Strona główna » Produkty dla HORECA » Hotelowe biuro dla klientów biznesowych

Artykuły serwisu


Hotelowe biuro dla klientów biznesowych


Dodano: 2015-09-17

Drukuj


Przedsiębiorcy, przedstawiciele handlowi, czy uczestnicy konferencji stanowią ważną grupę gości dla wielu hoteli. Jednak ten rodzaj klientów ma szczególne oczekiwania i poszukuje miejsc, które potrafią je zrealizować. Dostęp do darmowego internetu już nie wystarcza – to standard. Hotel, któremu zależy na świadczeniu wysokich usług dla klientów biznesowych powinien zainwestować w odpowiednie rozwiązania, które przełożą się na zadowolenie gości, a także na wyższy standard hotelu. Odpowiedzią jest hotelowe biuro, wyposażone w praktyczne i efektywne kosztowo technologie.

Klienci biznesowi stanowią znaczącą i wymagającą grupę. Oprócz wysokiego standardu i obsługi oczekują dodatkowo odpowiednich warunków do pracy. Dlatego też oferowanie darmowego WiFi w pokoju jest ogólno-obowiązującym standardem. Wiadomo jednak, że wraz z rosnącą konkurencją na rynku, postępem technologicznym i dużymi oczekiwaniami, które charakteryzują klientów biznesowych konieczne jest wyjście poza standardy. Jednym z rozwiązań, które to umożliwia, jest hotelowe biuro.

Hotelowe biuro to nie tylko rozwiązanie dla dużych obiektów. Obecnie, dostępne na rynku rozwiązania są w zasięgu finansowych możliwości małych i średnich hoteli. Ponadto można je bez problemu dopasować do swoich wymagań i oczekiwań klientów. Portfolio Samsung dla hoteli to sprawne zarządzanie wieloma procesami, ale przede wszystkim to duża oszczędność kosztów i satysfakcja gości.Przed przygotowaniem hotelowego biura należy zorganizować odpowiednią przestrzeń. Obecnie urządzenia jak drukarka, monitor, czy komputer nie zabierają już tak dużo miejsca jak kiedyś, dlatego wystarczy nawet miejsce na jedno lub kilka biurek. Ważna jest też synchronizacja i kompatybilność urządzeń, które w takim biurze umieścimy. Posiadanie urządzeń działających na różnych systemach, a co za tym idzie różne interfejsy oraz potrzeba konfiguracji, mogą zniechęcić gości i przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Mając to na uwadze można zabrać się za organizację przestrzeni oraz urządzeń.

Drukarka kompatybilna z urządzeniami mobilnymi

Drukarka to podstawowe narzędzie pracy w każdym hotelu. Klienci biznesowi szczególnie cenią sobie możliwość drukowania potrzebnych dokumentów, faktur, czy innych służbowych materiałów. Drukarka może się też przydać do zadań, które docenią także zwykli goście, jak np. drukowanie biletów podróżnych, kart pokładowych, map i informacji turystycznych o okolicy. Jednak podobnie jak w przypadku dostępu do WiFi, drukarka również jest już standardowym wyposażeniem. To co wychodzi poza wspomniany standard i zwiększa konkurencyjność oferty to drukarka kompatybilna z urządzeniami mobilnymi.

Obecnie najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie jest Android. Jest on również obecny w większości smartfonów oraz tabletów w Polsce. Mając to na względzie Samsung stworzył pierwsze urządzenia wielofunkcyjne wyposażone w system operacyjny Android. Ponieważ sposoby i procesy pracy stają się coraz bardziej mobilne i coraz rzadziej wymagają używania komputerów, stworzyliśmy rozwiązanie do drukowania, wyposażone w intuicyjne interfejsy użytkownika, a przede wszystkim zwiększające produktywność w mobilnym miejscu pracy – powiedział Radosław Miszkiel, Enterprise Sales and Marketing Director w firmie Samsung.

Drukarki wielofunkcyjne Smart MultiXpress z systemem Android mają dotykowy panel, umożliwiający wyszukiwanie i drukowanie materiałów z internetu lub wiadomości e-mail, bez konieczności połączenia z komputerem. System Android zapewnia skalowalność aplikacji do drukowania i łatwiejsze połączenie z urządzeniami mobilnymi, które w zdecydowanej większości są oparte na tym systemie.

Dodatkowo seria Smart MultiXpress jest wyposażona w technologie pozwalające zmniejszać koszty wydruków, kontrolować obieg dokumentów, zabezpieczać dostęp do danych. Zwiększają także wytrzymałość tonera i bębna, co pozytywnie wpływa na ich niezawodność oraz na niższy całkowity koszt użytkowania. Ponadto oferują technologię NFC Pro, która umożliwia m.in. drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych po ich zetknięciu z drukarką. Usprawnia to pracę obsługi hotelu, odciążając ją w kontaktach z klientami, którzy sami mogą drukować potrzebne im materiały.

Antywstrząsowy tablet

Z drukarkami Samsung jest kompatybilnych większość urządzeń mobilnych. Podobnie jak tablety Samsung Galaxy Tab Active. Znajdą one zastosowanie przede wszystkim dla klientów, którzy nie tylko chcą coś wydrukować, ale także np. wyszukać informacje w internecie, czy edytować wybrane dokumenty, bądź inne pliki. Jednak jego najważniejszą cechą, odróżniającą go od standardowych tabletów jest wytrzymałość. Tablet jest cienki, lekki, elegancki i specjalnie wzmocniony - odporny na upadek, pył, wodę i skrajne temperatury. Antywstrząsowa obudowa gwarantuje jego bezpieczeństwo przy bardzo częstym użytkowaniu oraz przed losowymi wypadkami, jak stłuczenie czy zalanie. Dodatkowo ma wymienialną baterię, która wytrzymuje do 11 godzin ciągłego działania. Tablet oferuje możliwości nawiązywania połączeń przez Wi-Fi lub Wi-Fi i LTE.

Jednak Tab Active to także narzędzie do codziennej pracy personelu hotelowego. Jego aparat z funkcją autofocus umożliwia wykonywanie zdjęć do dokumentacji lub raportowania. Ponadto skanuje kody kreskowe i kody QR, a technologia NFC skraca czas komunikacji i zarządzania procesami w pracy, skanując też etykiety zbliżeniowe, co zwiększa wydajność np. pracowników odpowiedzialnych za logistykę. Tablet posiada rysik „C-Pen”, który umożliwia m.in. odręczne podpisywanie dokumentów.

Monitor z opcją bezprzewodowego ładowania

Osobom podróżującym zdarza się zapomnieć lub zgubić ładowarkę do telefonu. Dlatego ważnym aspektem i wartością dodaną będzie dla nich możliwość jego naładowania. Zamiast wyposażać hotel w ładowarki do różnych modeli telefonów, czy przenośne baterie, można zorganizować uniwersalne ładowarki, które będą stałą częścią hotelowego biura.

Obecnie najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest pierwszy na świecie monitor z funkcją bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Funkcja ładowania w monitorze Samsung SE370 obsługuje wszystkie urządzenia mobilne, kompatybilne ze standardem ładowania bezprzewodowego Qi (jednym z najpopularniejszych globalnych interfejsów ładowania bezprzewodowego).

Wystarczy umieścić urządzenie mobilne – smartfon, czy tablet w wyznaczonej okrągłej strefie podstawy monitora, aby proces ładowania, sygnalizowany diodą LED, rozpoczął się automatycznie.


Komentarze:

Co powinno znalezć się w pokoju hotelowym? ...więcej»

Łóżko w pokoju hotelowym – na co zwrócić uwagę? ...więcej»

Poduszka na dobry sen ...więcej»

Poradnik inwestora – budujesz hotel, pamiętaj o najważniejszym ...więcej»

Aquacycling: Jak polski fitness zarabia na nowym trendzie z Zachodu? ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji