Czwartek 13 Grudzień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Produkty dla HORECA » Komfortowy sen w hotelu

Artykuły serwisu


Komfortowy sen w hotelu


Dodano: 2014-08-06

Drukuj


Łóżko to najważniejszy element pokoju hotelowego. Ani elegancki wystrój, ani szeroki wybór kanałów telewizyjnych nie zapewnią takiego poczucia komfortu i zadowolenia, co dobrze przespana noc. Niezależnie od tego, jaki standard oferuje dany obiekt, warto zadbać o wygodne łóżka i materace.

Wymogi prawne

Łóżko to podstawowe wyposażenie pokoju hotelowego. Określa to Rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. dotyczące wyposażenia hoteli. Podaje ono, że w każdym pokoju powinny znajdować się łóżka o minimalnej szerokości 90 x 200 cm, jeśli są jednoosobowe lub 140x200 cm, jeśli są dwuosobowe. W gestii inwestora hotelowego pozostaje wybór konstrukcji łóżek, rodzaj i jakość materacy. Warto wybrać je świadomie, bo porządny materac dłużej i lepiej posłuży gościom, którzy chętniej powrócą do hotelu gwarantującego im dobry wypoczynek.

Czas na decyzję
Wybór łóżek i materacy hotelowych to często bardzo długi proces, dlatego warto pomyśleć o nim już na etapie projektowania pokoi hotelowych. – Często decyzja podyktowana jest radami eksperta, przedstawiciela producenta materacy, doświadczeniami wyniesionymi z hotelu lub własnego domu – mówi Damian Kniejski, Dyrektor Działu Hoteli w Fabryce Materacy Janpol. – Niemniej jednak, przed dokonaniem ostatecznego wyboru, zachęcamy do skonfrontowania go z aktualną ofertą rynkową. Każdorazowo służymy profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru produktów właściwych dla danego obiektu. Pomagamy w ramach określonego budżetu wybrać łóżka i materace o odpowiednim standardzie, konstrukcji i funkcjonalności – tłumaczy.

Właściwy wybór
Największą popularnością wśród inwestorów hotelowych cieszą się łóżka kontynentalne. Ich konstrukcja składa się z ramy drewnianej lub metalowej oraz kompletu nóżek. Do tego dochodzi tzw. topper, czyli materac posłaniowy oraz panel tapicerowany. Ten może być mocowany do łóżka lub bezpośrednio do ściany. Jak sama nazwa wskazuje, posiada tapicerkę, dzięki której można dopasować wygląd łóżka do wystroju pokoju hotelowego.

W zależności od standardu
Obiekty o niższym standardzie zazwyczaj wyposażane są w łóżka kontynentalne składające się z bazy i materaca bonnellowego – mówi D. Kniejski. – Hotelom o większej liczbie gwiazdek polecamy bazę, plus droższy, ale bardzo wygodny materac kieszeniowy, do tego topper i panel tapicerowany. Zestawem, który sprawdza się doskonale jest łóżko Mars połączone z wybranymi materacami z kolekcji Wellness Comfort Line – dodaje. Warto także zapoznać się z ofertą dodatków do materacy i łóżek. Przykładowo, Janpol oferuje nakładki higieniczne, które zapobiegają zamoczeniu i zabrudzeniu materaca. Przedłuża to żywotność produktu i podnosi higienę hotelowego łóżka.

Przymierzając się do zakupu łóżek należy dokładnie przemyśleć rozkład pokoi. Jeśli planujemy stosowanie w nich dostawek, będą one wymagały dodatkowego miejsca. Między innymi dlatego o wyborze i zakupie tej części wyposażenia warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Choć budżet zawsze wyznacza określone granice, to akurat na komforcie snu hotelowych gości nie powinno się oszczędzać. Dobrze przespaną noc na wygodnym łóżku każdy będzie chciał powtórzyć.


Komentarze:

Co powinno znalezć się w pokoju hotelowym? ...więcej»

Łóżko w pokoju hotelowym – na co zwrócić uwagę? ...więcej»

Poduszka na dobry sen ...więcej»

Poradnik inwestora – budujesz hotel, pamiętaj o najważniejszym ...więcej»

Aquacycling: Jak polski fitness zarabia na nowym trendzie z Zachodu? ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji