Czwartek 07 Grudzień 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » SPA & Wellness » Rehabilitacja w hotelu? Wyjaśniamy pojęcia od...

Artykuły serwisu


Rehabilitacja w hotelu? Wyjaśniamy pojęcia od „A” do „Z”!


Dodano: 2015-07-16

DrukujZabieg borowinowy w obiekcie Interferie


Wraz z potrzebami klientów i zmieniającymi się trendami w turystyce prozdrowotnej, oferty hoteli i obiektów wypoczynkowych w całej Polsce również polegają modyfikacjom. Obecnie wielu turystów poszukuje miejsc pobytowych z walorami uzdrowisk, w których nie tylko można odpocząć, ale i skorzystać z usług rehabilitacyjnych.

„Z jakich zabiegów mogę skorzystać w rehabilitacyjnej bazie hotelowej?”. Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które decydują się na wypoczynek łączący pobyt w obiekcie z ofertą leczniczą. Bogactwo takich propozycji w nadbałtyckich i górskich kurortach sprawia, że w medycznych centrach działających przy hotelach mogą się leczyć kuracjusze z różnymi problemami – ze schorzeniami endokrynologicznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, chorobami serca i dróg oddechowych, czy też ci wymagający rehabilitacji pourazowej.- Turystyka prozdrowotna sprawdza się bardzo dobrze w przypadku rodzin i seniorów, którzy nad Bałtykiem szukają wypoczynku, ale i ofert uzdrowiskowych – mówi Alicja Ilczyszyn, dyrektor INTERFERIE Barbarka w Świnoujściu. – Korzystanie z zabiegów leczniczych w hotelu jest idealnym uzupełnieniem pobytu nad polskim morzem oraz gwarancją pełnego relaksu i powrotu do sił witalnych. Niewątpliwie stwarza to dobrą  możliwość zrealizowania kilkudniowego lub dłuższego wypoczynku – dodaje.

Połącznie programów relaksacyjno-leczniczych z innymi usługami – wyżywieniem, zakwaterowaniem i rozrywką, wzmacnia potrzebę stałej dbałości o zdrowie, która rozwija się w Polakach od kilku lat. Przed zaplanowaniem pobytów tego typu warto zapoznać się z rodzajami zabiegów, jakie oferują m.in. nadbałtyckie obiekty INTERFERIE w Świnoujściu, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim oraz zlokalizowany w Świeradowie-Zdroju INTERFERIE Aquapark Sport Hotel.

POPULARNE ZABIEGI REHABILITACYJNE OD „A” DO „Z”

Diadynamic – zabieg elektroterapeutyczny, przeprowadzany w rehabilitacji pourazowej, który wykorzystując prąd o niskiej częstotliwości, stymuluje mięśnie, redukuje ból i polepsza aktywność naczyniową. Zalecany jest m.in. przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, nerwobólach, migrenach, zaniku mięśni czy zaburzeniach krążenia.

Fala uderzeniowa – zabieg z zastosowaniem aparatu emitującego fale akustyczne, które koncentrują energię na bolących miejscach w procesie leczenia schorzeń mięśni i ścięgien. Dzięki niemu możliwe jest zwalczanie przewlekłego bólu układu mięśniowo-szkieletowego i przywrócenie sprawności ruchowej.

Galwanizacja – zabieg elektroterapeutyczny, opierający się na zastosowaniu przepływu prądu z elektrod, który zalecany jest w przypadku zaniku mięśni, kontuzji stawów, stanów zwyrodnieniowych, chorób neurologicznych. Wykonywany jest cyklicznie w obrębie kończyn i tułowia oraz głowy i szyi.

Inhalacja – zabieg przywracający drożność dróg oddechowych, polegający na wdychaniu odpowiednio dobranego roztworu leczniczego, który dzięki kontaktowi z błoną śluzową nosa i gardła szybkiej trafia do krwiobiegu. Rekomendowany jest w przypadku schorzeń układu oddechowego.

Interdyn – zabieg wykorzystujący prądy silniejsze od prądów diadynamicznych, które poprawiają stymulację naczyniowo-ruchową, likwidują bóle i zmniejszają napięcie układu współczulnego. Zalecany jest m.in. w przypadku chorób zwyrodnieniowych, nerwobóli, stanów zapalnych stawów czy zaniku mięśni.

Jonoforeza – bezbolesny zabieg elektroterapeutyczny, który polega na wprowadzeniu przez skórę dobroczynnych jonów, działających leczniczo. Zabieg stosuje się m.in. w przypadku zaburzeń krążenia, stanów zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa czy nerwobóli.

Kąpiel lecznicza – zabieg balneologiczny, wspomagający leczenie wielu chorób. W uzdrowiskach najpopularniejszymi rodzajami tych zabiegów są kąpiele  borowinowe, solankowe lub ziołowe.

Kinesiotaping – zabieg nazywany inaczej plastrowaniem dynamicznym, który polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi, nie ograniczającymi ruchów plastrami. Metoda ta wspomaga leczenie różnych dolegliwości bólowych, np. bólów reumatycznych, ostrych bólów kręgosłupa i kończyn oraz tych,  będących wynikiem kontuzji.

Krioterapia – ogół zabiegów wykorzystujących niskie temperatury, które stosowane są w celach leczniczych lub jako forma odnowy biologicznej. Wskazaniami do przeprowadzania zabiegu są przeciążenia stawów, choroby zwyrodnieniowe i reumatoidalne, osteoporoza, stwardnienie rozsiane czy niedowłady i przykurcze mięśni.

Lampa Sollux – urządzenie służące do naświetlań, które wspomaga ukrwienie organizmu i przemianę materii oraz zmniejsza ból i napięcie mięśni. Stosowane jest w przypadku stanów zapalnych i reumatycznych, stanach zwyrodnieniowych stawów, zespołów bólowych kręgosłupa, stanach zapalnych narządów węchu i słuchu lub jako przygotowanie do masażu i ćwiczeń ruchowych.

Laseroterapia – ogół bezbolesnych zabiegów, które polegają na dostarczaniu do chorego miejsca na ciele energii w postaci światła. Stosowane są m.in. przy zespołach bólowych i nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, schorzeniach dermatologicznych oraz stanach zapalnych.

Magnetoterapia – ogół zabiegów wykorzystujących zmienne pole magnetyczne o niskiej częstotliwości w terapii leczniczej, które zmniejszają napięcie mięśni i działają relaksacyjnie.

Masaż wirowy kończyn – łagodny masaż w formie kąpieli, wykorzystujący wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne. Kąpiel zmniejsza napięcie mięśni, poprawia ukrwienie tkanek oraz ma działania przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Okład borowinowy – zabieg o rozgrzewającym działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i poprawiającym ukrwienie tkanek. Zalecany jest w szczególności osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, przypadłościami reumatoidalnymi czy zapaleniem stawów.

Ultradźwięki – zabieg fizykoterapeutyczny, wykorzystujący fale ultradźwiękowe. Stosowany jest m.in. w przewlekłych stanach zapalnych, chorobach zwyrodnieniowych czy bólach różnego pochodzenia.

Źródło: Open Group


Komentarze:

Luksusowy wypoczynek w Hotelu na Mazurach - na co postawić? ...więcej»

Hotel SPA - gdzie wybrać się na weekend? ...więcej»

Góralskie domki inwestują w skandynawskie balie ...więcej»

Sen kategorii wellness ...więcej»

Lecznicze kąpiele lepsze od suplementów diety ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji