Wtorek 21 Styczeń 2020

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Ciekawostki » Meldowanie w hotelu – Czy hotelowe lobby...

Artykuły serwisu


Meldowanie w hotelu – Czy hotelowe lobby przepełnione jest niechcianym bagażem?


Dodano: 2014-01-31

Drukuj


Jako osoba często podróżująca spędzam dużo czasu w hotelowych lobby. Melduję się. Wymeldowuję się. Sprawdzam swoje opłaty za pokój. Zmieniam klucze do pokoju. Spotykam się z ludźmi. Piję drinki w hotelowym barze. Co by to nie było, w lobby zawsze się coś dzieje, kiedy jesteście w podróży. Dlatego też wiem dużo o tym, co się tu dzieje i szczerze mówiąc, wraz z wchodzącymi i wychodzącymi gośćmi widzę strasznie dużo przytłaczającego ich bagażu. I, jak wynika z moich obserwacji, tak się składa, że bagaż ten nie jest starannie zapakowany w zgrabnych walizeczkach. Z jakimże różnorodnym bagażem wszyscy z nas często podróżują?

Zanim zaczniecie się zastanawiać, pod wpływem jakiego rodzaju napoju dla dorosłych jestem w chwili obecnej, pozwólcie mi coś wyjaśnić. Zauważcie, że od chwili kiedy wyruszacie w podróż, zaczynacie sobie zdawać sobie sprawę z tego, że musicie się sprawnie spakować. Jeśli bierzecie udział w spotkaniu lub konwencji, to czasami zdarza się nawet tak, że organizator zapewnia uczestnikom pożyteczne wskazówki lub instrukcje dotyczące tego, co należy spakować. (Czasami zdarza się też, że ludzie czytają takie instrukcje, choć jako profesjonalny organizator spotkań wątpię, czy ktokolwiek zwraca uwagę na ulotkę z wydrukowanym tekstem o takiej między innymi treści, "W salach konferencyjnych może być zimno. Proszę zapakować lekki sweter lub kurtkę.") Jeśli często podróżujecie, to w pewnym momencie swojego życia być może zapoznacie się z całą książką zawierającą porady dotyczące pakowania – ubieraj się „na cebulkę”, składaj ubrania, aby zapobiec zmarszczkom, na płyny używaj toreb z zamkami błyskawicznymi, dobieraj odzież kolorystycznie itp. Wszystkie dobre rady czasami nawet pamiętamy.Rzadko kiedy mamy jednak do czynienia z poradnikami mówiącymi nam, co mamy zrobić, aby pozostawić w domu swoje osobiste ciężary. Wiecie, co mam na myśli, prawda? Te olbrzymie problemy życiowe, czy to finansowe, osobiste, zawodowe, czy inne, które przygniatają nasze barki. Wszyscy je mamy i podświadomie wszyscy zabieramy je ze sobą za każdym razem, kiedy opuszczamy dom.

Widzę ludzi obarczonych nimi, kiedy ze znużeniem stoją w kolejce do zameldowania "Oto jestem w innym hotelu. Czy mój pokój jest już gotowy? Nie mogę już dłużej czekać. Muszę [proszę wstawić w to miejsce według uznania] wykonać kilka telefonów – rozpakować się - zalogować się do Internetu, aby sprawdzić wiadomości - zamówić room service – sprawdzić, co się dzieje w biurze, sprawdzić jak się czuje moje chore dziecko, przygotować garnitur, zarezerwować kolację", itd., itd. Ludzie są tak bardzo zaaferowani planowaniem następnych czynności, że mimo kolejki, są nagle bardzo zajęci, nawet jak czekają. W ruch idą telefony komórkowe, zaczyna się wybieranie numerów i pisanie SMS-ów. Niektórzy wyciągają nawet swoje komputery i iPady, bo tak nerwowo wyczekują na uzyskanie potrzebnych informacji, które są w ich mniemaniu niezbędnie konieczne, i to natychmiast! Zdarza się to głównie dlatego, że wszyscy opuściliśmy nasze poprzednie kwatery, czy to w domu, czy w innym hotelu, w innym mieście i wciąż mentalnie jesteśmy obecni w tych miejscach, w których byliśmy poprzedniego dnia. I spójrzmy prawdzie w oczy, ten ładunek mentalny jest dla nas bardzo ciężki.

I chociaż w pełni zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest możliwe opuszczenie domu z beztroskim umysłem, ale sądzę, że warto jest spróbować podróżować z lżejszym bagażem, czasami niepotrzebnego zamartwiania się. Jeśli wydaje się to niemożliwe, to być może ulgę przyniesie skorzystanie z niżej przedstawionych porad:
• Opróżnij swoją teczkę z niepotrzebnej papierkowej roboty i torebkę z niepotrzebnych dodatków (czy konieczne jest zabieranie ze sobą dziesięciu odcieni różowej szminki?)
• Poważnie przemyśl konieczność zabrania ze sobą tej dodatkowej pary butów!
• Pozbądź się większości kart kredytowych (Czy naprawdę sądzisz, że zatrzymasz się w hurtowni i kupisz zgrzewkę wody w czasie podróży?)
• Książki – jedna na osobę

Być może, jeśli faktycznie będziesz miał lżejszy bagaż, będziesz w stanie wyprostować ramiona, trzymać głowę nieco wyżej i spojrzeć na świat z nowej perspektywy?
W rzeczywistości wielokrotnie najlepszym sposobem na znalezienie rozwiązania problemu jest odłożenie go na jakiś czas i powtórne przemyślenie w nowym otoczeniu. Podróżowanie, nawet w celach biznesowych, może stanowić okazję, aby otworzyć się na to, co przyniesie codzienne życie z dala od domu. Czy zawsze rozpoczynasz dzień od dużej dawki kofeiny? Dlaczego nie spróbować dla odmiany kojącej gorącej herbaty lub przejść od czasu do czasu, na kawę bezkofeinową? Nigdy nie chodzisz na drinka ze swoimi kolegami z pracy? A co byś powiedział na krótkie spotkanie w hotelowym barze? ( Nikt nie mówi, że musisz pić alkohol, ale kiedy już przy tym jesteśmy, to dlaczego nie spróbować innego napoju dla dorosłych? ) Czy zmuszasz się codziennie, aby przebiec kilka kilometrów? Zamiast kierować się prosto do hotelowego centrum fitness, z których wiele jest ordynarnych i klaustrofobicznych, dlaczego by nie pójść na energiczny spacer wokół hotelu lub spacer po mieście? Stale słyszę skargi od uczestników konwencji, że nigdy nie mają szansy na wyjście z hotelu, ale jak to w życiu bywa, szanse są, tylko trzeba umieć je wykorzystać. Jeśli akurat nie potrzebujesz odpoczynku i nie chcesz być sam, to nie zagrzebuj się w pokoju hotelowym każdego wieczora, kiedy mógłbyś przecież korzystać z okazji, jakie stwarza ci pobyt w hotelu.

Wszyscy wiemy, że podróż może być stresująca, a jednak kiedy otworzycie się na to, by nauczyć się czegoś nowego - czegokolwiek – to może pozbędziecie się nieco swojego uciążliwego nadbagażu. Ludzie często narzekają, że ich bagaż wydaje się cięższy przy wyjeździe, nawet jeśli nie zrobili żadnych zakupów. Być może powodem tego jest to, że pozwolili całemu szeregowi nowych możliwości wśliznąć się do własnego bagażu. Możliwości, które obejmują nowe poglądy na temat rozwiązywania problemów i odpowiedzi na dylematy, które przywieźli ze sobą, nowe rzeczy, których się nauczyli, czy kontakty, które nawiązali. Lubię myśleć, że mój bagaż posiada więcej niż tylko ubranie i rzeczy osobiste. Jest to mój osobisty wybór, aby otworzyć się na nowe spojrzenia i przemyślenia, które być może uczynią moje życie łatwiejszym, kiedy wrócę do siebie, do domu.

Terry Matthews-Lombardo


Komentarze:

Idealne wesele - w plenerze i pod namiotem ...więcej»

Wakacje w Świeradowie-Zdroju. Gdzie się zatrzymać? ...więcej»

Parasole grzewcze - jak ich używać i wszystko co musisz o nich wiedzieć ...więcej»

Mikser planetarny - czym jest i jaki model wybrać? ...więcej»

Jak przechowywać jedzenie w lodówce? ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji