ponieważ noszą nazwy miast, skupionych na obszarach określonych jako kontynenty. Pomieszczenia panelowe oznaczone są nazwami wysp i znajdują na terenie całego obiektu. To unikalne podejście kreuje pozytywną atmosferę wśród klientów biznesowych i pomaga uporządkować to, co w innym przypadku byłoby swoistym pandemonium.

Nasze spotkanie odbyło się w sali Waszyngton. Jedna drobna i niezwykła uwaga: pokoje dysponowały taką ilością światła słonecznego, że częściowo zakłóciło ono wizualizacje w mojej prezentacji PowerPoint. Porównajcie to z większością współczesnych sal konferencyjnych w hotelach, których atmosfera wydaje się być tak monotonna i spowita sztuczną fluorescencją, że słuchacze zasypiają zanim jeszcze zacznie się prezentacja. Tutaj nie ma takich obaw – a zresztą cały świat i tak korzysta już z tabletów! Ponadto we wszystkich pomieszczeniach hotelu dostępna jest dla gości darmowa usługa WiFi o doskonałej przepustowości umożliwiająca kontakt z biurem i ich bliskimi.

Mieszkałem w luksusowym apartamencie charakteryzującym się udogodnieniami zarówno wyjątkowymi, jak i imponującymi. Pomijając jednak moją kwaterę, miałem okazję zobaczyć jak wyglądają wszystkie inne hotelowe pokoje. Najmniejszy pokój, który może być uznany za "petit", był modelem efektywności umożliwiając kierownictwu obiektu zaoferowanie konkurencyjnej ceny rynkowej. W miarę zwiększania się rozmiarów pokoi, zwiększały się również rozmiary łóżek, ilość krzeseł i foteli oraz innych mebli. Na ścianach wszystkich pokoi znajdują się nowoczesne grafiki, harmonizujące tematyczne z innymi elementami obiektu, kreując wysokiego stopnia, zapadającą w pamięć, spójność wizualną.

Działalność gastronomiczna koncentruje się wokół restauracji Julius. Codzienne śniadania w formie bufetu są wliczone w cenę pobytu i zgodnie z tradycją zapewniają wiele elementów, umożliwiających różnorodność codziennych wyborów. Restauracja może zmieniać swoje rozmiary w formie nieco podobnej do gąsienicy, w miarę jak, w zależności od potrzeb, dodawane są dodatkowe sekcje zapewniające dodatkowe miejsca siedzące. Bardzo byliśmy zadowoleni z lekkiego lunchu w restauracji, który był jednocześnie pożywny, smaczny i dobrze przygotowany. Nasza powitalna kolacja była rewelacyjna i obfitowała w bogaty wybór białych win, demonstrując kunszt lokalnych winiarzy.

Poprosiłem dyrektor naczelną obiektu, Cornelię Kausch, aby opisała niektóre z wyzwań, przed którymi stoi w trakcie działalności obiektu i jej sposoby na podtrzymywanie sukcesów hotelu. "Podobnie jak miasto, noszący tę samą nazwę, Hotel Berlin, odzwierciedla nowe wartości odpowiedzialnego zakwaterowania. Zachowywanie efektywności, z uwzględnianiem tradycji przeszłości, ale także trzymanie ręki na pulsie w sferze technologicznych nowinek, decydować będzie o naszej przyszłości", powiedziała. "Nasz rozwój wynikał będzie z umiejętnego zarządzania wielofunkcyjnością i dalszego rozwoju naszego markowego biznesu, przy jednoczesnym rozwijaniu cech wyróżniających nas na rynku."

Spytana o specyfikę biznesowych stymulatorów, Cornelia Kausch odpowiedziała: "Nasza niezależna firma nadal będzie ukierunkowana na prężny lokalny rynek turystyczny. Nasze programy MICE uwzględniają potrzebę efektywnych, opłacalnych kosztowo spotkań, których atutami są: dobra lokalizacja, rozmiar, układ, styl obiektu, konkurencyjne w stosunku do oferowanych wartości ceny i zaangażowanie w sektorze."

Po swoim krótkim pobycie w Hotelu Berlin, jestem przekonany, że pani Kausch i jej zespół są na dobrej drodze do realizacji swoich celów biznesowych. I dla tych, którzy tam nie byli, zdecydowanie polecam odwiedziny w stolicy Niemiec!

Larry Mogelonsky


Komentarze:

Idealne wesele - w plenerze i pod namiotem ...więcej»

Wakacje w Świeradowie-Zdroju. Gdzie się zatrzymać? ...więcej»

Parasole grzewcze - jak ich używać i wszystko co musisz o nich wiedzieć ...więcej»

Mikser planetarny - czym jest i jaki model wybrać? ...więcej»

Jak przechowywać jedzenie w lodówce? ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji